Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miert ilyen undoritoak egyes...

Miert ilyen undoritoak egyes tanarok es a felsooktatasi rendszer?

Figyelt kérdés

Vigyazat, hosszu lesz es nem irok ekezeteket, mert nem. Utolso eves jogasz szakos hallgato vagyok amugy egy elvarazsolt egyetemen. A kerdest az 1. pont hozta ki belolem:


1. Kedves konzulensem masfel honapja nem valaszol az e-mailjeimre, pedig meg egyszer sem konzultaltunk. Igaz, a honlapra is az van kiirva, hogy "felfogadas elott e-mailes egyeztetes szukseges", de teszek egy probat. Meg is talalom a konzulensem, mire kozli, hogy a honlapon levo infok elavultak, nem is aznap van fogadooraja, ugyhogy bocs, de nem er ra. Vazolom a problemam, mire belevag annak ecsetelgetesebe, hogy neki az elmult heten 800(!) dolgozatot kellett kijavitania meg ilyen-olyan dolga volt, majd valaszol az e-mailemre, ha eppen raer, nem csak en varakozom a sorban. Lerazott szepen. Mi a fenenek vallal annyi embert amennyivel nem tud foglalkozni? Gondolom, a fizujat siman felveszi gond nelkul, mintha jol vegezte volna a dolgat.


2. Ugyanez all azokra a tanarokra, akikhez nem mer az ember bemenni vizsgazni, mert tudja, hogy nehezen fog gorbulni a jegy, valamint melle még meg is fogja alazni ot a tanar. A legemlekezetesebb ez volt: "Miert nem megy el fodrasznak, ha mar ennyit sem tud?" vagy masfel oras vizsgaztatas utan: "Csak azert adok kettest, mert karacsony lesz, de magabol igy nem lesz semmi." Lehet vitatkozni, hogy "megerdemelten" kapunk-e hasonlo beszolasokat, de szerintem senki nem erdemel megalazast. Es pont a jogi egyetemen, jogaszoktol?


3. Miert engedik, hogy barki tanithasson? Elhiszem, hogy X.Y. prof micsoda eredmenyeket ert el a szakmajaban sok ev alatt, de bocs ha egyszer nem tudja atadni a tudasat, akkor mit akar az egyetemen? Fizetesen kivul?


4. Mi a fraszert nem lehet hasznalni azt a nyomorult Neptun-rendszert, ha mar letezik? Gondolok itt arra a nem egyszer, nem ketszer, hanem sokszor elofordulo esetre, amikor beutazom masfel ora alatt (van, aki tobbet is utazik nyilvan) es egy, az ajtora ragasztott papirdarab ertesit minket arrol, hogy elmarad a gyak/eloadas.


5. Kell valamit mondanom a Neptunrol? Azon kivul, hogy van rajta ezer funkcio megis minden ismerosom hasznal belole vagy 5-ot, de kell ez a tuning, hogy termeszetesen meg terheltebb legyen a rendszer vizsga/targyfelvetelkor.


6. Ja, arrol meg nem is beszeltem, hogy a titkarnok is marha magas lovon ulnek, mindenki ismeri azokat a szemelyeket, akikhez szolni nem lehet, mert cserebe kiabalnak es jon a szokasos megalazas is, amit egyestanaraink reszerol mar tapasztalhattunk eleget.


7. Ez kiveteles eset volt, de birtam amikor bejartam a szabvalra, aztan elkeszitettem a kert beadandot, ami vegul nem felelt meg. Ezzel nincs semmi problema, a tanar adott lehetoseget arra, hogy kijavitsam a hibam: a hatarido utolso elotti napjan, este 11-kor kuldott ezzel kapcsolatban e-mailt, hogy reggel 8-ig legyek szives visszakuldeni a kijavitott valtozatot. Sajnos a koztes idoben nem nezegettem az e-mailjeimet, ugyhogy ugrott ket kreditem meg persze eggyel kevesebb szabvalt teljesitettem abban a felevben, mint amennyit terveztem.


8. Elkepeszti, hogy ahany tanszek van, annyifelekeppen folyik a vizsgaztatas, a gyakorlatok teljesutese, a zh-k megiratasa stb., nehogy veletlenul tisztaban legy azzal, hogy mikor mit hogyan kellene csinalnod az adott targyaddal kapcsolatban. Szerencsere ebbol eddig csak felesleges utazgatasaim voltak, de azert bosszanto, na. Allamok az allamban. Talan nekik is konnyebb eletuk lenne egy egyseges szabalyozassal.


9. Miert kell meg a zv-k elotti utolso felevben is olyan targyakat tanulnom, amelyek nem erdekelnek? Miert nem lehet megoldani, hogy 3 evig tanitsanak nyugodtan a versenyjogtol kezdve a kornyezetjogon at az orvosi joggal bezarolag mindent, amit csak lehet - hiszen az embernek ismernie kell valamennyire az adott jogagat ahhoz, hogy eldontse, akar-e vele foglalkozni -, de az utolso ket evben mar csak a legfontosabb targyainkra keszulhessunk, amelyekbol zv-zni is fogunk? Szerintem eredmenyesebbek lennenek a zv-ink is, arrol nem is beszelve, hogy talan nem ugy tamolyognek ki diplomaoszto utan az egyetem kapujan, hogy "hat, ezt is, azt is tanultam egy kicsit, de valojaban semmihez nem ertek igazan".


