Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy elit gimibe vagyok...

Ha egy elit gimibe vagyok elsős (benne van az első 5-10-ben a rangsorban), akkor a pesti Apáczait vagy Szent László Gimit ajánljátok? Mi a különbség? Mesélnétek nekem mind2 suliról, a csajokról, tanárokról, milyen a hangulat, stb. :D

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A Szent László jó hely, bár nem tudom, hogy mennyire lenne "elit" neked, ha erre vágysz:)

A társaság nagyon vegyes, kicsit klikkes, de a lászlós-öntudat dolog mindenkiben benne van, szerintem:) Van néhány hihetetlen jó tanár, akikért már érdemes bejárni.

Nem tudom milyen lehetett 10-20 éve, amikor kemény iskolaként emlegették, most inkább otthonosnak, színvonalasnak, de emellett eléggé rugalmasnak mondanám.

2010. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát egyetemre szeretnék továbbmenni, valószínűleg orvosira vagy természettudományosra.. de az egyetem biztos..csak ezért mondom az elitet..de nem szeretek éjjel-nappal tanulni..és olyat is hallottam h az apáczai 1 versenyistálló!?
2010. ápr. 22. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Az Apáczai messze erősebb mint a Sz. László. Nagyon sok apáczaisnak nincsen ideje a barátaira, nem járnak szórakozni.(persze kivétel mindenhol van) A László is erős viszont ott sokkal jobb a hangulat meg nem is "versenyistálló"
2010. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Apáczai egyáltalán nem versenyistálló, az versenyez aki akar. Az összes osztálytársamnak van ideje a barátaira, ez személytől függ, hogy mennyit szán tanulásra. A légkör is jó, egy re több sulis program van. Persze a tanítás azért színvonalas. Szent Lászlót nem ismerem.
2010. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a Lászlóba járok, most voltam 9.-es. Azt kell mondanom, hogy kellemesen csalódtam benne. Nagyon jó a hangulata, a tanárok eszméletlenül jófejek, a csajok rohadtjól néznek ki.:P

Ismerősöm Apáczaiba jár, és szinte csak rosszat mesél róla, tényleg éjjel-nappal tanulni kell, hogy bent tudjon maradni, alig van ideje bármi másra.:S

2010. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az Apáczaiba jártam, nem versenyistálló. Ki lehet bírni, jutott időm mindenre. Normálisan be kell osztani az idődet, és akkor a tanulás is megy, és bulira is van időd. A Szent László könnyebb, de onnan ugyanannyi esélyed van egyetemre menni, ha jól tanulsz.
2011. márc. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Apáczaiba jártam, és elképedve olvasom ezt az éjjel-nappal tanulni kell dolgot. Egyszerűen nem igaz. Vagy akkor ott már _komoly_ gondok vannak a felfogóképességgel.

Versenyistállónak viszont versenyistálló, gyakorlatilag szinte kötelező jellegű volt indulni a tagozatos versenyeken, azon kívül a matek tanárunk eléggé zokon vette már azt is, ha nem kapott szorgalmi (versenyfeladatok) beadandókat, a fizika tanárunk, ha nem mentél el az elvileg nem kötelező szakkörre, és ilyenkor bosszúból a dolgozatba be is került versenyfeladat. 4 éven át az egész osztály állandó kömal előfizető volt, és egy-egy tanárnál a kömal feladatok csinálása is úgymond kötelező volt. Ettől függetlenül én élveztem a 4 évet, nem is panaszkodásképp mondtam, bár azért voltak unfair dolgok (de hol nincsenek?), de nem árt tisztában lenni ezekkel, hogy itt ez a rendszer, nálunk legalábbis ez volt még. Amúgy Apáczaiba sem csak kockák járnak, sőt Fazekasból is ismerek sok embert, és oda sem. Jó volt a hangulat. Lehet meglepődtek volna sokan az osztályunkba belépve, hol járnak. :)

2011. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!