Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok a magyar iskolákba...

Mit szóltok a magyar iskolákban előszeretettel alkalmazott fenyítéshez, a "szolárimumoztatáshoz"? Miért jó szórakozás a pedagógusoknak ha egy gyereket kitesznek a bőrráknak?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 29. 02:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Ez a cikk egy iskoláról beszél, én pedig még életemben nem hallottam erről semmit. Úgy látszik, valahol ez előfordult, de te úgy állítod be, mintha ez minden második iskolában bevett szokás lenne. Egyébként pedig nem gondolom, hogy az ilyen ember megérdemli, hogy pedagógusnak nevezzék, csak gratulálni tudok az ötletgazdának.
2016. aug. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
Bár jogos a felháborodás, nem kellene általánosítani és legfőképpen senki nem halt még bele fél óra sétába a napon, ha árnyékban 22 fok van. Ez még nem is kánikula. Vagy esetleg a csöpp gyermek nem jár nyaralni? Ne túlozzunk már, nincs az a természetes UV sugárzás, amitől egy gyerek pólóban fél óra alatt bőrrákot kap! Leégni, azt lehet, de a kettő nem ugyanaz.
2016. aug. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem se úgy kéne ezt rögtön felfogni, hogy ez "a magyar iskolákban előszeretettel alkalmazott fenyítés". Ez ott fordult elő így konkrétan, és persze ezen kívül is biztos több helyen előfordulnak még hasonlóan szörnyű dolgok, de azért nem mindenhol bevett szokás.

Ami pedig a pedagógusnak nem nevezhető két hölgyet illeti, hát alaposan el kellene szégyelniük magukat. Ezek semmit nem tanultak az egyetemen gyermeklélektanból. Nem is értem, hogy hogyan taníthatnak még mindig ott, ki kellene őket rúgni a francba, ezek nem valók gyerekek közelébe.

2016. aug. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Szóval ne sétáljanak le a fél órára levő könyvtárba vagy uszodába sem; sőt, az ebéd utáni két órát is töltsék bent...

Ráadásul amikor annyira tűz a nap, az jellemzően nyáron van, szünet idejéb.

Vihar a biliben (és ez nem jelenti, hogy egyetértek a büntivel)

2016. aug. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Bakker kérdező, a gyerekkorom kint töltöttem, egész nyáron, tűző napon milliónyi gyerekkel, krém nélkül. És igen, biztos meg fogok halni, mert senki sem él örökké.
2016. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Elég sok általános iskolában megfordulok, de még életemben nem találkoztam ezzel a módszerrel. Tényleg ne általánosítsunk.


Egyébként meg nyilvánvalóan rossz.

2016. aug. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem tudjuk, hogy mennyi a halálos dózis a tűző napsugarakból. Ha a büntetés az lenne hogy egy cigarettát szívjanak el a rossz diákok, akkor sem biztos hogy tüdőrákot kapnak rögtön. Statisztikailag igazolt hogy mindkettő halált okoz. Gondolom az ide irogató kockásingeseknek nehéz elolvasni egy tanulmányt a napon való leégés káros hatásairól, meg féltik a kedves kollegát hogy elnyeri méltó büntetését.
2016. aug. 29. 10:44
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!

Mivel nem vagyok mocskos kockásinges, csak egy mezei orvostanhallgató, aki több tanulmányt olvasott el a bőrrákról, mint te, és egész biztosan többet is töltött a napon, ezért megkérnélek, hogy ne szidd se a válaszolókat, se a mocskos kockásingeseket, mert minden bizonnyal a tanárok többsége több ésszel van megáldva, mint te.

Tény, hogy ez egy nagyon rossz módszer, de senki, ismétlem SENKI nem kap bőrrákot attól, hogy leszalad a boltba, vagy elmegy a barátokkal egy kólára. Látom a gyerekeket a strandon, fehérek mint a fal az olyan szülők miatt, mint amilyen te is vagy/leszel. Na az veszélyes, mert egy pillanat alatt leég, pedig csak nem kéne burokban nevelni.

Pedagógiai módszerekre nem tudok javaslatot tenni, mert nem értek hozzá, pont mint te a bőrrákhoz.

2016. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Aki ilyen válaszokat ír, a bántalmazókat védi. Büntetésből hosszú ideig arra kötelezni valakit hogy tűző nap alatt legyen nyilvánvalóan szándékos megbetegítés. Megértem hogy az szereted az anyád, még akkor is, ha ilyeneket csinálni az iskolában, ahol tanít.
2016. aug. 29. 11:04
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

Statisztikailag igazolt hogy mindkettő halált okoz


Nem. Bőrrákot okozHAT. És még akkor is a bőrrák halált okozHAT.

Gondolom, te egész nap a gép előtt punnyadsz az árnyékos szobában, és a gyerekkel se mész nyáron vásárolni sem.

2016. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!