Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Melyik...

Orvostanhallgatók! Melyik egyetemre jártok? Írnátok róla milyen az életetek az ÁOK-on?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta keresek orvostanhallgatókat akik részletesen leírnák, hogy milyen az egyetem, az élet, a tanulnivalók, a vizsgák, a tanulási módszereik .. stb. és esetleg privátban beszélgetnének velem erről az egészről.

Érdekel az orvosi, de szeretném megtudni hogy pontosan hogyan is működik, milyen ott az élet (van-e egyáltalán élet a sok tanulnivaló mellett), mert nem akarok elhamarkodottan dönteni. Nagyon fontos lenne tehát, hogy minél több orvostanhallgató véleményét elolvashassam a szakról! :) És nagyon szívesen fogadnék privátban vagy akár e-mailben képeket arról, hogy mit tanultok (tehát tankönyv oldalakról képet vagy jegyzetekről stb)

Nagyon hálás lennék a segítségért!!



2016. szept. 18. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

III. éves Sotés vagyok. Az első két évről és a harmadév első két hetéről tudok egyelőre nyilatkozni. Itt a nagyon rövid verzió:


>milyen az egyetem


Vannak előadások, amik teljesen olyanok mint más egyetemeken és vannak gyakorlatok. Elméleti tárgyakból a gyakorlatok úgy néznek ki, hogy bemegyünk egy laborba és általában végzünk valami kísérletet ami szemléltet valamit ami a tananyaghoz kapcsolódik. Kivétel az anatómia és a patológia, amiből bonctermi és szövettani gyakorlat van. Klinikai tárgyakból (ilyenek harmadévtől jelennek meg, szóval még sok rálátásom nincs) bemegyünk a kórházba/klinikára és csoportonként be vagyunk osztva egy orvoshoz.


A tanulást már szorgalmi időszakban el kell kezdeni, bizonyos tárgyakat erősen ajánlott óráról órára tanulni, másokat kevésbé. A legtöbb tárgyból vannak évközi számonkérések, hogy úgymond rá legyünk kényszerítve a tanulásra.


>az élet


Azért nem minden tanulásból áll, vannak bulik mindenféle ürüggyel, meg persze olyan alkalmak is, amikor a csoporttársakkal spontán leülünk egy sörre órák után. Ilyenekre szükség van, mert különben meghülyülnénk mind a sok tanulástól. Ha sportolsz, az is sokat tud segíteni. Ilyenekre relatíve könnyen időt lehet szakítani a szorgalmi időszakban. Vannak mindenféle diákszervezetek is, amikben lehet kellemes vagy hasznos (vagy mindkettő) dolgokat csinálni. Persze szorgalmi időszak végére kicsit lehal a társasági élet, vizsgaidőszakra meg mindenki bezárkózik és tanul, de azért amennyire lehet ilyenkor is tartjuk a kapcsolatot egymással.


>a vizsgák


A legtöbb vizsga szóbeli és az első két évben szeretnek szivatósak lenni, azzal a nem túl titkolt szándékkal, hogy megtanítsák, hogy az orvosnak mindig biztosnak kell lennie a tudásában. Másodévben mindkét félévben 3-3 nagy vizsga van, de ez bőven elég arra, hogy a felkészülés kitöltse a 6 hetes vizsgaidőszakot és ha az egyik nem sikerül, az elkerülhetetlenül csúszással jár, ami sajnos elég sok embert érint, ugyanakkor viszonylag kevesen hagyják itt az egyetemet és ha túl vagy a másodéven, akkor nagy eséllyel elvégzed.


