Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthatok, ha külföldrő...

Mire számíthatok, ha külföldről szeretnék átjelentkezni egy magyarországi gimnáziumba?

Figyelt kérdés

11. osztályos vagyok. Tudom, hogy nem a legjobb ötlet év közben és ilyen későn váltani, de most merült fel az ötlet, és úgy gondolom, ez a 2 év is sokat számíthat.


Egy erősebb gimnáziumra gondoltam, de nem tudom, hogy mennyire vannak helyek ezekben az iskolákban, illetve milyen vizsgákat kell elvégezni, hogy felvegyenek. Viszonylag jól és könnyen tanulok, országos versenyekre járok több tantárgyból is, úgyhogy nem azt szeretném, hogy a két szép szememért vegyenek fel.


Felmerülhet a kérdés, hogy reálos vagy humános vagyok, de erre nem tudok egyértelműen válaszolni, mert mindkettő érdekel, és még nem tudom, milyen irányban szeretnék továbbtanulni majd.


Milyen erős gimnáziumokat tudnátok ajánlani, ahol van esély arra, hogy lesz üres hely, és legalább elméleti esélyem van, hogy bejussak? (Budapesti, illetve északkelet-magyarországi iskolák előnyben.)

Mire számíthatok, ha behívnak vizsgázni?

Mekkora hátrányom lehet abból, hogy eddig nem magyarországi iskolában tanultam? Kb. mennyi időbe telik bepótolni a tananyagot?



2016. szept. 12. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az, hogy mekkora hátrányból indulsz, attól függ, mennyit tanultál. Nehéz összehasonlítani két ország oktatási rendszerét, így erre pontos választ nem fogunk tudni adni. Hol és mit tanultál eddig?

Amikor valaki felvételi/átvételi kérelmet nyújt be, a legtöbb középiskola (főleg az erősebbek) különbözeti vizsgát írat a diákkal - általában érettségi tantárgyakból, vagy specializáción az adott tárgyból. Itt leginkább az alapokat mérik fel, valamint szokott még lenni egy felvételi elbeszélgetés is a céljaidról, hogy miért akarsz váltani, ki vagy te egyáltalán és a többi...

Az alapján, amiket és ahogyan írtál, szerintem jó eséllyel kerülhetsz be a legtöbb középiskolába. Mindenképp vedd fel a kapcsolatot az igazgatóval, mert csak akkor tudnak fogadni, ha van hely az adott osztályban! :)

2016. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Eddig egy romániai iskolában tanultam, matematika-informatika osztályban. Matekból ha jól tudom, nem állok rosszul az ottani követelményekhez képest, viszont például magyarból és töriből biztosan le vagyok maradva valamennyire. Jó lenne, ha tudnám, hogy általában mik a különbözeti vizsga követelményei - tudom, hogy mindenhol más, de körülbelül -, hogy tudjam, mit kellene minél hamarabb bepótolnom. Aztán természetesen részletesebben bepótolnám, amiből le vagyok maradva.


Ha találok egy jónak tűnő iskolát, lehet hogy megpróbálom felvenni a kapcsolatot velük. Esetleg ismersz olyan gimiket, ahol lehet valamennyi esélyem?

2016. szept. 12. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!