Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Miskolci Egyetemen a...

Milyen a Miskolci Egyetemen a balekoktatás? Elsősorban a bölcsészkaros érdekel, de jöhet a többi is.

Figyelt kérdés

Hogy zajlik?

Nagyon szívatós?

Nehezek a vizsgák?

Firmát mi alapján lehet választani,ha nem ismerem egyiküket se?

És milyen egy megkeresztelkedés?



2016. szept. 26. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk gépész vagyok, de:


Úgy zajlik, hogy legyártasz egy indEKS-nevű képződményt, amelyhez a pontos instrukciókat természetesen időben közlik veled az Isteni Fényben Tündöklő Dicső Firmák. Minden szükséges eszközt és anyagot be tudsz szerezni az egyetemi papírboltokban. Aztán elmész az oktatásokra, jegyzetelsz, megtanulod a kari köszöntéseket, a himnuszokat, a hagyományokról és történetükről kapsz egy gyorstalpalót Selmecbányától az egyenruhákon át a szakesélyekig. Minden oktatás két részből áll, egy komoly (jegyzetelős-oktatós) és egy vidám részből, ahol különböző feladatokat adnak mindenkinek egyénileg vagy csoportosan.


Szívatós? Hát ez szubjektív. Persze, tele van ugratással és ökörködéssel, de senkinek nem célja, hogy rosszul érezd magad. Ha megalázónak találsz egy feladatot, akkor közlöd, hogy nem tetszik és meg sem kell nagyon indokolnod. Kicsit feljebb dobja az ingerküszöböd, ami nem baj, mert az egyetem úgyis ki fog készíteni :) Aranyszabály, hogy nem sértődünk meg!


A vizsgát még nem tudom, jövőhéten csinálom én is.


Firmát úgy választasz, hogy akit szimpatikusnak találsz, látsz, érzel, hallasz, transzcendens létével magával ragad, végtelen ciklust implementál beléd, eloszt nullával, stb... Na szóval, odamész hozzá, hogy szia/helló/csövi/csá/csumi/helő/Jó Szerencsét!/Akármi, mennyire lenne ellenedre ha azt szeretném, hogy legyél a keresztanyám/keresztapám? Aztán a hagyományos elviszed egy koedukált vendéglátóipari egységbe és addig kérdezgeted amíg igent nem mond. Azt szokták tanácsolni még esetleg, hogy vagy azonos vagy valami rokon szakon tanuljon, mert akkor esetleg még abban is segíthet.


A megkeresztelkedés pedig a bALEKkeresztelő Szakestélyen történik, ha levizsgáztál, elmész. Itt majd megkennek korommal, sörrel és beleugrasz a szakmádba (szó szerint).


Tudom, hogy a műszaki karon hallgatók nem feltétlenül támogatják azt, hogy a többiek is csinálják, de én inkább azt mondanám, hogyha érdekel akkor mindenképpen csináld meg, veszíteni semmit nem fogsz vele, nyerni pedig igen sokat!

2016. okt. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem olyan, mint általában más egyetemeken a gólya-cucc. Nem szívatásról van szó, hanem arról, hogy megtanuld a hagyományokat, ami az alapja az egész diákéletnek, márpedig a diákélet Miskolcon legendásan jó, tényleg! Ha szívatásról meg genyózásról lenne szó, arra nem lehetne ilyen diákéletet alapozni! Itt pont nem arról van szó, hogy az idősebbek levezetik a feszültségeiket a kiszolgáltatott fiatalabbakon, hanem a szabadidejüket használva erre, bevezetik őket az egyetem és a diákhagyományok történelmébe, miértjébe, hogyanjába, diákdalokat tanítanak és hasonlók. Ez a balekoktatás. Közben pedig feladatokat kaptok, amik általában kreatívak, vagy ha már összehaverkodtál firmákkal, akkor személyre szabott feladatokat is kaphatsz. Pont a balekoktatás a terepe annak, hogy megismerkedj a firmákkal, meg a kollégiumok is tele vannak velük. A megkeresztelkedés meg egy szakesten zajlik, a balekoktatás során megtanulod, milyen lépésekből áll. Csináld végig és imádni fogod az egész diákélet hagyományt Miskolcon!
2016. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!