Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyenek a tanárok egy...

Miért ilyenek a tanárok egy úgymond "lazább" suliban?

Figyelt kérdés

Üdv. Miért van az hogy egy amúgy úgymond megengedőbb suliban, ahol sokan piercingesek, tetováltak stb, nem engedik meg azt hogy szünetben rajtad legyen a sapka?

Órán ha rám szólnak, nem izgat, leveszem mert tudom hogy órán a tanár felszólítására köteles vagyok levenni, de szünetben miért? Idézek a suli házirendjéből :

" A gyermek, illetve a tanuló személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben kell tartani

" Miért nem nézik el hogy az én személyiségem ilyen?

Miért akarják rám erőszakolni hogy hívőként nem hordhatok sapkát?? (Ráadásul ateistának vallom magam, ezt mindegyik tanár tudja, miért akarják rám erőszakolni a vallást? Semmi joguk nincs hozzá hogy megváltoztassák a világnézetemet..)

Egy másik részlet : " az emberi méltóság tiszteletben tartásával szabadon véleményt nyilvánítson minden kérdésről, az őt nevelő és oktató pedagógus munkájáról, az iskola, kollégium működéséről,

"

Miért mondják azt amikor megmondom hogy én nem szeretném levenni mert én nem tartom ezt annyira nagy dolognak hogy valakin sapka van egy épületben, hogy ne beszéljek vissza?? De hát benne van a házirendben, hogy szabadon véleményt nyilváníthatok...


És ezt még így utoljára " vallási, világnézeti vagy más meggyőződését, nemzeti vagy etnikai önazonosságát tiszteletben tartsák "

Attól hogy papíron katolikus vagyok, még nem vallom magam annak, hiszen nem én döntöttem el, hogy mi akartam lenni... (Ezt az előzőek miatt csatoltam csak ide)


Az igazgatót, és a helyettest se zavarja ha szünetben valakin sapka van, csak a szaktanárokat.


Van értelme megmutatnom nekik ezt a kis részletet a házirendből vagy úgyse fogja őket érdekelni? Mit tudok tenni?



2016. szept. 14. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szard le! Majd abbahagyjak egy ido utan, ha nem reagalsz. Hagyd a fejeden es setalj arrebb. Ennyi.
2016. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt teszem, de egyfolytában avval jönnek hogy levisznek az igazgatóhoz, fegyelmit indítanak, stb.. Volt hogy csak úgy megpróbálta elvenni a tanár mert nem vettem le..
2016. szept. 14. 17:49
 3/10 anonim válasza:
Szia nekem is elegem van az ilyen dolgokból azt veszem észre egyre több tanár szemét a gyerekekkel. nálunk is így van katolikus suli nem lehet rajtad sapka köpenyt kell hordani rád akarják eröltetni a misét.És egy csomó dolog miatt megszólnak jajj ne fesd ki a körmöd ( nem feketére vagy ilyesmi még a sima fehér alapon csillogósért is megszóltak ) akkor hogy ne vegyél rövidnadrágot szaggatott farmert es meg spagetti pántos pólót se. A véleményed nagy ivben leszarják mert ők idősebbek és nem gyerekek azt hiszik mindent megtehetnek. Nem tudom mit tudnál tenni ne vedd le ha nem adnak érte beírást ha kiabálnak az meg nem nagy baj vagy beszélj velük . És ha muszály idézz a házirendből vagy csak vedd le a sapkát ez sajnos ilyen szar ügy
2016. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hat majd megunjak, hidd el! Nem kell mindig annak lennie amit ok kernek raadasul jogtalanul. Ha valoban nem szerepel a hazirendben, akkor mezei hisztirol van szo reszukrol.
2016. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Átérezlek :( direkt ilyen suliba jöttem, hogy elnézzék, de amikor ezek kiderültek azthittem falnak megyek.. Nem értem miért ilyen szűk látókörűek a mai emberek, és miért nem tudják elfogadni azt ha valaki más..
2016. szept. 14. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért mert szeretnek kötekedni, egy teljesen szigorú iskolában vagyok, és itt meg sapkával semmi bajuk :|. Még órán is megengedi a legtöbb.
2016. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kata0403 ***** válasza:
Mondjuk az alapvető illemszabàly, hogyha bemész valahova leveszed a sapkát
2016. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De könyörgöm miért?? Ugyan olyan ruha kiegészítő mint mondjuk egy nyakkendő vagy tudom én.. csak a fejeden van.. Akkor már a hajviseletem se mindegy milyen? Hiszen hát a fejemen van...
2016. szept. 15. 22:56
 9/10 90-ben született F.. válasza:

Miért zavar annyira, ha le kell venned a sapkát?

Mi van a hajaddal - fejeddel?

2016. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Órán leveszem, de nemtudom mit zavarja őket ha szünetben sapka van rajtam, ilyen a stílusom és kész.
2016. okt. 16. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!