Mas nem jut most eszembe. Undorito az egesz szerintem. Meg egyszer nem jonnek jogi egyetemre, az fix, ez a szenvedes tul hosszura nyulik mar. Beernem 5 evnel rovidebb idovel is, amit a csodalatos felsooktatasban tolthetek.


Voltak azert jo tapasztalataim is szep szammal, de a rosszak konnyebben megmaradnak sajnos, es csak szivjak az eleterom. Emberek, ha minden egyetem/foiskola ilyen (vagy meg rosszabb - majd meselnek a hozzaszolok, biztosan tudnak), akkor inkabb menjetek szakmat vegezni, mert lehet, hogy mind ezutan a jogi diplomammal is ehen fogok halni, mert ma mar ez sem garancia a megelhetesre.


Egy elkeseredett hallgato


2016. okt. 18. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Elolvastam ezt e regényt, jó részével egyetértek, bár nyilván nem látok bele az ország összes egyetemének rendszerébe, de sok helyről hasonlóakat hallani.


A fő kérdésre a válasz, hogy azért, mert megtehetik. Ennyi.


"Meg egyszer nem jonnek jogi egyetemre" Más karokon is ez megy, viszont ha meg nem mész egyetemre rohadhatsz gyárban vagy valami kiba*zott üzletben életed végéig.

2016. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Korabban valamennyire erdekelt a jog, de persze mar akkor is az lebegett a lelki szemeim elott (nyilvan a szuleim is ezt hangsulyoztak), hogy ha nem szerzek diplomat, tobb eselyem van ehen halni, mintha szereznek egyet. :( szomoru kilatasok ezek.
2016. okt. 18. 23:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Es koszonom, hogy elolvastad meg masoknak is, ha lesz meg ilyen hozzaszolo. Szerintem naiv voltam, azt hittem, azok tanitanak, akik tudnak es szeretnek emberekkel foglalkozni.
2016. okt. 18. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi rizsát is csak egy jogász tud írni
2016. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:DD
2016. okt. 18. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Melyik egyetemre jársz? Ha akarod, privátban is leírhatod, de kísérteties a hasonlóság...
2016. okt. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Hát, egyet kell értsek, hogy ha pl. egy mérnök hallgatónak átdobtad volna az írásod, biztos kihúzta volna a felét - kétharmadát, és még úgy is teljesen érthető lenne:))


Amit írsz, az teljesen általános, én ebben igazából nemigen látok semmit. Általában véve persze igazad van, egyedül a 8-as ponttal nem értek egyet: a különböző tárgyakat különbözően tanítják és így különbözően kérik is számon - nem EZZEL van baj, szerintem, hanem az információ (nem)áramlással:S


A konzulensedtől persze nem szép, hogy nem fogad, és a diplomamunka megírását ez nyilván megnehezíti, de a többi igazából vihar egy pohár vízben - az "életben" sokkal többször fel fognak ültetni / meg fognak alázni / rabolni fogják az idődet. Ilyenek az emberek, miért ne ilyen lenne az emberek által működtetett rendszer??? Jobb lenne, ha megtanulnád ezeket a dolgokat a helyükön kezelni, mert idő előtt elvisz az infarktus, ha minden ilyesmit ennyire a szívedre veszel! Értem én, hogy végzős vagy, stresszelsz és eleged van mindenből, de akkor is kiegyensúlyozottabbnak kellene lenned.


Ez azért egy kicsit túlzás:

"Gondolom, a fizujat siman felveszi gond nelkul, mintha jol vegezte volna a dolgat." - tudod te, mekkora hányada egy egyetemi oktató munkaköri leírásának a te diplomád konzultációja? (Legfeljebb havi egy szendvics a büféből...) Ez persze megint "rendszerhiba", mert fontosabbnak kellene lennie, de nem az.

2016. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Írtam!
2016. okt. 19. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem ez? Szerintem nyugodtan leírhatod itt is.


Én a Corvinusra járok (már mesterszakra) és azt kell hogy mondjam, hogy ott is sok a butaság, de ezeknek a közelében sincs hála a jó égnek. Ezekből amiket leírtál ott semmi sincs meg. És szerintem ennek egy oka van: van egy értékelő rendszer, amivel minden év végén értékeled a tanáraidat, de még a tanulmányi ügyintézőidet is és elvileg ezekkel az értékelésekkel tényleg foglalkozik a vezetés. Persze itt is vannak eszement tanárok meg tanszékek. Ja a poén: idéntől a tanárok fizetésének egy része már az értékelésektől is függ: rossz értékelésekkel alacsonyabb lesz, magasakkal viszont többet kaphat mint eddig.


Persze ez sem egy hibátlan rendszer, mert elvileg előfordulhat, hogy egy tanár a könnyű osztályozási rendszere miatt jó pontokat fog kapni, hiába haszontalan a tárgya és nem tud tanítani, de azért én ahogy beszélgetni szoktam az emberekkel erről, mindenki úgy van vele, hogy a "potya kredites" tanárokat is csak akkor nevezik jónak, ha úgy érzik a tárgy után, hogy tanultak valami hasznosat.

2016. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!