Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire tudnak az egyetemeken...

Mennyire tudnak az egyetemeken/főiskolákon teljesítendő kötelező gyakorlatnak utánanézni az intézmények?

Figyelt kérdés

3 hónapos gyakorlatot kellene teljesítenem szeptembertől. Eddig szinte végig dolgoztam az egyetem mellett, legutóbb 1 évet gyakornokként a szakmában, akkor le is igazolták volna a gyakorlatomat, de az egyetemnél közölték, hogy csak az utolsó félévben lehet felvenni a szakmai gyakorlatot, így a korábbi igazolást nem fogadják el.

A korábbi munkahelyemet otthagytam, mert nyárra hazaköltöztem és nem tudtam volna bejárni, illetve megcsináltam a jogsit is, gondoltam majd találok mást. A gond csak az, hogy pár hete kezdtem el keresgetni gyakornoki helyet, amit találtam az csak havi nettó 50 ezer körül fizetett volna, mondván, hogy kb. örüljek, hogy alkalmaznak.

Arra gondoltam, hogy inkább keresnék rendes "főállást", ami jobban fizet, (hisz a gyakornokkal úgysem csináltatnak semmi komolyat) viszont még ha ott el is tudnám érni, hogy igazolják le a gyakorlatomat szeptember elejéig nem hiszem, hogy találnék ilyet munkát, így nem lenne meg a 3 hónap december elejéig.

A kérdésem az lenne, hogyha pl. egy ismerősöm lepecsétel a munkahelyén egy igazolást arról, hogy én ott voltam gyakornok, akkor annak utánanéz az egyetem? Érdekli őket egyáltalán, hogy valóban ledolgoztam-e az adott időt? Hisz a gyakornoki hely keresésében nem tudnak segíteni, hiába van karrier irodájuk.


2016. aug. 23. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy ez központilag van e szabályozva, de nálunk a gyakorlati helynek szerződést kell kötnie az egyetemmel, ezért csak annyi nem elég, hogy aláíratsz egy papírt, hogy te ott voltál.
2016. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nálunk úgy működik, hogy az egyetem oldalán kell kitölteni elektronikusan egy oldalt, ahová be kell írni, hogy melyik cégnél vagyok gyakorlaton, mi a feladatom, pozícióm megnevezése, mentorom, stb. Ezt leadom, így eljut az egyetemen az illetékes felé, ő leellenőrzi, majd a gyakorlat végén az egyetem kiküld az illetékes felé egy kérdőívet, hogy mi a véleménye a munkámról (ide megadnám mentornak az ismerősömet), illetve kinyomtatná nekem ő az igazolást, hogy ott voltam gyakorlaton.

Nyár közepétől el lehetne kezdeni a gyakorlatot, fel is vettek egy céghez július elsejétől, ott is csak havi nettó 60 ezret fizettek volna , de gondoltam kibírom 3 hónapig, azonban 1 hétig ültem és néztem ki a fejemből, semmilyen munkát nem bíztak rám, mivel minden nap kérdeztem, hogy mit tudok segíteni, unatkozom, stb. akkor az utolsó nap adtak munkát: meg kellett címeznem egy borítékot, így nem bírtam idegekkel és otthagytam. Lényeg a lényeg, hogy itt sem kötöttek szerződést az egyetemmel, ráadásul iskolaszövetkezeten keresztül ment az egész, annyi lett volna az egész, hogy kitöltöttem az egyetem oldalán a dokumentumokat a végén pedig adtak egy igazolást.

2016. aug. 23. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!