Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl sokat foglalkoznak a...

Túl sokat foglalkoznak a szalagavatóval?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az a helyzet állt elő, hogy most vagyunk végzősök, én viszont nagyon furcsállok valamit. 3 dolog van ami ebben az évben jelentősnek mondható; szalagavató, ballagás és érettségi.

Ami furcsa számomra, hogy mindenki a szalagavatóval van elfoglalva míg az érettségi kb senkit nem érdekel. Szervezik, hogy ki kivel táncol, ferde szemmel néznek arra aki nem akar táncolni, keresik a tánctanárt. Varrónőhöz járkálnak a ruha miatt. Azon agyalnak, hogy bordó vagy sötétkék legyen-e a nyakkendő, milyen ingben legyünk stb. Emellett még az afterparty aminek nagy feneket kerítenek.

Megértem, hogy fontos megszervezni de ha csak fele ennyi energiát fordítana mindenki tételkidolgozásra és órai készülésre, már előrébb lennénk.

Máshol is így van ez?



2016. szept. 12. 15:30
 1/6 anonim válasza:
Ne törődj velük, te csak készülj fel minél jobban és úgy több okod lesz majd bulizni!
2016. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Készülök amennyire tudok, csak bosszantó, hogy minden osztályfőnöki óra és az osztályfőnök által tartott tanóra azzal megy el, hogy szervezik a szalagavatót.
2016. szept. 12. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Szeptember van, gondolom a szalagavató november-december körül lesz. Az érettségi jövő májusban. Teljesen felesleges szeptemberben attól rettegni, a szalagavató viszont nincs már messze, muszáj elkezdeni a szervezést.
2016. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szalagavtó februárban lesz. 4 hónap van a szervezésére.

Semmi baj azzal, hogy ezt szervezik, mert valamilyem szinten fontos dolog, csak ha minden érettségi tantárgyból megkapnánk az x darab tételcímet így a szeptember folyamán, az jobban érdekelne, mint hogy ki-kivel táncol.

2016. szept. 13. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségire 1 hónap alatt fel lehet készülni, ha a megelőző 4 évben nem szartad le teljesen az iskolát. (Én legalábbis ennyit szántam rá, egy emelttel [amiből ráadásul faktra sem jártam], és 460 ponttal vettek fel az első helyre, amit megjelöltem.)

Hidd el, felesleges most az érettségin parázni. De ha mindenképp szeretnél, tanulj nyugodtan, nem tudom, milyen módon befolyásolja ezen törekvésed a szalagavató. Az osztályfőnöki óra sem arra való, hogy tételeket dolgozzatok ki, és az sem a szalagavatótól függ, hogy melyik tanár mikor mondja el a tételeket.

2016. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem az a probléma, hogy osztályfőnöki órán nem tételeket dolgozunk ki. A gond, hogy az osztályfőnök, aki egy bizonyos kötelező érettségi tantárgyat tanít, a rendes óráin sem a tételekkel vagy tananyaggal foglalkozik, hanem a szalagavatóval és egyéb osztályfőnöki órára való témákkal foglalkozik.
2016. szept. 13. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!