Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le lehet érettségizni anélkül,...

Le lehet érettségizni anélkül, hogy elolvasnánk egyetlen kötelező olvasmányt is?

Figyelt kérdés
Én tényleg rendesen tanulok, és általában mindent megcsinálok amit kell, nagyon utálok olvasni. Most voltam 0-dikos és már most el kellett volna olvasnunk 3 könyvet, ami már alapból nem tetszik, és ezekből még csak több lesz. Ennél az egy tantárgynál nem érdekel, ha csak kettesre érettségizek majd le de én tényleg utálok olvasni. Nah szóval. Le lehet?

2016. aug. 21. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
100%-ra is akár. De legalább a rövidített verziókat olvasd el, hogy legyen róluk fogalmad. Nem a jó jegy érdekében, hanem az általános műveltség miatt. :)
2016. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Melyik az a három könyv?

Egyébként pl. a Romeó és Júlia nem hosszú

2016. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A rövidebb kötelezőkből (versek pl) azért néhányat olvass el mert anélkül nehéz lesz (ha pont olyan tételt húzol)
2016. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Le lehet, de nem véletlen mondják, hogy olvasd el őket. Sokkal könnyebben jegyzel meg egy művet, ha végigrágtad magad rajta, nem felejted el két nap után, hogy aztán majd az érettségire újra kelljen tanulnod.

Én szeretek olvasni, de minden kötelezőt én sem olvasok el. Vannak viszont olyanok, amik rövidek, történetesek, érdekesek - ezekre szerintem megéri rászánni egy-egy órát az életedből, mert valóban az alapműveltség része. Például a Romeo és Júlia, Csongor és Tünde, Tartuffe... A Rokonok, Goriot apó és Aranyember valóban más kategória terjedelem és élvezhetőség terén is, ezt aláírom, de egy rövidített változat mindössze pár oldal :) Mellesleg jegyzem meg, hogy most fogok érettségizni, és a tételek kb fele nem egy konkrét olvasmányhoz kapcsolódik, hanem XY szerelmi költészete, kortárs mű, színházelemzés és társai.

2016. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A rövidebb kötelezőkből (versek pl) azért néhányat olvass el mert anélkül nehéz lesz (ha pont olyan tételt húzol)
2016. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor most jöjjön egy helyes, pontos válasz is!

Gondolom a középszint a cél, vagy ellenkező esetben ez a kérdés fel sem merül.

A középszintű két részből áll. Az első egy szövegértés. A második rész pedig egy alkotási feladat.


Szöveget értelmezni segít ha sokat olvasol, azonban nem feltétele annak, hogy megértsd. Magyarul akarva-akaratlanul olvasol annyit (net, stb.), hogy megtudd csinálni. Általában nagyon könnyű, nem kérdez rá elvont dolgokra, amire csak akkor tudnád a választ ha gyakorlott olvasó lennél.


A második rész, műelemzés, vagy érvelés, vagy verselemzés. A vers egy állandó pont. Előre megvan a séma ami alapján elemezni kell. Betanult mondatokkal.


A válaszom: Meglehet csinálni az érettségit anélkül, hogy elolvastál volna egy kötelezőt is.

Én egy kezemen megtudnám számolni, hogy hányat olvastam el. Azonban nálunk a tanár nem is erőltette. Más módszer alapján tanultunk. 93%-ra teljesítettem.

2016. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Drága utolsó, tényleg rettentő 'pontos' a válaszod, de azért azt ne felejtsük el, hogy a magyar érettséginek szóbeli része is van, ahol kb a tételek fele (azaz 10-12 darab) egy-egy konkrét műre épül :'D
2016. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na igen, a szóbeli a necces. Ott azért ha a tanár akarja, elég könnyen ki tudja deríteni, hogy olvastad-e, vagy nem amiből a tétel van. Ha kiderül, hogy nem, az szerintem rettentő kínos. Nálunk buktattak már emiatt, kiderült a srácról, a tanár meg mondta hogy akkor nincs miről beszélgetni.

Persze lehet szerencséd, hogy mondjuk egy költőről szóló tételt húzol, akkor csak hozzá tartozó verseket kell ismerni...

2016. aug. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és az, hogy milyenek lesznek a tételek, leginkább a tanárodon múlik. Szóval ezügyben a nála érettségizőket/érettségizetteket érdemes kérdezned, mivel a legtöbb tanár a tételek nagy részét nem cseréli le évente.
2016. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek' Akkor lehet, hogy a röviditetteket azért elolvasom, és mondjuk amiből van film, azt megnézem.
2016. aug. 21. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!