Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen a 0-ról indulva...

Teljesen a 0-ról indulva tanfolyammal vagy nyelvtanárral érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni egy új nyelvet, viszont sokkal jobban szoktam haladni mint az átlag. Mindig csinálok szorgalmit is, stb..


Ilyen esetben érdemes lehet már rögtön az elejétől magántanárnál tanulni az adott nyelvet?


Reális cél lehet középfokú szintre eljutni fél év alatt így?



2016. okt. 10. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz és szeretsz egyedül tanulni, javaslatom:

[link]

Az ára kevesebb, mint bármelyik másiké. A cél, amit írtál elérhető vele, és elég jó anyag.

Egyébként szerintem egyedi bár 0-ról még nem jártam tanfolyamra (ill. gyerekkorban), csak középfokon.

Szereted-e azt a közeget, van melletted még 10-12 ember, vagy magántanárnál csak te vagy esetleg ketten, és kétségtelenül több idő jut rád, és csak rád.

2016. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az általam tanulni kívánt nyelvből nincs ilyen. :D
2016. okt. 11. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:
az a nyelv amit tanulni akarsz, teljesen titkos?
2016. nov. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tanfolyáspárti vagyok, de azt le kell ismernem, hogy ahhoz kell némi türelem. Az említett 10-12 ember az első két alkalommal van jelen, novemberre leolvad kényelmes hatra a létszám, és hajrá.

Én mondjuk a húzd meg-ereszd meg tempót (csoport) jobban szeretem, mint az állandó feszített munkát (kettesben a tanárral). A csoportban akkor is tanul az ember, mikor épp a másik szerepel, de szinte relaxálva. Az állandó munka átmenetileg meg is öli a szellemet. :)

Persze, szerencse is kell, mert az a jó, ha egy ilyen csapatban második vagy harmadik vagy. Ha első vagy, akkor minden unalmas lesz, ha utolsó, akkor 2 óra alatt annyi frusztrációt kapsz, mint egy Rejtő-hős a matrózkocsmában két hét alatt.

A tanár maga nyilván mindkét alternatívánál fontos tényező.

Sajnos, manapság eléggé elszállt tanfolyami árakat látni, bár ennek elvileg megvan a maga megalapozott oka is, elég jó kis rezsije van manapság egy nyelviskolának, ha bent akar maradni a buliban. Minősítés, minőségbiztosítás, továbbképzés, stb. Egy otthon, feketén, hulladékidőben tanító diáknál a rezsi az csak a többlet fűtés-költség, mert szellőztet 3 percet az óra előtt. :)


Bár nem sok értelmét láttam leírni, mivel a kérdésnek sem sok értelme van, hiszen a leírtakból az következik, hogy pontosan tudod, hogy neked mi a jó. Ez a "sokkal jobban szoktam haladni" kifejezés számos nyelvtanfolyam tapasztalatait látszik összegezni.

2016. nov. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos én az a típus vagyok, aki mindig "első".

Szóval komolyan veszem azt amibe belekezdek, mindig minden házit megcsinálok és megtanulom a szavakat és a nyelvtant is.


Eddig ahol voltam, a többiek mind mögöttem kullogtak. Unalmas volt mindig rájuk várni. Meg amikor például közösen olvastunk egy szöveget, állandóan el-el akadtak és a kiejtésüket is borzalmas volt hallgatni.


Pont ezért kérdeztem, hogy csak nekem vannak-e rendre ilyen negatív tapasztalataim, vagy másoknak is.

2016. nov. 3. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint titkos hogy milyen nyelvet akarsz igy nevtelenul tanulni?
2016. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!