Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem utolsó féléve...

Az egyetem utolsó féléve hogyan telik?

Figyelt kérdés
Alapképzés, a szakdolgozat leadása. Az érdekel, hogy mennyire gyakran kell bejárni ilyenkor? Milyen órák vannak? Miben más mint a többi félév? Köszönöm szépen!

2016. szept. 11. 21:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi!! Csak kifelejtettem a kérdésemből a szakdolgozat védést. Ezt még be tudnád rakni az előző válaszodba? :D
2016. szept. 13. 12:51
 12/15 anonim ***** válasza:

Bele már nem tudom rakni, de ideírom. Viszont a szakdoga és a védés az még az eddigieknél is szakspecifikusabb. Általánosságban az lehet mondani, hogy valamikor a szakdolgozat leadása utáni két héttől kezdve legkésőbb a záróvizsgáig kell védeni. Vannak szakok, ahol a záróvizsga azzal kezdődik-végződik, hogy védesz, van, ahol egy külön napon, még záróvizsga előtt el kell menni megvédeni.

A védés szintén lehet többféle. Lehet csinálni kell prezentációt belőle és aztán belekérdeznek. Lehet csak "mesélni" kell róla. Lehet, hogy előre elküldenek kérdéseket és azokra kell válaszolni, ezt tényleg a témavezetőd meg a felsőbbévesek meg a hivatalos leírás tudhatja. :)

2016. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyetem függő. Nekem alapképzésen az utolsó félévben már csak szakmai gyakorlatom volt, aki rendesen haladt, addigra elvileg végeznie kellett a szakdolgozattal. Ilyenkor már nem kellett nyilván órákra bejárni (kivéve, ha csúszott valaki), csak gyakorlati beszámolóra, meg akinek még szüksége volt rá, annak konzultálni.

Most msc-n pedig három kötelező tárgyam is van utolsó félévben, és mintaterv szerint még szabválokat is most kéne felvenni, emellett pedig megírni a diplomamunkát, szóval kb semmiben nem különbözik egy átlagos félévtől.

Viszont ez tényleg nagyon nagyon különböző lehet egyetemenként, vagy akár szakonként is, erre szerintem ne nagyon alapozz.

2016. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A többi kérdésedre pedig: nem mindenhol van záróvizsga, a Corvinuson pl csak a szakdolgozatukat kell megvédeniük az embereknek alapképzés után (éljen a felsőoktatás...).

Amikről én tudok, ott egyébként egyben van a szakdolgozat védés a záróvizsgával, tehát kihúzod a tételeket, elmondod, aztán megvéded a szakdolgozatodat úgy, hogy előre csinálsz egy prezentációt belőle, aztán még kérdezgetnek róla azok, akik vizsgáztatnak.

Az időpontja pedig nagyon változó, általában az alapképzéseseket veszik előre, mert nekik a felvételi miatt időben végezniük kell. Nekem pl már decemberben volt, hogy mindenre legyen időnk, de szerintem általánosabb, hogy január első felében van.

2016. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nalunk kulon van :)
2016. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!