Orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, mindenképpen államilag támogatott helyre szeretnék bejutni. Azt szeretném kérdezni, h meddig érvényes ez az ösztöndíjam? Mikor vehetik el tőlem, milyen átlagot kell elérni?

Előre is köszi a válaszokért!:)



2016. szept. 28. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvettek államira, akkor három esetben kerülhetsz át fizetős képzésre: 1) Nem teljesíted a félév során a 2.0-ás átlagot (ez nem súlyozott átlag, nem kell azzal foglalkozni, melyik tárgy hány kredites volt) 2) Nem szerzed meg az kötelező kreditek felét minimum az adott évben (itt az utolsó két aktív félélvedet nézik, s mindig július elején) 3) Sokszor kellett évet ismételned, és elfoggytak az államilag támogatott éveid. Akkor az utolsó években ki kell fizetned a tandíjjat.

És SOTE-s vagyok, nem tudom, a többi egyetemen mi a helyzet.

2016. szept. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Idéntől vezették be a min. 2,25 átlagot, jövőre a tervek szerint emelnek rajta valamennyit. 14 félévet áll így az állam, ezen belül érdemes elvégezni. A képzési idő 1,5x-e alatt diplomát kell szerezni (szóval 9 éven belül). Teljesíteni kell 2 félév átlagában a 18 kreditet. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, hogy hogy lehet bent maradni a államin.
2016. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen!!!:)
2016. okt. 3. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!