Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol tanár szeretnék lenni,...

Angol tanár szeretnék lenni, hova kellene mennem?

Figyelt kérdés
Mar érettségim van, egyetemre járok de nem jött be a szak, szeretnék váltani. Csak is kizárólag angol tanárira van szükségem, nem kellene hozzá másik szak. Lehetséges lenne ez az országban. Elsődlegesen egy másik országban szeretnék elhelyezkedni. Ezért felesleges egy másik szak. Mit tudok tenni? Vagy próbáljam meg külföldet?

2016. szept. 21. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Kétszakos tanárokat képeznek. A másik szakod is lehet olyan tárgy, amit külföldön is tudsz használni, főleg ugye második idegen nyelv, akár magyar mint idegen nyelv (Németországban, Finnországban, Lengyelországban, Észtországban is helyezkedett már el ismerősöm magyar mint idegen nyelvvel, itt nyelviskolákban is oktatnak magyart).


De ha csak az angollal akarsz elhelyezkedni, akkor azt a szakot válaszd mellé ami a legjobban érdekel, hogy ne legyenek szenvedősek az egyetemi évek. Ilyeneket is lehet ám választani az angol mellé, hogy nyelv-és beszédfejlesztő, játék- és szabadidőszervező, gyermek-és ifjúságvédelem... Ha ezek érdekelnek és nem egy másik iskolai tantárgy, akkor válaszd ezt.


Annyit hozzátennék, hogy én idén, még az osztott rendszerben végeztem tanárszakon az ELTE-n, nem tudom hogy az osztatlan képzésben vannak-e megkötések a választható szakokkal kapcsolatban, nálunk bármivel párosíthattál bármit.

2016. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez mennyi évet jelentene? 5 év vagy kevesebb vagy középiskolai tanárhoz kell a mesterképzés is?
2016. szept. 21. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Tanárszakon nincs már olyan, hogy mesterképzés (illetve azoknak még van, akik osztott rendszerben kezdték és még nem fejezték be). Ezeknek érdemes utánanézned, mondjuk felvi.hu-n vagy felvételi tájékoztatókban, néhány éve változott a tanárképzés.


Én még olyan rendszerben tanultam, hogy 3 év anglisztika BA (mellette francia minor), utána pedig 2,5 év angol-franciatanári MA.


Most ez úgy néz ki, hogy nem anglisztikára kell jelentkezned (vigyázz, mert olyan szak is van továbbra is), hanem rögtön angoltanár-mégvalami tanár szakra. Ötéves a képzés (nincs felosztva BA-MA-ra), a végén pedig van plusz egy év, ami nagyrészt gyakorlat, plusz a szakdoga, így összesen 6 év alatt kapod meg a diplomádat. Nálunk 5,5 év volt, a gyakorlatok lebonyolítása is változott, mi a gyakorlat egy részét párhuzamosan csináltuk az egyetemi tárgyakkal.

2016. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2016. szept. 21. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!