Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákok (és szülők! ) van...

Diákok (és szülők! ) van nálatok e-napló? Kinek van hozzáférése?

Figyelt kérdés

Én 6 éve érettségiztem, nekünk anno volt már e-naplónk valamilyen szinten, de nem tudom, hogy azóta ez mennyire elterjedt, minden suliban van-e, vagy valahol úgy döntöttek, hogy maradnak a hagyományos módszernél, stb... Továbbá nálunk szó se volt ilyesmiről, hogy a szülő hozzáfér/kap róla értesítést. Ez hogy működik? Külön kell kérni, vagy ez is alapvetően része a rendszernek?

Abba szeretném egy kicsit beleásni magam, hogy ki mennyire ellenőrizgeti a saját gyerekét, erre milyen lehetőségei vannak és erről a diákok mit gondolnak, de nem nagyon találom, hogy egyáltalán mennyire általános ezeknek a rendszereknek a használata.



2016. szept. 10. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Az állami iskolákban szerintem szinte már csak azt használnak.

Különböző szintű hozzáférés létezik, többek között a pedagóguson kívül a diáknak és a szülőnek is van hozzáférése. Az e-napló generálja a felhasználónevet és jelszót.


A szülő értesítést kaphat jegybeírásról, hiányzásokról pl.


Az én fiam most lett elsős, de biztosan rendszeresen meg fogom nézni az e-naplót, nem azért, mert ellenőrizgetni akarom, hanem, mert a gyerekem, és szülői kötelességem is, hogy figyelemmel kísérjem iskolai tanulmányait.

2016. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az, hogy kaphat értesítést, az azt jelenti, hogy ha igényli, akkor kap (ha megad hozzá email címet vagy valamit)? Vagy ezt mindenki kapja, aki amúgy hozzáfér, ha kéri, ha nem?

Sok a kérdés, tudom, de szeretnék minél tisztábban látni.

2016. szept. 10. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már mindenhol bevezették, általános iskolákban is, de lehet van pár kivétel, nem tudom. Én is végeztem már amúgy, de idén, szóval még emlékszem mi hogy volt:D Anyukám biztosan nem kapott értesítést amikor új jegyet kaptam és nem is nézte sűrűn, kb évente kétszer megnyitottuk (ha sikerült mert néha sehogy se akart működni:D) de akkor is együtt. Szóval nem voltam ellenőrizve:D Mondjuk én elmondtam milyen jegyet kaptam, meg nem is nagyon volt titkolnivalóm. Maximum a késéseimen volt ejnyebejnye, de akkor se nagy patálé:D Külön kódja volt amúgy elméletileg a diáknak meg a szülőnek, de mi örültünk ha egy működött, meg egyre emlékeztünk:D
2016. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ímél címet kell megadni ahhoz, hogy értesítést kapjon az ember a változásról. De a kapott kóddal értesítés nélkül is meg lehet nézni minden nap az e-naplót.


Mi például a levelező részét is használjuk, körlevelet is ott szoktunk írni, ha valamiről értesíteni akarjuk a szülőket vagy a szülő is könnyen elér, ha akar valamit kérdezni vagy közölni a többi szülővel.

2016. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én diákként válaszolok. Nálunk a középiskolában e-naplo van természetesen, több funkcióval, lehet levelet küldeni, ilyesmik, pl a szülőikről,fogadoorakrol kapunk levelet, diákként is és a szülők is. A szülőknek is saját jelszavuk van a rendszerhez és nekünk is.

A testvérem általános iskolájában most vezettek be, ott szinten mindkét fél saját jelszót kap, illetve a megadott e-mail címre a szülők megkapják ha valaki írt a naplóba, szóval sokszor a mi szüleink hamarabb tudták a tesom jegyeit, mint ő maga. Szerintem középiskolákban tuti, hogy már mindenhol ez van, és általános suliban is felénk 1 éve kezd elterjedni.

2016. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor vezették be gimiben, amikor én már nagykorú voltam,12-ben, és 13-ban, úgyhogy én birtokoltam a "szülői" hozzáférést, szüleimnek nem is árultam el a jelszót.
2016. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nagyon hasznosak!
2016. szept. 18. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!