Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jó nekünk a demokrácia?...

Miért jó nekünk a demokrácia? Nem igazságtalan a választási rendszer?

Figyelt kérdés

Gondolok elsősorban arra, hogy bizonyos társadalmi rétegek (nyugdijjasok, cigányok, iskolázatlan emberek) döntik el egy választás kimenetelét. A cigányokat például megveszik egyszerűen, a nyugdijjasoknak elég 1-2 jól irányzott ígéret és máris elfelejtik minden sérelmüket, és újra oda szavaznak a baloldalra. Az egyszerű dolgozó polgárok pedig (akik eltartják a fent említett réteget) szívnak ezek miatt, nembeszélve a fiatalságról, akiknek a jövőjét teszi tönkre a sok elbutult nyugdíjjas, és lefizetett cigány.

Emiatt buktam ki nagyon:


[link]


2008. júl. 9. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

ha úgy nézzük az.


de szerintem te örülj, hogy ilyen.


Figyelmedbe ajánlom azt az igen érdekes tényt, hogy az MSzP támogatottsága a választók körében nagységrendileg megegyezik az tényleges SzJA fizetők arányával a munkaképes korúak között.*


Szóval szerintem örüljél, hogy sok a tudatlan, meg a könnyen befolyásolható, mert OV eddig még csak szogenekkel bírt előállni, programmal nem, amikor meg mégiscsak kiszivárgott valami, akkor egyből kiderült, hogy egy szó sem igaz az eddigi igéreteiből.


*6,5 millió munkaképes korú, 3,5 millió munkaviszonyban. A 3,5 miillóból 1,5 minimálbéres, azaz nem SzJA fizető, valamint 1 millió állami alkalmazott, azaz nem TÉNYLEGES SzJA fizető. A maradék 1 milló pedig kb. 15%

2008. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ne érts félre, nem OV csökkenő támogatottsága miatt lettem ideges, őt ugyanúgy útálom, mint gyurcsányit (na jó ,majdnem).

De hogy fletó egyre népszerűbb megint az agyhalott nyugdijjasoknál, meg a proliknál, ez felfoghatatlan számomra.

Ahelyett, hogy a börtönben rohadna.

2008. júl. 9. 13:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

az a sokak számára nehezen feldolgozható igazság, hogy eddog csak a komcsik, különösen feltó az egyetlen politikus, aki valamit valóban nekiállt csinálni ezért az országért.

Arról lehet vitatkozni, hogy jól csinálta-e vagy nem. De mindenesetre érdemes megnézni ezt: (2 részben, a képeken van a videó indítása)


[link]

[link]


elgondolkozni azon, hogy valóban mi lenne az, ami segítene ennek az országnak, ténylegesen mi okoz problémát, és mi az amire a szocik próbáltak reagálni, meg mi az amit az ellenzék mond.


Igazából az a baj, hogy van 2 alternatíva. Egyik sem jó, de nem ugyanolyan rosszak. Viszont választani csak ezekből lehet.


Magam részéről, csak hogy visszatérjek az eredeti kérdésre, egyáltalán nem hiszek a demokráciában.

2008. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Ez mind üres locsogás amit előttem megeresztettek mert Horn Gyula volt az egyetlen aki érdemi dolgot tudott tenni ezért az országért, csak hát a sok faszingernek nem tetszett hogy jött a Bokros és azt mondta hogy 2 lukkal beljebb kell venni a gatyaszíjat hogy nemsokára 4-gyel ereszthessük ki, mert ugye abból a kevésből senki sem akart spórolni, le kurvaannyázták és elküldték a Bokrost, aki aztán 2!! szomszédos ország gazdaságát rakta úgy rendbe hogy fényévekkel vannak előttünk, mert ugye itt semmi sem jó és mindenki azt hiszi 18 éve hogy ha már kivonultak a vörösök akkor ugye automatikusan mindenütt jólét lesz meg kánaán és majd ránk szakad egész Európa gazdagsága. Csakhogy ez nem jelentett mást minthogy a nagytestvér levette a kezét rólunk, és a nyomorult kis gnómnak Európa közepén maga kell hogy megálljon a lábán! Hát ez vagyunk mi... Az orbán meg a fletó meg még javában a kisz táborokban verte a faszát mikor Horn már magyarország szovjetúnió beli nagykövete volt, meg Kádár első attaséja! Szvsz nyálasképű hazudozó köztörvényes maffiózó mindkettő, de akkor ki legyen a következő helyettük mi?!
2008. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
89%
Ez egy nagyon konkrét válasz volt! Sajnos tényleg így van.
2008. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan. Mit gondoltál? Az ókori görögöknél is demokrácia volt, de nem volt mindenkinek szavazati joga. Épp azért, hogy a "szemetet" szűrjék.


