Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire korrekt az, amikor egy egyetemen kevesebb hely van egy teremben, mint ahányan felvehetik a kurzust? Mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Nem kertelek, az ELTE-IK proginfó képzéséről van szó, ami szerintem nem egy huszadrangú egyetem nem egy huszadrangú képzése.


Esti tagozat, a tárgyból (számítógépes gyakorlat) a 3 gyakorlati csoport van meghirdetve, mind 20 fős. Hamar betelnek, megemelik mindet 24 főre. Megint betelnek.


Megyünk órára, és láss csodát, maga az óra egy 20 számítógéppel rendelkező gépterembe van berakva. (Közben 1-2 olyan ember is eljött, aki nem tudta felvenni a tárgyat, de nyilván szeretné.) Egy sorban 4 gép van, tehát még egy komplett sor gép hiányzott, és maga a terem is annyira kicsi, hogy még saját géppel sem tudott mindenki leülni.


Majd hab a tortán, hogy a gyakorlatvezető közli, hogy nagyon sajnálja, de neki ettől függetlenül felsőbb utasításra katalógust kell vezetnie. Szóval aki esetleg keni-vágja a témát, az sem szabadíthat fel egy helyet.


Ez nem egy elsőéves tárgy, hanem 3. féléves, előkövetelményes. Tehát azt sem lehet mondani, hogy úgyis lesz, aki feladja, mert első évben azért az még jellemző.


Úgy gondolom, hogy ez azért elég agy pofátlanság egy egyetem részéről. Mit lehet ezzel tenni? Nyilván a tárgyfelelőst nem érdekli, hiszen ő már megemelte a kurzuslétszámot. HK-hoz vagy dékánhoz kellene fordulni ilyenek miatt?


2016. szept. 15. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nyugodtan mehet a dékánhoz is a dolog!


Nálunk olyan is van, hogy a mintatervben előírták, hogy 3 szabadon választhatóból lehet csak választani. Erre mindhárom indul 20-30 fős létszámmal.

Ugye senkit sem érdekel, hogy alapból többben vagyunk, mint amit a 3 tantárgy feltud venni, de a ráadás, hogy még ráeresztenek erre a 3 tantárgyra 2 másik szakot. Ahol még többen vannak, mint nálunk.

Létszámbővítés nincs, csak az a duma, hogy majd jövő félévben is meglesz tartva. :D

(Ugye azért az is bennne van, hogy a következő félévekben már megint új szabadon választhatók vannak).

Majd vizsgázzunk 100 tantárgyból egyszerre vagy mi?


Egy nagy szar az egyetemi szervezettség, én nem erre számítottam gimi után.

Azt hittem egy komoly hely, ahol minden logikus, megvan tervezve. Egy nagy lócitromot.


Géphiány itt is ugyanúgy van. Olyankor általában az egyik nézi, a másik csinálja. Nincs más.

Találkoztam már olyannal is aki olyankor a saját laptopját hozta.

2016. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát itt vidéken abszolút a saját laptop működik. Az egyetemi gépek sokszor elég gyengék azokhoz amiket művelni kéne rajta.


Esetleg nem tudnak egy új gyakorlati csoportot meghirdetni (vagy nem is akarnak)?

2016. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az egyetemben logikát ne keresd. Inkább olvasd el a 22-es csapdáját.

Itt csak az van, hogy sokat vettek fel (fejpénz), majd egy csomóan nagy valószínűséggel bukdácsolnak is. -> Eredeti oktatási terv nem követhető/ terem nincs nagyobb

-Viva la tömegoktatás

2016. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!