Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gyerekem általános iskola...

A gyerekem általános iskola 7. osztályába jár. Egy héten háromszor van 0. órája. Szerintem ez nagyon megterhelő. Lehet ennyi 0. órája?

Figyelt kérdés
Nincs ez valahol szabályozva? Hiszen Magyarországon 8-kor kezdődik a tanítás, miért kell 60%-ban 7-kor kezdeni? Mi a véleményetek, illetve megtalálható-e a neten olyan pl. emmi rendelet, amiben ez szabályozva van?
2016. szept. 23. 09:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem mondani, hogy az egyik tesi, a másik erkölcstan, a harmadik osztályfőnöki. Az erkölcstant és az osztályfőnöki órát ugyan az a tanár tartja. Megkérdezte a gyerekeket, hogy melyik lenne jobb, a nulladik vagy a hetedik óra, és a gyerekek véleménye az, hogy a hetedik, de mivel előtte kiselőadást tartott, hogy mennyivel jobb a nulladik, ezért kényszerűségből vállat vonogatva a nulladikat mondták. Ez mondjuk a szemembe egy kis pszichikai terrornak megfelelő, de ez az én véleményem. Ettől független, ha az iskolának vagy a tanárnak úgy tetszik, bármennyi nulladik órát tarthat? Nem tudom elképzelni, hogy ez lehetséges, hogy nincs szabályozva.
2016. szept. 23. 09:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom nincs szabályozva. És az sem, hogy 8-kor kell kezdeni. Ez az iskola döntése (tehát lehetne a kezdés 9-kor is, de a legtöbb iskola ezt nem preferálja, főleg a szülők munkabeosztása miatt).
2016. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Annyit találtam eddig, hogy azért valamiféle szabályzás biztos, hogy van, mert az pé szabályozva van, hogy nem kezdődhet semmiféle tanítás negyed nyolc előtt, és biztosítani kell a szünetet a nulladik és az első óra között.
2016. szept. 23. 09:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a gimnáziumban alapból 7:30-kor kezdődött évekig az oktatás, később (talán az utolsó két tanévemre) álltak át 7:45-ös kezdésre. Sőt, nekem az általános iskola is 7:45-kor kezdődött. Szóval én 12 évig jártam közoktatási intézménybe két egymástól független iskolába, és soha nem kezdtem 8-kor, mindig előtte, úgyhogy ilyen szabályozás biztos nincs. :)


Amikor 7:30-kor kezdődött az első óra, akkor nem voltak 0. órák. Amikor 7:45-ös kezdés volt, akkor viszont "befért" elé a 0. óra, 7:00-kor kezdődött, csak 40 percig tartott és 5 perc szünetünk volt így az első óra előtt.


Nem szerettük a 0. órát, de mi még az a generáció voltunk, akik egy iskolai napon lefeküdtek este 10-kor, mert nem volt internet/TV a szobánkban, és a szüleink komolyan vették, hogy a gyereknek fontos az alvás. Így ha 6-kor is kellett kelni, megvolt a 8 óra és nem viselt meg bennünket különösebben.


Manapság egy csomó szülő panaszkodik, hogy a gyereke hullafáradt a korai kezdés miatt, aztán persze kiderül, hogy a gyerek éjfél előtt szinte soha nem fekszik le, így nem csoda.

(Kérdező, ezt az utolsó részt nem neked írtam, foglalmam sincs nálatok hogy megy, csak eszembe jutott a témáról. :) ).


14 éves unokahúgom is hajnalig chatel, netezik, és másnap alig bír felkelni, túlhajszolt, fáradt, rosszul teljesít. Ilyenkor elhiszem, hogy megterhelő a 7 órás kezdés. De ha 10-kor (vagy akár előbb) ágyban lenne, akkor bírná. Persze aki így nőtt fel, azt már nehéz rászoktatni egy egészségesebb napirendre.

2016. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es a válaszodat. Az iskolába nálunk is 7.45-re kell beérni, és akkor csengetnek be, de a tanítás 8-kor kezdődik. Nem mondom, hogy nem fordult elő, hogy iskolai nap előtt nem 23.00-kor feküdtek le a gyerekek, de nem ez a jellemző. 21.00 és 22.00 között szoktak lefeküdni. Azt, ahogy írtam, megtaláltam, hogy bizony szabályozva van, hogy 7.15 a legkorábbi időpont, amikor tanórát el lehet kezdeni, és biztosítani kell a szünetet az első és a nulladik óra között. Ha ez szabályozva van, én úgy gondolom, hogy rendeletben kellene szabályozva lennie annak is, hogy hány nulladik órája lehet a gyereknek egy héten. Nem hiszem el, hogy akár minden nap lehet nulladik órája.
2016. szept. 23. 11:00
 6/13 anonim válasza:
Nekem tavaly minden reggel volt nulladik órám,méghozzá német.Azért kellett járnom mert versenyfelkészítésre csak ekkor jutott idő,délután nem volt jó.De a földrajz tanárnőnk még a dolgozatot megíratni is behívott minket nulladik órára,gondolhatja milyen élvezetes volt.Szerintem nem annyira megterhelő,meg így is minden nap 6 óránk van,hétfőn 8.Na meg persze ott vannak a szakkörök és a felkészítők.Ne aggódjon a hetedik alapból nehéz,főleg az eleje és a vége.Jövőre is tessék arra számítani hogy fáradt lesz a gyereke,mert a továbbtanulással semelyik tanár nem hagyja békén.
2016. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4,tudod van,aki ejfelig tanul,nem allandoan chatel.

Altalaban 7 oram van(fel 3kor vegzek),megebedelek,mire hazaerek altalaban negyed 4-fel 4. Minden nap fel 5tol 6ig van edzesem,tehat mar indulas elott nem tudok tanulni. Fel 7 es 7 kozott erek haza. Vacsora,furdes,hajmosas es meg utana kell tanulnom. Ket tanitasi nyelvu gimibe jarok,nagyon kemeny.

Hiaba kezdodik a suli 8kor,mivel 11 elott soha nem tudok lefekudni es 6kor kelek,allandoan kimerult vagyok.

Egyebkent meg,ha 10kor lefekudnek sem lennek kipihentebb. Nem mindenkinek eleg 8 ora alvas,furcsa modon soha nem hallottam meg az altalanos iskolas hugomtol,hogy kipihenten ment volna suliba. O 10kor mar alszik,es velem egyutt 6kor kel.

Szoval azert eleg meresz kijelentes az,hogy ha 10kor lefekszik az ember,masnap hajnalban kipihenten ebred...

2016. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én is 7.-be járok.És nekem nincs 0.órám egyik nap sem.Viszont a hét három napján van 7.órám.
2016. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És minek örülnél jobban, ha az a három nap 7. óra helyett mind a 3 nulladik lenne, vagy inkább annak, ami most van, a három 7. órának?
2016. szept. 24. 20:42
 10/13 anonim válasza:
Hát jó kérdés.Inkább a 7.órának.
2016. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!