Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire normális hogy egy...

Mennyire normális hogy egy iskolában nincs még fűtés?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 18:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

# 7


Miért szerinted hány fok lehet egy épületben ahol idén ősszel még nem fűtöttek?


Persze, nem vettem mintát naponta 10 percenként (főleg amíg a gyerek itthon volt betegen, fura lett volna ha bejárkálok az iskolába 10 percenként méricskélni, meg munkaidőmben is fura lenne ha oda járkálnék).


De mért is kellene 10 percenként méregetni? Ha nem fűtenek egy épületet gondolom meglepő lenne, ha emelkedne a hőmérséklet, ha kint hűvösebb van :)))


Egyébként milyen jogon is kérsz számon, hogy ki mertem írni kb. 16 fok van? Más lenne ha kiírtam volna melyik iskoláról van szó és vádaskodnék, de erről nincs szó. Csak érdekelt ki mit gondol. Ráadásul "Kb." írtam, az annak a rövidítése, hogy körülbelül. Nagyjából. Nem labor méréseken alapul az eredmény.


Igazából még szerencséje is van az iskolának, talán megússza ezt a bakit - még mindig nincs kész a fűtés - mert nincsenek komolyabb hidegek, de lehetnének.

2016. okt. 27. 09:43
 12/13 anonim ***** válasza:

Sokösszetevős dolog, hogy egy épületben a beltéri

hőmérséklet mekkora és hogyan alakul. Milyen vastagok

a falak, mekkora a belmagasság, nyílászárók állapota,

bennt tartózkodó személyek száma mind-mind befolyásoló

tényező.


Egy közönséges tanteremben, ahol tartózkodnak kb. 30-an,

kizárt hogy 16° legyen, ismert tény, hogy minden ember

kb. 100-150 W hőteljesítményt ad át környezetének.


Nagyobb belmagasságú épületrészekben, pl. tornatermekben

esetleg lehet hűvösebb, de tanteremben 16° mindenképp

irreális, józan paraszti észnek is ellentmondó.


Megjegyzem, hogy nem fűtenek, számtalan oka lehet.

Tudniillik, fűtési szezon előtt a közintézményekben

el kell végezni a rendszeres karbantartást -és felűlvizsgálatokat, ami bizony időigényes, de a fűtőkészülékek biztonságos üzeméhez elengedhetetlenek.


Miből gondolod, hogy nem találtak -e valamilyen meghibásodást, javítandó problémát? Lehet hogy épp azon dolgoznak még.


Valószínűleg ünnepek után már lesz rendesen fűtés, ez teljesen korrekt.


Amúgy a megfázások nagyrésze gyakran a túlfűtésből ered. Befűtenek 25-30 fokra, aztán leizzadják magukat, kifutnak 10 percre a boltba, és akkor fáznak meg...

2016. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szokj hozza ha meg sulis vagy😂
2022. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!