>a tanulási módszereik


Ezt mindenkinek saját magának kell kikísérletezni. Én speciel szeretek könyvtárba járni, hogy kizárjam a zavaró tényezőket. Ha könyvből olvasok valamit, általában vázlatot írok belőle, még ha nem is egy konkrét tételt kell kidolgozni. Ha lusta vagyok vagy szűkös az idő, akkor csak kihúzom a címszavakat egy szövegkiemelővel, kevésbé hatékony, de valamennyire úgy is megmarad a fejemben. Előadásokról a saját kézzel készített jegyzet a legjobb, másokét nem is szoktam elkérni, ha nem tudok bemenni valamiért, akkor inkább hangfelvételt próbálok szerezni. Ez persze nem szentírás, mindenkinek más válik be.


Nagyon lecsupaszítva kb. ennyi. Ha van még kérdésed vagy valamire részletesebben vagy kíváncsi, írj bátran!

2016. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. "Van-e egyáltalán éket a sok tanulnivaló mellett?"

Természetesen van. Sőt, kell is, hogy legyen, hiszen ha az egész életed a tanulás tölti ki, és mellette semmi mással nem foglalkozol, nem szórakozol, akkor tuti bekattansz. Orvosin sokat kell tanulni, az tény, de azért megfelelő időbeosztással bármire lehet időt szakítani.


2. "Milyen az egyetem"

Szerintem jobb, mint a gimi, pedig a gimit is szerettem. Jobban magadra vagy utalva, nagyobb a felelősség, de ezzel a szabadság is. Sokkal inkább te osztod be a saját időd, mint gimiben.

Vannak előadások, gyakorlatok, szemináriumok. Van, amire kötelező a bejárás, mert katalógussal ellenőrzik a részvételt, de van, ahol eléggé rád van bízva, hogy bemész-e vagy sem. Persze az elején mindenki azt gondolja, hogy majd minden óra hiperszuperérdekes lesz és mindenre be fog járni, de azért hamar rá fogsz jönni, hogy ez nem így van:D


3. "Az élet"

Egyetemen rengeteg program van, nálunk pl. kari bulik, gólyatábor, egyetemi napok, Szent-Györgyi napok, kolis összejövetelek, korcsolyaestek, fürdőzés, medikuskupa stb. Felsorolni is nehéz:)


4. "A tanulnivalók"

Hát erről nem is tudom, mit lehet írni. Szerintem felesleges előre pánikolni a megtanulandó anyagok mennyiségétől, mert egyrészt elég jól fen van építve a tananyag, másrészt meg ahogy haladsz előre az egyetemen, edződik az agyad is és egyre nagyobb mennyiségeket tudsz majd megtanulni.

Plusz a fontos dolgok úgy is újra meg újra előjönnek, így azok egészen jól bevésődnek.


5. "Vizsgák"

Ahogy már írták előttem, a vizsgák legnagyobb része szóbeli. Van, hogy csak tételeket kell húzni, van, hogy gyakorlati része is van a vizsgának. Ha írásbeli van, az ált. teszt, de inkább csak félévközi vizsgáknál szokott lenni, a szigorlatok mindig szóban vannak.


6. A tanulási módszereimről egyszer egy egészen részletes választ írtam, itt elolvashatod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

(2. válasz)


Ha könyvekbe szeretnél belelapozni, vagy jegyzeteket nézegetni, akkor van egy pár oldal, ahol találsz ilyesmiket:

[link]

(Itt fent van többek között Az orvosi élettan tankönyve, Funkcionális anatómia, Gyermekgyógyászat, A farmakológia alapjai, A belgyógyászat alapjai, Sebészet

stb.)


[link]

Ezen az oldalon rengeteg jegyzetet találsz.


Csak az a baj ezekkel, hogy nem fogsz érteni belőlük semmit:) Azon kívül, hogy beparázol, hogy milyen sok és bonyolult, másra nem nagyon tudod használni:D


Egyébként én már nem vagyok hallgató, tavaly végeztem az egyetemmel, már egy éve dolgozom. Ennek ellenére ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan írj privátot.

Csak jó, ha konkrét kérdéseid vannak, mert általánosságban írni a szakról, egyetemről, tanulásról baromi nehéz:)

2016. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!