Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a jó nyelvtanár?

Milyen a jó nyelvtanár?

Figyelt kérdés

Angolul szeretnék tanulni és nagyon nagy a kínálat.

Nem tudom mi a jó angol tanár ismérve.

Magamról annyit, hogy a Magyar Nyelvtannal is vannak problémáim. Nem tudom, hogy mi az ragozás, hogyan csinálunk valamiből főnévi melléknévi igenevet.

Ez lehet száraznak hangzik de egy rakat angol szabály van ami már feltételezi ezeknek az alap nyelvtani "fogalmaknak" a meglétét.

Ugyanakkor a legnagyobb fejlődést a mesterséges angol környezet jelentené.



2016. ápr. 29. 21:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Milyen a jó angol nyelvtanár? A CELTA-t végzettek komolyak? Inkább olyat válasszak aki már tanított/tanít nevesebb nyelviskolában (KATEDRA) vagy aki középsuliban oktatott?

Esetleg olyat aki a régi módi "tanuljuk meg a SZABÁLYT és az elméletet magyarul aztán ha megy akkor angolozzunk egy kicsit" vagy a modern felfogás szerint "explaining only english".

2016. ápr. 29. 21:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahány tanár, annyiféle stílus. Hasonlóan: ahány diák, annyiféle hozzáállás, cél és elvárás.


Gyűjtsd össze, milyen elvárásaid vannak. Ennek összeállításakor vedd figyelembe, milyen céllal, milyen elhatározásból akarsz nyelvet tanulni.


Amit én pl. fontosnak tartanék magántanártól: Legyen legalább 10 éves tanári tapasztalata. Legyen türelmes. Tudjon jól magyarázni, fektesse a hangsúlyt a szóbeli kommunikációra. A beadott feladatokat precízen javítsa, utaljon a hibák megelőzésére, javításának módjára.

2016. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ellenkező nemű, fiatal és vonzó külsejű. :)

Aztán persze tudja tanítani is a nyelvet. Mert a tudás az nem elég ehhez. A tudja tanítani-ban benne van az, amit már említettek, hogy mindenkit más fog meg, azt fel kel ismerni és alkalmazni.


Azért volna egy jó tanácsom, amerre én jártam, és szóba került nyelvtani fogalmak szükségessége, ott, akit érdekelt magyarázat, kénytelen volt tisztába jönni a nyelvtani fogalmakkal magyarul. Nem kell mindjárt mereven elzárkózni az elől, hogy esetleg te azt meg fogod érteni.

2016. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a két legfontosabb dolog a szisztematikusság és az érthetőség. Ha belekezd valamibe, akkor azt vegye végig elejétől a végéig és gyakoroltassa is be rendsene, ne csak két feladatot vessen oda neked. Van egy ilyen tanárom, össze-vissza halad, nem gyakorlunk eleget, úgyhogy nem is értjük az anyagot. És tényleg, legyen érthető, amihez hozzátartozik, hogy türelemesen elmagyarázza húsz féle képpen is, csakhogy megértsd.

Ami még nekem nagyon bejött a mostani angol nyelvtan tanáromnál, az az, hogy látszik rajta, tényleg tudja, mit csinál. Nem bizonytalankodik. Van egy másik tanárom, akivel háromszor ellenőriztünk egy mondatot és ő háromféleképp mondta, ráadásul ellentmondásosak voltak a megoldásai. Benne azóta nem bízom.

2016. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen a jó nyelvtanuló?
2016. máj. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!