Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatok! Tudtok...

Orvostanhallgatok! Tudtok olyan konyvet ajanlani, amiben viszonylag minden olyan alap dolog benne van, ami majd egyetemre fog kelleni?

Figyelt kérdés

Foleg a szervrendszerek,a sejtbiosz, meg szovettan alapjai erdekelnenek...

elore is koszonom szepen !



#biológia #kémia #sejbiologia
2016. júl. 27. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

hát én nem vagyok orvostanhallgató, de alapvetően szerintem a szakirányos tananyag nagyon messze vannak a gimis alapozótárgyaktól (és azok színvonalától)

szerintem középiskolában egy nagyon unalmas és bugyuta képet festenek le a létező összes tudományágról, és rengeteget lehet gyakorolni, hogy az életben tulajdonképpen hogyan is nem csinálják ezeket a TTK-s szakik :)


szóval ha újdonságra vágysz, meg orvosis közeli könyvekre akkor ezeket ajánlom

[link]

meg egyéb OKJ-s tankönyveket, amik azért nem tapossák ki latinul a beledet

2016. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
persze nem azt mondom, hogy nincs értelme az általános és középiskolának, csak azt, hogy az ott tanultak jelentős részének pedagógiai és nem természettudományos jelentsége van
2016. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

A bejutáshoz emeltezni kell bioszból és kémiából/fizikából.

Mivel azokat 85-90% körül kell megcsinálod, hogy felvegyenek, az már elég alap lesz az egyetemhez, tehát az első lépcső az érettségikre való felkészülés.

Ehhez a gimnáziumi tankönyvek kellenek.

Bioszból Mozaik, kémiából Mozaik és Villányi, keress rá!

2016. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

No :D

15 éves srác vagyok amúgy, csak tanult. xD

Anatómia megalapozására: Dr. Tarsoly Emil- Funcionális anatómia

Ha ez megvan, akkor a Szentágothai-Réthelyi-féle funkcionális anatómia-sorozatot javaslom (háromkötetes)


Biokémia megalapozására egyrészt Veszprémi Tamás: Általános kémia, aztán van egy kétkötetes szerves kémiasorozat, csak a szerzője nem jut eszembe. Ha ezek megvannak, akkor Elődi Pál: Biokémia, ezután Ádám Veronika: Orvosi biokémia


Biofizika: Damjanovich-Fidy-Szőllősi Orvosi biofizika c. könyvét javaslom.


Sejttan: Szabó Gábor: Sejtbiológia.


Ha jár itt fiatal meleg srác, 15/f/p. :DDDD

2016. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaaa, igen, a Szentágothai-Réthelyi sorozatban a szövettan témakör is alapos és mély tárgyalásra kerül. :)

Ahogy emlékszem, az első kötetben taglalja kifejezetten.

2016. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es, a kérdező olyan könyvet keres, amiben "alap" van, erre te az egyetemi könyveket ajánlod. :)

Szerinted mit kezd velük?

2016. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Éppen ezért írtam pár alapozó tankönyvet.

A Veszprémi-kötet tartalmazza a középiskolás tananyagot is, a szerves kémiáról szóló kötetek, amikről azóta sem jutott eszembe, ki írta azt a sorozatot, az előbbi könyv anyagának ismeretével már könnyedén elsajátítható anyagot tartalmaz. Ezután Elődi Pál könyve a biokémiát alapjaitól tárgyalja, és viszonylag közérthető formában is még. Ádám Veronika könyve már valóban mély.

Amit az anatómiánál elsőként írtam, az alaptudást ad, könnyen tanulható formában, ezután részleteiben meg lehet már ismerni az emberi testet Szentágothai-Réthelyi írásával.

A biokémiai segédeszközökkel Szabó Gábor kötete már nagyon könnyen értelmezhető.

Nagyjából így képzeltem el a dolgot. :D

2016. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen ! nagyon nagyon sokat segitettetek!

a meleg sracnak is nagyon koszonom,mert ilyen jellegu konyvekre (is) gondoltam. A Veszpremi Tamas altalanos kemia konyvem mar meg is van :)

mindenkit felpontoztam,nem ertem hogy mi ez a sok 40 % ...

2016. aug. 2. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!