Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik tantárgyból...

Szerintetek melyik tantárgyból a legkönnyebb összehozni egy jó érettségit? Nektek mi volt a választott tárgy?

Figyelt kérdés
Most leszek majd 12.-es és nem tudom, hogy mit kellene választanom választott érettségi tárgynak. Az a gondom, hogy egy tantárgyat sem vettem fel faktnak, ami erre alkalmas lenne (vagyis megpróbáltam, viszont nem lehetett összeegyeztetni őket az órarendemben ezért le kellett adnom), az "alap" órákon pedig csak a minimumot tanuljuk és nem érzem úgy, hogy az elég lenne az érettségire. Én az informatikára, rajzra vagy földrajzra gondoltam. Az informatikát két évig emelten tanultam, akkor sok emelt érettségi feladatot is csináltunk és nem tűntek kifejezetten nehéznek viszont tavaly le kellett adnom, így azóta nem foglalkoztam vele és kiestek dolgok. A rajz azért szimpatikus mert az írásbeli része művészettörténet, ami szerintem annyira nem vészes, a szóbelin pedig egy portfóliót kell bemutatni. A földrajzot pedig mások mondták, hogy az sem nehéz, jó voltam belőle, de nem tudom, hogy egy év alatt mennyire lehet felkészülni. A neten már megnéztem néhány feladatlapot és vannak ismerős dolgok, de azért mindenképpen ismételnem, tanulnom kell, de még nem tudom, hogy egyáltalán fel tudok-e venni egy faktot, egyedül pedig nem biztos, hogy bármire fel tudok készülni. Egyébként minden tantárgyból 4-5 voltam és a továbbtanulás szempontjából sem fontos, hogy milyen tárgyat választok. Ti mit ajánlotok, szerintetek miből lehet a legkönnyebben felkészülni?
2016. aug. 22. 15:14
 1/5 anonim válasza:

én informatikából érettségiztem idén (előrehozott, 10.o) és állítom hogy az írásbeli része elég könnyű. bár a mi tanárunk kivételesen rendes volt és sok plusz órán gyakoroltunk + szóbeli tételeket kidolgozva kaptuk meg, és ígyis majdnem maximális lustaságomat beleadva 86%osra sikerült szóval le lehet gyűrni. a rajzról nem tudok semmit, a földrajzról csak annyit hogy (számomra) nagyon sok és bonyolult. ha csak nem foglalkoztat különösebben a tárgy akkor nem ajánlom, de kinek mi :)


sok sikert

2016. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az infó nekem is azért szimpatikus mert azok a feladatok, amiket eddig csináltunk emelt szintűek voltak és nem voltak nehezek ezért gondolom a közép pedig még könnyebb. Viszont volt egy-két olyan rész pl. adatbáziskezelés, amik nem fértek bele az órákba, így azokat még meg kellene tanulnom. A szóbelitől annyira nem tartok, elméletet vettünk órán, de nem foglalkoztunk vele sokat, könyvtárismeret is volt, szerintem biztosan segítenek és adnak valamilyen útmutatót a tételekhez, ha megkérdezek egy tanárt.

2016. aug. 22. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján, amiket leírtál, én a helyedben az informatikát ajánlanám. nekem úgy jött le, hogy ez áll közelebb hozzád, és ebben van nagyobb gyakorlatod. És egy kérdés: meg van a kellő óraszámod ezekhez az érettségikhez? Én úgy tudom, hogy azokból a tárgyakból, amiket nem tanulsz 4 évig a gimiben, azokból nem jön össze a kellő óraszám, ezért mindenképpen kell faktra járni belőle, hogy meglegyen. De ez nem 100%, járj utána a suliban.
2016. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy minden tantárgyból össze lehet hozni egy év alatt egy jó emeltet önállóan, ha tényleg elszánt vagy. Én pl. magyarra készültem fel fél év alatt, fakt nélkül (90%), de ismerek olyat is, aki pedig utolsó évben jött rá, hogy orvosira menne, és 90% feletti bioszt és kémiát írt, szintén fakt és külön tanár nélkül (igaz, ő tényleg nagyon akarta, rengeteget tanult).


Szóval azt ajánlom, hogy abból emeltezz, amit a legszívesebben tanulsz. Szerintem abból lesz a legjobb az eredményed. :)


(Meg persze ha esetleg tovább szeretnél tanulni, akkor nyilván az is szempont, hogy az adott fősulira/egyetemre milyen érettségivel tudsz pontot vinni. Hiába írsz szuper rajz érettségit, ha aztán villamosmérnöknek mennél, stb... :D)

2016. aug. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a rajz volt az 5.tárgyam, ha kérdésed van nyugodtan mesélek:D Amúgy nem tudom néztél e feladatsort meg hogy mit kell tudni a tesztre, de baromi sok. Több száz mű alkotóval, festővel, stílusirányzattal, néha korral. Rengeteg fogalom, meg még rengeteg más. Szóval rohadt sokat kell tudni, csak kevésre kérdeznek rá a tesztben. Szóval én nagyon sokat tanultam rá, mert azt akartam hogy jó legyen, de ha csak az átmenetel a cél akkor gondolom kevesebből is meg lehet lenni:D De azért rajzolni nem árt tudni a portfólióhoz, meg van határozva milyen kategóriába kellenek művek, szóval akármit nem rakhatsz bele. Ja és beszélni kell róluk hogy miért raktad abba a kategóriába, meg kicsit magáról a műről is.
2016. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!