Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinuson magyar nyelvű...

A Corvinuson magyar nyelvű képzésben részt vevők tudnak teljes (nemcsak gyakorlatot vagy elméletet, hanem mindkettőt) tárgyakat felvenni angol nyelven?

Figyelt kérdés
Mennyi tárgy közül lehet választani? Kell érte fizetni? Hány tárgyat lehet felvenni félévente angolul? Hogy megy ez nálatok?

#BCE #tárgyfelvétel #tárgyfelvétel angol nyelvű képzés #angol nyelven tárgyhallgatás
2016. szept. 11. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg minden egyetemen kötelező angol vagy egyéb idegen nyelvű tárgyakat oktatni. Ezeket fel lehet venni, és egyenértékű a magyar tantárgy teljesítésével. Az év elején tantárgyfelvételnél az oktatás nyelvénél lehet kiválasztani a neptunon (mint angol nyelvű kurzus), majd az Erasmus-os és egyéb külföldiekkel teljesíted a tárgyat.


Nálunk a BME-n tantárgyat veszünk fel, amiben külön van a gyakorlati óra, és az elméleti oktatás. A Corvinuson ez szét van választva? Külön kreditet ér egy gyakorlat teljesítése? Ha meghúznak az egyiken még meglehet a másik?


(Pld. nem kell újra végig hallgatni az előadásokat, ha jól értem ez van a Corvinuson?)

2016. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nincs szétválasztva a gyakorlat meg elmélet abban az értelemben, hogy nem ér külön kreditet.

Sajnos még nem kötelező angol nyelven is oktatni tárgyakat.

Van, ahol az a helyzet van, hogy úgy van idegen nyelven oktatva néhány tárgy, nem sok, hogy az elmélet magyarul van, csak magyarul lehet felvenni, de a gyakorlatot angolul is fel lehet venni, van angol nyelvű kurzus, de csak gyakorlatból. De ugyanannyi kreditet ér, mintha magyarul vetted volna fel a teljes tárgyat, tehát nincs szétbontva a kredit.


Ezért kérdeztem a BCE-seket, G karosakat, hogy náluk ez, hogy van? Náluk is csak így van, hogy az elmélet magyarul van és a gyakorlatot lehet csak felvenni angolul? Vagy a magyar nyelvű képzésesek ott nem is vehetnek fel angol nyelven tantárgyakat?

Van itt BCE-s, aki tud válaszolni, hogy ez náluk a magyar nyelvű képzésre felvetteknél hogy van?

2016. szept. 13. 00:21
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ, ment a zöld, és ha lesz válaszoló még menni fog a zöld mindenkinek.
2016. szept. 13. 00:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy van nálunk is mint a BME-n nem ér külön kredit az EA meg a Gyak, hanem együtt. Amúgy pl itt van ez a tárgy (The Economic History of Eastern Europe in the 20th century) van előadása, gyakorlata, mindkettő angol nyelven. Ezeket a külön krediteket nem értem. Én nem hallottam olyat hogy EA magyarul és csak a gyakorlat van más nyelven (max talán a vállgazd, de ez se biztos).
2016. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs külön kredit. Rossz irányba ment a válasz az előbb. A kreditet most felejtsük el. Van egy tárgy pl. 4 kreditet ér és van belőle EA meg GY is. Összességében 4 kreditet ér, nem is lehet megbontani. Nem a kredit a kérdés.


A kérdés az, hogy a Corvinuson hogy van a magyar nyelvű képzésre felvetteknek az a lehetőség, hogy ha akarnak, akkor hallgathatnak angol nyelven tárgyat. Ez azért is kérdés, mert a Corvinuson van külön angol nyelvű képzés, amiért fizetni kell nyelvi díjat az állami ösztöndíjasoknak is. Tehát akik magyar nyelvű képzésre vettek fel, ők hallgathatnak tárgyakat angolul (teljesen angolul a teljes tárgyat, azaz ha van gyakorlat meg EA is a tárgyból, akkor a teljes tárgyat, tehát az EA-t is meg a gyakorlatot is hallgathatják angolul)? Akár minden tárgyat hallgathatnak angolul? Azaz meg van nekik hirdetve angolul is tárgy, azaz angol kurzusok is vannak a tárgyból? Most ezért fizetniük kell a magyar nyelvű képzésre felvetteknek, ha angolul hallgatnak egy tárgyat?


Mert ha nem kell fizetni, akkor szinte felesleges az angol nyelvű képzésre jelentkezni, ahol nyelvi díjat kell fizetni minden hallgatónak pluszban, hiszen jelentkezik magyar nyelvű képzésre és minden tárgyát angolul vesz fel, ha nem kell neki ezért nyelvi díjat fizetni, szóval érted, ki lehet kerülni a nyelvi díj fizetését, ha magyar képzésre jelentkezik és angolul vesz fel minden tárgyat, nem? Hogy van ez a Corvinuson? Mert a BME GTK-n nincs angol nyelvű képzés, csak magyar, ugyanakkor néhány tárgyat meghirdetnek angol nyelvű kurzusokkal (az előadást+a gyakorlatot is ha van), de nem kell külön díjat fizetni ott, ha angolul veszi fel a tárgyat, de nincs is minden tárgy meghirdetve, hanem csak néhány a GTK-n. Hogy van ez a BCE G karon? Még van olyan egyetem is, ahol a magyar nyelvű képzéseseknek csak gyakorlati kurzust hirdet meg angolul bizonyos gyakorlatot is magában foglaló tárgyakból, de sajnos elméleti kurzust csak magyarul hirdeti meg. Ez nekem is furcsa, hogy a gyakorlat mellett miért nem hirdeti meg az elméleti kurzust is angolul. Ezért kérdezem, hogy hoyg van ez a Corvinuson és a BME-n? Esetleg az ÓE-n a GTK-n? Vagy más egyetem GTK-ján?


De a Corvinus is érdekel, ha pontosítani tudnád a választ a fentiek alapján.

2016. szept. 15. 12:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Ment az zöld az előző válaszolónak is. Minden válaszolónak zöldet nyomok, így várom a válaszokat. Köszi előre is.
2016. szept. 15. 12:48
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Előbb a válaszban a krediteket csak az első válaszoló miatt írtam bele, amúgy Corvinusos vagyok csak lemaradt mert ugye ez számomra egyértelmű :D Tehát akik angol képzésen vannak azok a kötelezőket is angolul hallgatják, akik magyar képzésn vannak, azok pedig választható tárgyakat hallgathatnak angolul, kötelezőket nem, ezért nem lehet kijátszani a rendszert. Ezalól kivétel a vállgazd mert azt németül is lehet hallgatni, de magyarul is kell belőle vizsgázni (nem rémlik hogy angolul is lehetne). Megszabva nincsen hogy mennyi idegennyelvű tárgyat lehet felvenni, összesen tizet látok most a Neptunban erre a félévre, fizetni nem kell csak ha államisként nem teljesíted, de ez minden tárgyra igaz.
2016. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, ment a zöld.

Szóval a BCE-n a választható tárgyakból hirdetnek angol nyelvű kurzusokat a G karon a magyar nyelvű képzéseseknek (mind eleméletből, mind gyakorlatból (ha van), tehát a teljes tárgy megy angolul, minden kurzusa).

2016. szept. 15. 19:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de eléggé megoszlanak a vélemények róluk. Mármint az angol nyelvű választhatókról.
2016. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kiegészítést. Nyomtam egy zöldet megint.
2016. szept. 16. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!