Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem utolsó féléve...

Az egyetem utolsó féléve hogyan telik?

Figyelt kérdés
Alapképzés, a szakdolgozat leadása. Az érdekel, hogy mennyire gyakran kell bejárni ilyenkor? Milyen órák vannak? Miben más mint a többi félév? Köszönöm szépen!

2016. szept. 11. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Addigra olyan tárgyaid vannak, amiket még nem fejeztél be. Félév előtt (tehát nem az elején, hanem még azt megelőző félévben) keresel egy témát (vagy ad a gyakorlati helyed) és viszed a tanszékre, hogy te ebből szeretnél szakdolgozatot írni, aztán a konzulenseddel megbeszéled, hogy milyen gyakran járnál be hozzá konzultálni, felmérni hogy állsz, meg hogy leszidjon miért tartasz még mindig az elején. Ha jófej, lehet be sem kell járnod (bár az ilyen jófej konzulenseknél ritkább a sikeres, jó szakdolgozatírás esélye). Ezzel párhuzamosan a többi tárgyad (ha van még) ugyanúgy csinálgathatod, mint a korábbi félévben, bár ha valamelyik oktató szívatni akar, érdemes olyan megjegyzéseket tenni, hogy "Tanárúr melyik napon tudok konzultálni, csak azért kérdezem mert szakdolgozat miatt nem biztos, hogy ráérek" vagy "Tanárúr melyik napra ír ki vizsgát, mert nekem azon a héten van szakdolgozatleadás". De persze vannak olyan tanárok is, akik év első óráján kerek perec megmondják, hogy ők tesznek rá, hogy ki akar végezni, a tárgy feltételeit teljesíteni kell, s megbuktattak már jópár embert így. TO meg szokott szabni egy határidő az államvizsga és diplomavédés előtt, ameddig muszáj teljesíteni az utolsó tárgyad is.
2016. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem pl. marad két nem vészes 45 perces gyakorlat majd és egy előadás amire vagy bemegyek vagy nem. Szóval gondolom a szakdolgozat miatt kell majd a legtöbbet bent lennem...
2016. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nálunk ilyenkor azért rossz mert júliusig sőt talán idén május 20ig kellett meglennie a dolgoknak mert csak akkor mehetett aki ment a záróvizsgára.
2016. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyetemenként és szakonként eltér. Én úgy hallottam/tapasztaltam, hogy ha az előírtak szerint haladtál a korábbi években, akkor nem sok tárgy marad utolsó félévre (ha olyan a szakod, akkor dolgozhatsz előre is és akkor semmi nem marad). Viszont azokat az órákat normálisan meg szokták tartani, rendes követelményekkel. Esetleg annyi könnyítést tesznek, hogy - ha egyébként nem szoktak - hirdetnek elővizsgát mondjuk szorgalmi időszak utolsó hetében.

Annyiban más, hogy a kurzusok mellett még csinálni/írni kell a szakdogát, meg ha valaki lelkiismeretes és szorgalmas, akkor készül a záróvizsgára. Esetleg még bonyolíthatja a helyzetet, ha mellette már elkezdtél dolgozni (szintén szakfüggő). :)

2016. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A záróvizsga az mi? Mindenhol van ilyen? Ez előfeltétel és kötelező a szakdolgozat leadásához? Üdv!
2016. szept. 12. 11:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A záróvizsga - szerintem - minden alap és mesterszakon van. Ez mindennek a vége, tehát csak akkor mehetsz el rá, ha megvan minden kredited (tehát megvan az abszolutóriumod), megcsináltad és leadtad a szakdolgozatot. Ez szakonként eltér, hogy milyen a záróvizsga, ezt a saját iskolád oldalán vagy már végzettektől kell megkérdezni. Egyébként nagyvonalakban az elmúlt évek legfontosabb részeit kérik számon.
2016. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mi van akkor, ha nem sikerült a záróvizsga? (Hogy érinti a diploma megszerzését, a szakdolgozatot?) Mégegyszer köszi, fontos!
2016. szept. 12. 12:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakdolgozat megvan, akkor az úgy marad. Viszont addig nincs diplomád, amíg a záróvizsga nem sikerül. Ha nem lenne meg, akkor a következő záróvizsga-időszakban próbálkozhatsz újból, akkor a szakdogát már nem kell megvédeni. Ha sikerül a záróvizsga, akkor abban az időszakban kapod meg a diplomádat (ha a nyelvvizsga is rendben van). Azt nem tudom, hányszor lehet újrapróbálni a vizsgát, szerintem kétszer biztos.
2016. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szuper! Már csak azt kérdezném, hogy a szakdolgozat leadás, a záróvizsga és a diploma átvétele dátumilag kb. mikor szokott lenni egy őszi félévben? Csak így nagyjából? Ez még nagyon sokat segítene és megint köszi szépen!
2016. szept. 12. 16:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy nagyjából tudom, mert én tavaszi félévben végeztem, valamint ez szakok között eltérhet, de úgy kb.

- szakdoga leadás valamikor szorgalmi időszak végén (valahol ráér csak a végén leadni, valahol már az azt megelőző hónap végén, tehát ősszel akkor november 30-ig), sokkal hamarabb szerintem nem (és nagyon húzni sem lehet), én úgy november vége - szorgalmi időszak vége közé tenném

- záróvizsga az általában következő hónapban van, tehát ebben az esetben január első fele-közepe (hogy a rendes vizsgáidat még decemberben be tudd fejezni)

- diplomaosztó pedig február szokott lenni áltlában, de ez a "díszes átadó", amire nem kötelező menni, de szerintem átvenni is kb. akkortól lehet

2016. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!