Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi vagy debreceni orvosi?

Pécsi vagy debreceni orvosi?

Figyelt kérdés
Felvételi, oktatási, kollégiumi/albérleti és megélhetési szempontból is érdekelne. Pesti vagyok és nem tudom melyiket jelöljem meg előbb.

2016. szept. 19. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Kevés olyan versenyző van, aki mindkét helyről autentikusan tud(na) nyilatkozni!

Az egyiknek ez a jó, a másiknak az.

Én Debrecent mondom, de majd jön egy pécsi, ő meg az ő lovát dicséri...

Nézd meg mindkét várost, aztán dönts a legjobb belátásod szerint!

2016. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a debreceni. Ott nagyon alapoznak az orvostanhallgatókra, így ak épzés is jobb szerintem, de ez csak kivülállóként mondom. Kérdezz utánna több helyen is és mérlegelj.
2016. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

A képzés mindkét helyen világszínvonalú. Amit az utolsó ír, az teljesen megfoghatatlan, mi az, hogy Debrecenben nagyon alapoznak az orvostanhallgatókra, és ezért lenne ott jobb a képzés? Ráadásul kívülállóként... Pécsen is nagyon alapoznak rájuk, és ott is nagyon jó a képzés, de nem ezért.


A felvételi ponthatárok mostanság Debrecenben voltak egy hajszállal magasabbak, de ez bármikor változhat, ez főleg a jelenkezők számával (a vonzáskörzet nagyságával) függ össze. Kollégium, albérlet és megélhetés kb. egyforma, egyébként Szegeden is hasonló.


Elsőre azt mondanám, hogy megközelíthetőség alapján válassz, de Budapestről kb. egyforma.


Így azt mondom, város alapján válassz, melyikben élnél szívesebben 6 évet? Mindkét város nagyon szép, de telejsen más jellegű. Debrecen alföldies jellegű, Pécsen és környékén meg sok a hegy. Én pl. inkább Pécset mondanám, de ugye kinek mi :)

2016. szept. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondják, hogy a szegedi könnyebb, a sote nehezebb. ja, erről nem volt szó
2016. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem Debrecen - mint város - drágább: drágább a közlekedés, drágábbak az albérletek, drága a parkolás...

Viszont érezhetően jobb az infrastruktúrája, több lehetőség van sportra, kulturára, szórakozásra. Sokat jelent a repülőtér, mert ha ügyesen foglal az ember hamarabb és olcsóbban Londonban, Milanoban, Párizsban, Brüsszelben, Münchenben stb. van az ember mint Pesten... És ez húzós szempont.

2016. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!