Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha nem tetszik...

Mit csináljak, ha nem tetszik a szakma, amit választottam?

Figyelt kérdés
Gépésztechnikusnak iratkoztam be érettségi után.Mondták,hogy ez milyen jó,jól lehet ele keresni meg minden.De rájöttem,hogy engem egyáltalán nem érdekel a gépészet.Az órákon mindig hangsúlyozza a tanár,hogy "műszaki emberként így meg úgy",csak rájöttem,hogy rohadtul jem vagyok műszaki ember és inkább jogász vagy közgazdász akarok lenni (akiket egyébként mindig szid az ofő)

2016. okt. 9. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy abbahagyod most és elmész dolgozni addig, majd szeptembertől mást tanulsz vagy végigszenveded ezt az évet még és utána iratkozol ki. A lényeg hogy ha nagyon nem akarod februárig jelentkezel egyetemre jogásznak/közgazdásznak és szeptembertől tanulod amit szeretnél.
2016. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tavaly hasonló szituban voltam a cukrász szakmával, rájöttem, hogy nem érdekel. Rögtön kiléptem.


Egy tanács: ha nincs családi/baráti körben biztos elhelyezkedési lehetőséged ne tedd! Ne hagyd ott a sulit!


Nem azt mondom, hogy tanulj. Járj be annyi órára, hogy ne rúgjanak ki, és élvezd a lehetőséget, hogy megismersz valamit (esetleg), és dolgozz mellette diákmunkán valami olyan területen, ami érdekel, vagy amire lehetőséged van.


Sokkal jobb, mint a gyárban butulni, és és még a diákod is megmarad! Ez nagy szó ám!


Közben járj utána a lehetőségeknek: nyíltnapok, educatio kiállítás, internet, stb... ÉS jelentkezz egy olyan képzésre, ami tényleg érdekel, és amiről semmi nem tántoríthat el. :)


(Ha nem sikerül döntést hoznod, csinálj meg egy olyan szakmát, ami közelebb áll hozzád, csak utána menj egyetemre.)


Amit írtam, csak segítségnek szántam, tanulj a hibámból, ne hamarkodd el a döntést! :)


Sok sikert, és még több kitartást kívánok neked! :)

2016. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előző vagyok, apró pontosítás: csak ebben a tanévben bírd ki a suliban, a következőt természetesen már a megfelelő területen kezd.

Tehát nem kell megszerezned a szakmát, és valószínű meg is buksz, ha nem tanulsz, de ha nem a szakma a cél nem számít a bukás sem, csak a tanulói jogviszony! :)

2016. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. okt. 12. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!