Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem Bánki Donát...

Óbudai Egyetem Bánki Donát Had-és Biztonságtechnikai mérnök képzés vélemény?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanoktól szeretnék tanácsot kérni, akik ezt elvégezték/itt tanulnak. Érdemes-e ide jelentkezni, milyen az oktatás színvonala?

2016. szept. 27. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A színvonal elég gyenge, de sajnos már csak itt lehet ezen a szakon tanulni. Nagyon kevés hasznos dolgot tanítanak, de ezeken kívül meg rengeteget kell képezned magad, nyelveket tanulni (mert kb csak fizetős nyelvoktatásra van hely), és a suli mellett dolgozni, hogy a végzés után rendes munkád legyen. De minimum egy 2. diplomát is összehozni mellé, gépész vagy villamosmérnökit vagy valami IT-st. A legtöbb biztonságtechnikai területre meghirdetett munkát elhappolják a villamosmérnökök, mert jobb elektrós tudásuk van, a munkavédelmis helyeket meg mondjuk az építőmérnökök. Nagyon kevés hely van ahol kimondottan ilyen mérnököt keresnek. A volt csoporttársaim hónapokig nem tudnak elhelyezkedni. Én is inkább visszaültem az iskolapadba, és egy jobb egyetemen csináltam MSc-t, így már könnyen el tudtam helyezkedni.
2017. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

javítom az előzőt: tudnak = tudtak, már egy ideje nem tudom mi történt velük.


Olvastam már itt korábban is véleményeket, ahol szintén nem dicsérték agyon a szakot, és már javasolta más is,hogy csak egy másik diploma mellé jó kiegészítésnek, de alapvetően nem nehéz elvégezni pl a BME-hez, vagy a SZE-hez képest.

2017. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!