Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Animáció szakra hol lehet...

Animáció szakra hol lehet továbbtanulni Magyarországon és hol érdemes?

Figyelt kérdés

Még 2 évem van a gimiből és az animáció tervezés érdekelne, valami olyasmi téren tanulnék tovább. Magyarországon a Metropolitant és a MOME-t találtam ahol van ilyen szak, de nem tudom, hogy melyikre lenne érdemes rákészülni... Sajnos ismerőseim nincsenek, akik oda járnának/jártak volna, csak annyit hallottam, hogy a MOME-ra nagyon nehéz bekerülni. De ez pontosan mit takar? Mit kell tudni ahhoz, hogy bekerülj, pl.: mennyire kell jól rajzolni, mit kell tudni elméletből, milyen programokat kell már ismerni? Esetleg ha valaki tud, konkrétan írhatna is a felvételikről, mindkét egyetemről szívesen olvasnék. :)

Szóval mit tudnék itthon csinálni/tanulni a rajzolás mellett?



2016. okt. 2. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

MOME-ra akkor se vesznek fel, ha Picasso vagy, és nagyon fura dolgok történnek ott, nem ajánlom. Nekem nagy csalódást okozott. Én METU-ra járok animáció szakra, idén felvételiztem. Szívből ajánlom, már most imádom. Nem tökéletes, de semmi sem az, én mindenesetre elégedett vagyok vele. Programokat nem kell kifejezetten ismerned, de az csak pluszpont, ha már foglalkoztál ilyesmikkel. Az animációkat imádják portfólióba, mindenképp ajánlom, és nagyon jó szolgálatot tesz, ha van egy kis alaptudásod storyboard terén, mert felvételin azt kell csinálni.


Ezeket a programokat használjuk/fogjuk használni:

- Adobe Premiere Pro

- Adobe Photoshop

- TVPaint Animation Pro

- 3ds Max

Van még egy-két progi, de ezek a legfontosabbak.


Ha valami részletesebben is foglalkoztat, írj privátban, most sietve írtam, de szívesen beszélgetek.

2016. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Utána nézek majd, aztán majd lehet, hogy kérdeznék privátban!
2016. okt. 2. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Azt kifelejtettem, hogy METU-n nem elsődleges fontosságú a rajzi tudás még animáció szakon sem, ha van más, amivel pótolni tudod. Van például egy srác, aki egyáltalán nem tud rajzolni, viszont hihetetlenül jó a 3D-s animációban. Az én osztályomban se mindenki kiemelkedő kézirajzban (én is ide tartozom.


És oké, ha úgy van, szakmán belüli dolgokban is szívesen segítek (pl. program használat, elméleti vagy gyakorlati dolgok), sok sikert előre is!

2016. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!