Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a SOTE és a vidéki orvosik közt jelentős színvonalbeli különbség van?

Figyelt kérdés
Itt is meg máshol is olvastam, illetve SOTE-soktól és laikusoktól is hallottam pl. hogy aki kibukik Budapestről, az átmegy vidékre, és ott minden gond nélkül átmegy a vizsgákon. Vagy akinek nagyon jól megy a vidéki, azt esetleg talán átveszik a SOTE-ra, mert a legjobbak úgyis átjelentkeznek és hasonlók. Mikor laikusok mondanak ilyeneket, legyintek rá, de mikor orvosok és medikusok, akkor azért meglepődök. Én pl pont a fenti példa ellenkezőjéről tudok, aki kibukott Pestről, átjött a "kis pécsire", majd innen is repült. Vagy aki Pécsett épp elérte a megfelelő átlagot az átvételhez, annak utána a SOTE sokkal jobban ment. Ezért nem értem, hogy miért nézi le ennyire sok ember a vidéki orvosikat (leginkább a pécsit). Szerintem mind ugyanolyan nehéz, az meg hogy kiből milyen orvos lesz, úgyis a rezidensi képzés dönti majd el utána. A gyakorlatot ott tanulják meg.

2016. szept. 30. 15:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt se értem, miért gondolják azt az emberek, hogy ahova könnyebb bekerülni, azt elvégezni is könnyebb? Ezt főleg a 4 orvosira írom, de ilyen alapon a TTK-s szakok is büfészakok, mert 300 ponttal be lehet jutni? Nem, mert a nem odavalókat kiszórják.
2016. szept. 30. 15:13
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Ezt a hülyeséget csak itt olvastam, de itt hetente más-más formában. Néha így, mint te írod, néha kijelentésképp. Személy szerint már felelősségre vonnám azt, aki ezt terjeszti, mert egyrészt végtelenül idegesítő, másrészt ez már módszeres rossz hírkeltés kategória, amit itt művel(sz?).
2016. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert nemcsak itt találkoztam ezzel, hanem élőben, illetve más fórumokon, kommentekben is. Sokszor nem így kerek perec kimondva, ehhez nem elég tökösek az emberek, csak lehet érezni, ahogy ki van emelve a SOTE és a nehézsége.
2016. szept. 30. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem tök mindegy? Mindenki tanuljon ahol akar. Orvosokból meg hiány van, nem azt fogják nézni hogy hol végeztél. Becsületesen kell tanulni meg dolgozni és ennyi.
2016. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, mert érdekel. Vagy valóban ekkora a színvonalbeli különbség pl Pécs és a SOTE közt? :o
2016. szept. 30. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi különbség nincs, ugyanolyan jó orvos lehet belőled, bárhol végzel is, a magyar orvosképzés alapvetően világszínvonalú, az egyetemek között meg nincs látványos színvonalbeli különbség. Az meg, hogy mit mondanak főleg itt a gyakorin... ha ideírom a válaszom mögé, hogy ja, egyébként orvosként mondom ezt, akkor az úgy is van? Pár SOTE-n végzett ismerősöm mondta, hogy van ugyan minden évfolyamon egy kisebb kör, aki megveszekedetten azt gondolja, hogy az övékkel egy szintű orvosi egyetem a világon nincs, de ez csak egy nagyon-nagyon hangos kisebbség. Arról nem is beszélve, hogy jó orvos marhára nem az egyetemen lesz belőled...
2016. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azzal egyetértek, hogy jó orvos senkiből se az egyetemen lesz. Ha ez igaz, hogy minden évfolyamon van egy ilyen kör, az nagyon szomorú. Ők akkor lenézik azt a docenst vagy profot a SOTE-n, aki a diplomáját pl Pécsen szerezte? (Egy ilyen tanárt pont tudok onnan) Évfolyamonként pár ember a teljes orvostársadalomban azért elég sok... és esélyt se adnak a vidéken végzett kollégáknak, hogy akár jók is lehetnek? Vagy az ilyen mit csinál, ha egy teamben a főorvos "csak" vidéken végzett? Agyvérzést kap, hogy egy pécsi/szegedi/debreceni diplomájú orvos a felettese? Vagy leellenőrzi a kollégáit, hogy hol végeztek, és csak a SOTE-sokkal áll szóba? Ez nagyon meredek.
2016. szept. 30. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem hiszi azt sok ember, csak úgy tűnik, mivel 1-2 ember szándékosan trollkodik itt ezzel.


