Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy gyereket milyen iskolába...

Egy gyereket milyen iskolába érdemes iratni: állami vagy egyházi iskolába?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Családtól és gyerektől függ. Nekünk egyik sem tetszik, mi alternatív sulit kerestünk. El kell menni megnézni mindegyiket, utána olvasni és gyerekkel együtt dönteni. Szerintem.
2016. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem még nincs gyerekem, viszont a környéken a szülők 70%-a az egyháziba iratja be a gyerekét. Egyébként köszönöm a választ!!! :)
2016. szept. 9. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Mióta KLIK-eseséd van, felkapottak lettek az egyházi iskolák, mivel azok függetlenek a KLIK-től. Az én véleményem viszont az, hogy az egyházi iskolák kora is rég lejárt már, egy iskolának nem lenne szabad egyházfüggőnek lennie, ráadásul egyházi iskolák extra jogokat is kapnak (pl. ruházat előírása a diákoknak), ami szerintem nonszensz.


Szóval elég nehéz helyzetben van egy mai szülő ebben a tekintetben, de én még mindig inkább egy KLIK-es, vagy egyéb fenntartású iskola mellett lennék, mint hogy bármilyen egyházi iskola.


Azt hozzátenném, hogy nekem sincs gyerekem, sőt, én még csak 6 éve fejeztem be a gimnáziumot, de nekem ez a képem az oktatásról Magyarországon.

2016. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én 1 éve fejeztem be a gimnáziumot, az általános iskola, amibe jártam, szintén állami volt, de nem adódott belőle gond soha. :) Nem volt bajom a légkörrel.
2016. szept. 9. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Én egyházi iskolába jártam és azt kell mondjam, elég szűk látókörűek és csőlátásúak tudnak lenni.
2016. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Én egyházi gimnáziumba jártam 5-től 10-ig. Ott vannak a legaljasabb tanárok!! Nem vagyok egy érzékeny lélek,de engem is megviselt az ottani helyzet. Én nem ajánlom senkinek, legalábbis azt biztos nem ahová én jártam.
2016. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Az enyém egy kis település állami iskoláját kezdte most. Nem vagyunk sem romák, sem más nemzetiségűek, a férjemmel kettőnknek több diplomája van. Ezt csak azért írom le, hogy nem azért nem vittük el máshova, mert nem lett volna lehetőségünk rá. Lett volna, megengedhettünk volna magunknak egy magániskolát is, de eszünkbe sem jutott.


Tökéletesen megfelel nagyon sok szülőnek, pedig szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy nagyon okos a gyerekem, és az enyémnél még okosabb is van. Sőt van egy kisfiú, aki a zseni kategóriát súrolja nyelvből, magától olvas angolul pl. 4 éves kora óta, magyarul meg vagy 2 éves korától.


A tanárok jók, magasan képzettek, igyekeznek új módszereket kipróbálni, van interaktív tábla, ahol nincs ott projektor - laptop. Nálunk is van, aki bejáratja a legközelebbi nagyvárosba, de én nem értem mi értelme van. Ugyanazt tanulják mindenhol, és mindenhol vannak jó és kevésbé jó tanárok is. Ahogy lelkesek és kiégettek is.

2016. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!