Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. osztályba megyek! :$ Új...

9. osztályba megyek! :$ Új iskola, új tanárok, új osztálytársak :$? Nagyon izgulok hogy mi lesz. Félek attól hogy én leszek az osztály nyomoréka (igaz nem egy nagy osztály lesz hiszen csak 7-en leszünk).

Figyelt kérdés

Mi az vagy mit érdemes tennem hogy minél hamarabb jó benyomást tegyek feléjük? és hogy mind a 3 éven keresztül majd jó haverjaim maradjanak majd!

14/F


2016. aug. 29. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Minél kisebb a létszám, annál jobb, szerintem.

Ja, és ha érdekel, hogy mit gondolnak rólad mások, tuti nem te leszel a leggázabb, higgy nekem. A nyomorékok olyanokból lesznek, akik teljesen lesz**ják a többieket és magukkal törődnek csak (vagy még magukkal sem)...

Mit érdemes tenned? Add önmagad. Komolyan. Ha úgy szerzel barátokat, hogy másnak akarsz látszani, meglehet, hogy éveket vesztegetsz olyan emberekre, akik nem is bírják az "igazi éned".

Beszélgess el a padtársaddal, ha valamit nem tudsz, ne félj megkérdezni (akármiről van is szó), ne bunkózz a tanárral sem, legyél nyitott mások felé te is, ne ítéld el első látásból a másikat.

Fél év után már mindenkinek meglesz a helye, addigra már nagyjából ismered a másikat.

Nem tudom, milyen tanuló vagy, de az első hónapokban, még ha nem is izzadsz vért, de próbálkozz jobb jegyeket szerezni. Az a tanároknál is egy plusz pont, ha látják rajtad a igyekezetet. (Ha látják rajtad, hogy nem érdekel semmi, csak rosszabb lesz.) Nem mondom, hogy non-stop jelentkezz, de azért egyszer-kétszer nem árt feltenni a kezed, hogy lássák, te is tudsz valamit.

Első napokban, szünetekben meg mondjuk menj oda a másikhoz, érdeklődj felőlük, kezdeményezz beszélgetést. Kezdheted azzal is, hogy melyik suliból jött, de azzal is, hogy f**za a pólója, te is bírod azt a sorozatot/játékot/együttest. Akármilyen gáz kérdéssel is kezdesz, egy nap múlva már senki nem emlékszik rá.

Oh, és még annyit, hogy a kicsi dolgok is számítanak, pl kívánj néha jó étvágyat, meg ilyenek.

2016. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!