A 6-ossal maximálisan egyetértek. Szerintem a legtöbb szeakember tisztában van vele, hogy mind a 4 egyetem világszínvonalú, és nincs köztük jelentős különbség.

Itt az oldalon azért tűnik úgy, hogy sok ember hisz a jelentős színvonalbeli különbségben, mert van egy troll, aki nagyjából heti rendszerességgel (néha gyakrabban, néha ritkábban) erre irányuló provokatív kérdéseket tesz fel.


Rajta kívül még 1 felhasználó van (61%-os), aki ilyen véleményen van. És ő egyébként talán ugyanaz a személy, csak másik fiókkal. Az ilyen emberek akkor válnak hiteltelenné, amikor egyszer előszerettel bizonygatják, hogy ők (sőt, senki...) soha egy rossz szót sem szólt, mint pl. ma is ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 9-es). máskor meg minden lehetőséget megragadva szidják pl. a pécsi egyetemet ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 2-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7932.. , 9-es), amikor meg valaki rákérdez a konkrétumokra, akkor jön a néma csönd..... Persze közben azt hirdetik, hogy a vidéki orvostanhallgatóknak kisebbrendűségi komplexusuk van, meg a SOTE ellen szabadultak el az indulatok, meg nem értik, hogy miért kell mindig vitát generálni ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 6-os, 12-es), meg hogy a vidékiek miért méregetik a micsodájukat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. , 7-es és 8-as). Közben éppen ők generálják a vitát és méregetnek (pedig állítólag SOTE-hallgatók). Pl. itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. . Gondolom te vagy ott a 72%-os válaszoló, és amit írsz, azt én is meg tudom erősíteni.


Tehát az általad is kifogásolt hibás gondolkodásmód itt a GyK-n is csak 2-3 embert jelent, (a rendszeres provokatív kérdések feltevőjét és a 61%-os válaszolót (stílusából ás mondandójából ítélve valószínűleg ugyanazt, nem pedig több különböző 61%-ost), tehát egy hangos kisebbséget. Ja, meg egy N.Fanni nevű válaszolót, aki még azt sem tudja, melyik egyetemre jár (Pécsre vagy Debrecenbe, amit ráadásul már 16 évesen elkezdett, ja és miközben Pécsre vagy Derbrecenbe jár, Budapesten tartózkodik), és néha doktori címet sem adna a SOTE-n végzetteknek, néha meg azt állítja, hogy az a legjobb ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 21-esben kifejtve).... Őket meg senki nem veszi már komolyan. Gondolom, kibuktak Pécsről és így akarnak bosszút állni, vagy csak jól esik nekik a trollkodás.


A való életben is általában azok szidják valamelyik vidéki egyetemet, akik nem tudták elvégezni, vagy akik életükben sosem jártak oda, de azért meg vanank győződve arról, hogy az ő egyetemük bezzeg aztán mennyivel jobb... De nekik sincs igazuk, és ők is csak egy hangos kisebbség.

2016. okt. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nemcsak a gyik-ről beszélek. Élőben is találkoztam emberekkel, laikusokkal és SOTE-t végzettekkel is, akik igenis lenézik a vidéki egyetemeket. Nem így szó szerint, csak a félmondatok a vidéki egyetemekről: "az se rossz", "legalább orvosi", "végülis ott is orvos leszel..." vagy olyat is hallottam már, hogy "ugye nem is olyan nehéz?" Szóval a lényeg, hogy hiába mondjátok ez nem csak online, hanem tényleg létező dolog.
2016. okt. 1. 08:47
 10/10 A kérdező kommentje:
És annyira nem kisebbség. Elég sok ember gondolja így. Laikusok, medikusok és orvosok is. Nyilván nem ők a többség, de sokan vannak, akik ezt a véleményt osztják. Persze, nem szabad ilyenekkel foglalkozni, csak mikor ugyanazt végigszenvedi valaki vidéken, amit más Pesten, és esélyt se adnak, hogy akár érthet is ahhoz, amit tanult, mert "csak" vidéken végzett.
2016. okt. 1. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!