Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van különbség a Búzaliszt és...

Van különbség a Búzaliszt és a Teljes Kiőrlésű Búzaliszt közt? Az első hízlal, de a második?

Figyelt kérdés
Bio Búzadara, Búzacsíra.. Bio Telj.Kiőrl.Búzaliszt
2011. szept. 28. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Iklyen szempontból mindkettő hízlal, hiszen szénhidrát, mert búza. Csak a teljes kiőrlésűben több a rost, tehát jobb lesz emésztésed. A biok meg hát vegyszer mentesek, tehát egészségesebbek. Ha fogyózol akkor teljes kiőrlésűt válassz a rostok miatt, mert itt benn van még az értékesebb anyag is, ez hántolatlan búza :)
2011. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az egyik itteni fórumon azt olvastam hogy hízlal, hiába tiltakozott a kérdező, hogy nem. Én is úgy tudtam, hogy a telj.kiőrlésű nem hízlal, mert a Korpovit keksz-nek is van egy tel.kiőrl. változata, és attól én nem híztam, a búzadarától igen, a bio búzadarától nem, és ha a búza hízlal, a korpája és csírája hogy-hogy nem?
2011. szept. 28. 18:48
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Nincs olyan, hogy hízlaló kaja, gondolkozz már:D
2011. okt. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Egyik sem hizlal,csak ezt állítják. A különbség csak annyi,hogy a búzalisztekben nincs korpa.a teljes kiőrlésűben pedig benne van.
2011. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A teljes kiörlésű jobban laktat, kisebb mennyiség kell belőle, valamint magasabb a rosttartalma így az emésztést is jobban segíti, talán ezért mondják, hogy nem hízunk annyira, mintha sima búzalisztből készült pékárut eszünk.
2011. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Csak azt nem, hogy a legtöbb helyen azt lehet olvasni, hogy a fehér liszteket kerülni kell, fehérítés, meg egy csomó tápanyagot eltávolítanak belőle, a teljes kiörlésű pedig azt jelenti, hogy a búzát tulajdonképpen(nem a szó legszorosabb értelmében) szinte csak 'megőlik, felaprítják'. Tehát minden tápanyagot 'benne hagynak'.

A fehér lisztnek nagyon ellene vannak, a teljes kiőrlésű liszteket pedig nagyon támogatják.

2011. okt. 2. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlják a teljes kiörlésűt, mert sokkal több benne az élelmi rost, magasabb az ásványi anyag- és vitamintartalma.
2011. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ezt tudtam. Csak már tényleg nem tudom, hogy azoknak higgyek, akik itt írnak, vagy azoknak az oldalaknak, amiket elolvastam. Mert van olyan, hogy valami papíron működik, de gyakorlatban már nem annyira.

'Egy terméket nem eladni akaró oldal'-on pedig nem gondolom, hogy érdekükben állna hamis dolgokat állítani.

Tényleg fogalmam sincs, hogy akkor kinek higgyek

2011. okt. 2. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Senkinek. Mindenről mindig mást írnak, van ahol azt olvasom én is, hogy a teljes kiörlésű az egészséges, van ahol azt, hogy nem, mert pl. több benne a méreganyag, mivel nincs lehántva, és van akinek árt a túl sok rost is. Ez ugyanolyan, mint a több éve tartó vajat, vagy margarint együnk mizéria. :-))))
2011. okt. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Judit Z. válasza:
A finomított búzaliszt hirtelen és nagyon emeli meg a vércukrodat, a tk pedig lassabban és kisebb mértékben.
2021. okt. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!