Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol jobb a mérnökinformatikus...

Hol jobb a mérnökinformatikus képzés? Pázmány vagy Óbudai?

Figyelt kérdés

Melyiknél hangsúlyosabb a gyakorlat?

Mellesleg a Pázmány mellett amiatt is szólna majd a voksom, mert kb 30-40 perc alatt oda tudok jutni, míg az Óbudai Neumann János Informatikai Karához 1,5 óráig tartana az út...


(Számomra a BME felejtős)



2016. aug. 8. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Mindkettő jó. Szerintem nyugodtan választhatod a Pázmányt, ha az közelebb van neked :)
2016. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A legböszmébb Feri ***** válasza:
31%
NIK
2016. aug. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy tudom mind a kettő jó, így szeritnem is a közelebbit.
2016. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egy szinten vannak..


Óbudain erősebb az alkalmazott informatika (pl. üzemeltetés, programozás), Pázmányon meg a biológiai vonal (pl. neurális hálózatok).

2016. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Én a Pázmányt választanám, de a mérnök infó szakot nem ismerem, csak azt tudom, hogy a Pázmány általában az élvonalban van azokon a tudományterületeken, amiben oktat. (pl. a jogi képzése is országosan a 2-3. helyen van.) Szóval ha hihetünk annak, hogy név jelent valamit, akkor én inkább bíznék a Pázmányban. (Így, hogy a BME-t kizártad.)
2016. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most leszek első éves mérnökinfós, előtte majdnem egy évig nézegettem, hogy hol lenne érdemes tanulni. A sok internetes kutakodás, meg HVG-állásbörzés érdeklődés után én a NIK mellett döntöttem, mert mindenhol jó véleménnyel voltak róla. ezen kívül a BME-t mondogatták még, de én ahhoz kevés vagyok. SZTE, meg PTI nevét hallottam még, meg azt, hogy a Debrecenire soha és mindenképpen Budapest. A Pázmány szóba sem került. Nem tudom, hogy a PPKE milyen, de a NIK-en biztosan jó képzést kapsz, mondjuk szívni is fogsz vele rendesen. Egy diplomával a zsebemben arra már rájöttem, hogy nem mindenhol tanítanak ugyan úgy. Azt javaslom, menj el több nyílt napra, kérdezz szakértőket a HVG állásbörzén, fórumozz stb, mert mindegy, hogy itt mit hallasz, neked kell eldönteni, hogy neked mi a legjobb.

Egyébként, ha ilyen messze laksz, lehet, hogy engednek neked kolit még akk is, ha amúgy Budapest környékén laksz.

2016. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Budapesti vagyok, csak ahol én lakom onnan ennyi időbe kerül az Óbudaiba eljutni... :(
2016. aug. 10. 00:15
 8/13 anonim ***** válasza:
18%

Egyértelműen a BME a legjobb az informatikai képzésben.


-Messze ott a legmagasabb a felvettek átlagpontszáma.

-Ott a legmagasabb a végzettek átlagfizetése. Erről vannak a felvi.hu-n nagyon jó statisztikák vannak, de ezen a linken össze van foglalva: [link]

-A BME-seket szeretik a legjobban a munkáltatók. Én a BME-n végeztem és nagyon sok olyan helyen jártam már állásinterjún, ahova csak BME-seket vesznek fel, vagy őket előnyben részesítik. (szoftverfejlesztőként dolgozom). Egy, az ELTE informatikai karán végzett, jelenleg cégvezetőként dolgozó ismerősöm is mondta, hogy ő is a BME-seket szereti a legjobban.

-Egyértelmúen a BME-nek vannak a legjobb ipari kapcsolatai.



Mikor én kezdtem a BME-t 2008-ban, akkor volt a HVG-nek egy felsőoktatási különkiadása, ami nagyjából kielemezte, hogy a BME-re akiket felvettek, azok nagyrészt az első helyen jelölték meg azt, a többi informatikai képzésre bejutók pedig többnyire nem első helyükként jelölték meg azt a képzést, ahova bejutottak. Szóval a többi egyetemre kb. az megy, akit a BME-re nem vettek fel...

2016. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Ebből is kiderül, hogy, hogy a BME a legjobb:

[link]


Bármely évet nézel meg mindegyikben oda kerültek be a legjobb képességű hallgatók.

2016. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

Ha jót akarsz magadnak, akkor ELTE-IK vagy BME-VIK. A Pázmány és az Óbudai igazi NONAME egyetemek az informatikai területen. Egyelőre el lehet velük helyezkedni, mert hiány van informatikusokból. De ha ez változik a jövőben (mondjuk telítődik a szakma, vagy kipukkan a technológiai lufi), akkor szerintem nem fognak veled szóbaállni az ilyen helyeken szerzett papírral.

Az Óbudai Egyetem mellesleg 2010 óta egyetem, és akkor is azért lett az, mert enyhültek az egyetemi minősítés feltételei.

Az ELTE 1635 óta egyetem a BME meg 1782 óta...

2016. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!