Egyébként a mostani szavazási rendszerre ráférne egy alapos reform. Mondjuk a pártok logóit eltüntetni a papírról.



"z a sokak számára nehezen feldolgozható igazság, hogy eddog csak a komcsik, különösen feltó az egyetlen politikus, aki valamit valóban nekiállt csinálni ezért az országért. "

Hát ha engem is támogatna egy-két jólmenő Kiválasztott, akkor én is tönkrebaszhatnék akármit.


"Igazából az a baj, hogy van 2 alternatíva"

Videókat nem néztem meg, friderikusz-fóbiás vagyok. Mi lenne a 2 alternatíva?


A Horn-ozónak:

Horn egy fasz. Remélem nemsoká megpusztul, meg is érdemli azért, amit csinált.

Ki legyen a következő helyettük?

Teljesen mindegy, csak ne engedje/ ne rabolja az országot. Ne pusztítsa a magyart. Ne engedjen a háttérhatalomnak.

Ja és persze kezdje azzal, hogy az összes rohadt szemétládát, akit tönkretette az országot, perbe fogja és elárverezteti mindenüket. Ami bejön abból meg lehet fizetni az államadósságot.

2008. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is hajlok rá, hogy a nyugdíjjasoktól meg az ingyenélőktől meg kellene vonni a szavazati jogot. Csak az voksolhasson, aki tesz is valamit a közösbe és aktív tagja a társadalomnak. Aki csak otthon ül és kádárról nosztalgiázik, meg lesi a postást, hogy mikor kapja a 13. havi nyugdíjjat, annak nem sok beleszólni valója van. Lehet, hogy meg sem éri a következő választást. Magyarországon van több mint 1millió cigány, aki szavazóképes, az mondjuk a fele, ezek egy zsák krumpliért bárkire leadják a szavazatukat. A 3 millió nyugdíjjasnak meg csak pár jó szó, ígéret kell és már megy is a baloldalra. A dolgozó ember erre meg azt mondja: én meg beleszarok, mit ér az én szavazatom ezekkel szemben?

Legfeljebb elmegy külföldre, ha teheti és ennyi, így jártunk.

Volt egy országunk, amit a zsidók megszereztek "aprópénzért".

2008. júl. 11. 20:29
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is elég szánalmas, hogy az én szavazatom egyenlő, egy írástudatlan, börtönviselt, agresszív, barbár cigányéval. Én elvégeztem az általános iskolát, leéretségiztem, van 3 szakmám, van tisztességes munkahelyem, de egyenlő vagyok egy mosdatlan koszos barbárral.
2008. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek!

A probléma ott van, hogy adott mondjuk 10 diplomás, dolgozó, adófizető, becsületes és önálló gondolkodásra képes polgár és az ő 10 szavazatukat semmissé teszi 11 analfabéta, mosdatlan, munkanélküli cigány szavazata. Így a cigányok akarata érvényesül, főleg, ha hozzátesszük, hogy 10 magyar 10 felé húz szét. Főleg, hogy mostani állás szerint 10 -ből 4 el sem megy szavazni. És akkor a 300.000 zsidóról még nem is beszéltünk, akik az SZDSZ-en keresztül terrorizálják a társadalmat.

Sajnos ma ők döntik el, hogy magyarországon mi fog történni az elkövetkezendő években. Jól kitalálták ezt a rendszert, hogy a hatalomban maradhassanak, bármi is történik.

2008. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

A szilveszteri kabaré jutott eszembe: Mi kellett az ókori görögöknél a cserépszavazáshoz?


Rengeteg köcsög....


Egyébként meg mindegy mire szavazunk, mert mind ugyanaz...

2008. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!