Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tanár szeretnék lenni,...

Ha tanár szeretnék lenni, akkor érdemes lenne mindkettő tantárgyból fakultációra mennem és emelt szintű érettségit tennem?

Figyelt kérdés

2016. jan. 31. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Érdemes a pluszpont miatt, másért nemigen.
2016. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
A tanári szakoknál általában elég csak a szakpárod egyik tagjából az emelt, bár ebben nem vagyok teljesen biztos. Viszont nem csak a pluszpont miatt lenne jó mindkettőből faktra járnod, hanem azzal a későbbi helyzetedet könnyítenéd meg egy picit. Ha mindkettőből faktra jársz, magasabb szinten és több mindent tanulsz belőlük, akkor azért az egyetemen is könnyebb dolgot lesz. Szóval megérné...
2016. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Bizonyos szakokra legalább az egyikből kötelező is emeltezni (pl nyelv), de a többinél is érdemes, a saját dolgodat könnyíted meg a későbbiekben.

Nem általános szabály, de sok esetben kb az a különbség azok között akik jól teljesítenek az egyetemen, és azok között, akik nem, hogy jártak-e faktra, emelteztek-e az adott tárgyból (tanáriról beszélek). Nálunk van olyan srác, akinek 95%-os közép matekja volt, és vszleg ki fog bukni matekból (mondjuk szarik is rá rendesen..). De a hozzáállás és a szorgalom is legalább olyan fontos, mint hogy jó alapokkal kezdj.

2016. febr. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Ha időd, és energiád engedi, akkor érdemes, hiszen ezzel az ottani helyzetedet is könnyíteni fogod.

A biosz emelt az nem olyan vészes, azzal könnyen eltudsz bánni, pláne ha szoktál olvasgatni tudományos cikkeket.

Viszont a kémia emelet a számítások, illetve a szóbelin lévő kísérletek miatt egy kicsit rizikósabb. Ezeket gyakorolni kell, és ehhez kell jó tanár, és felszerelés is.


Amikor majd bekerülsz egyetemre, akkor alapvetően jön egy átismétlési időszak (bevezetés a biológiába, biológia alapjai, a biokémia alapjai, bevezetés a kémiába, általános kémia alapjai, bevezető kémiai számítások, bevezető laborgyakorlatok stb stb néven), amikor megpróbálnak minden egyes diáknál azonos szintre hozni a tudásukat, és egységesíteni a fogalmakat, illetve pótolni a hiányosságokat. DE! Ott erre max 1 db féléved lesz. Az nagyon kevés idő egy alacsony felkészültségű embernek, hiszen lesz ezenfelül még legalább 10 másféle tárgyad.

Tehát most kezd el, és ne akkor keljen a nulláról kezdened.

2016. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
9%

Szia! Tavaly érettségiztem, és most angol-töri tanári szakos vagyok az ELTE-n. (Ha bármiről szeretnél részletesebben beszélni, nyugodtan írj üzenetet)

Szerintem is érdemes mindkét tárgyat megcsinálni emeltem, amiből tovább akarsz menni. 50 plusz pont az emelt miatt nagyon megéri. :) sok sikert kívánok

2016. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!