Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem hozod az igazolást az...

Ha nem hozod az igazolást az első napon, akkor igazoltalan –miért nem lehet ezt minden iskolában így csinálni?

Figyelt kérdés

Az iskolámba úgy működnek a dolgok hogy minden diák orrba szájba hiányzik, és az igazolást azt vagy soha nem hozzák vagy jó sok késéssel és a tanárok úgy rimánkodnak nekik hogy ugyan hozzák már. Komédiába illik az egész mert mi a jó francért rimánkodik a tanár? Hát ha nem hozza, nem hozza, akkor igazolatlan és csá. Ha meg a tanuló már nem tanköteles és összegyűlt elég igazolatlan (ld jogszabály) akkor kirúgás.

A késések nonszensz kategóriások. Hónapokkal később akár. Volt olyan aki januári hiányzást júniusban igazolt és elfogadták!! kabaré. Az hogy több héttel később hozzák az már említésre se méltó eset. Mindennapos.


És nem értem!

A tesóm iskolájában így működik a hiányzások igazolása: a hiányzást követő első tanításban eltöltött napon le kell adni az igazolást a titkárságon aki időbélyegzőt nyom rá. Később összevetik a naplóval és ha azt látják hogy a hiányzást követő napon nem került leadásra hanem késett akár egy napot is, automatikusan igazoltalan. Ha pistike elfelejtette hozni hiába hozza akár másnap-senkit nem érdekel. Igazolatlan. Majd legközelebb odafigyel… Az meg hogy hetekkel hónapokkal később ott ilyen nem lehetséges, nincs.

És láss csodát ott mindenki megérti hogy hozni kell aznap hogy betegség után megjelensz. Illetve persze gyökerek meg lassú agyúak ott is vannak, nem hozta elfelejtette igazolatlan és csók. mehet ahova akar panaszkodni…


Vajon a mi iskolánkban ez miért nem mehet így?

(Vajon azért mert ha ez így menne az iskola 90%a repülne az igazolatlan hiányzások miatt?)


2016. okt. 19. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ez a két véglet. Szerintem egyik sem jó.

Nyilván nem érthető, ha valaki hetekig, hónapokig nem visz igazolást. És nem is kéne ennyire elnézőnek lenni.

De az teljesen elnézhető, ha első nap elfelejti és mondjuk másnap pótolja.

2016. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Most miért nem jó ez neked? Miért zavar? Így is elég szigorúak a magyar iskolák, ennyire nem kéne. Ha elfelejtem másnap vinni az igazolást, akkor viszem következő nap. Nehogy már azonnal igazolatlan legyen..
2016. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

" Így is elég szigorúak a magyar iskolák"


Pffff pám hol élsz te. Mindössze 1 évet jártam Németországban középsuliba. Szigorúak a magyar iskolák????

RÖHEJ ami itt folyik. Menj el egy átlag német középsuliba, ott kedződik hogy iskolai egyenruha vagy be se léphetsz az épületbe.

2016. okt. 19. 12:54
 4/10 A kérdező kommentje:

" Ha elfelejtem"


ne felejtsd el. vagy akl elfelejted fizess érte (nem szó szeritn) de érezd hogy elfelejtetted hiba volt bünti a pofádba. legközelebb majd nem felejted el.

Mi lenne ha várnál a buszra reggel és a sofőr elfelejtene indulni?

Ne felejsd el! Ez (is ) a dolgod.

2016. okt. 19. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Calm down, nyugodjál már le, nem vagy az apám, vagy mégis? Mint egy tipikus tökélétes meggyötört tanár aki itt sírja ki magát..

Képzeld, tudom milyen a külföldi oktatás, Angliában járok iskolába, high school-t végeztem, most college-ba járok.

High school-ba nekünk is volt egyenruha, ha nem volt, leszidtak és adtak kölcsön.

De még mindig sokkal lazább mint egy magyar iskola. Mielőtt megszolnál, magyarországon is jártam 2 iskolában. Egyikben 1 évet, másikban 7-et.

Azt hogy elég szigorú az iskola, azt a tananyagra is értettem. Más külföldi iskolákban fele annyit nem tanulanak mint a legrosszabb magyar iskolában. Ne sanyargassák már a tanárok még azzal is a diákokat hogy hozza azonnal az igazolást, van szegényeknek elég bajuk, így is túl vannak terhelve.

2016. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

" Más külföldi iskolákban fele annyit nem tanulanak mint a legrosszabb magyar iskolában"


MICSODA????????????


fele ennyit mint itt??????? el se merem képzelni mi lehet a semmi fele!!!!!


hát gyakorlatilag analfabétákkal ülök együtt.

írástudatlan seggekkel!!!!!


Végzős vagyok és mi folyik angolórán this is there are meg present perfect. ezt tudja az emberek 90%-a 4 év közép + legalább 4 év ált isk angol után!!

Egy pohát vizet nem tudnak kérni angolul lassan 10 év nyelvtanulás után!!!!


magyarórán aki a Himnusz 1 vsz-ot el tudja mondani annak már tapsolnak többet nem is mer várni senki....


nevetséges nulla az egész!!!!!!

2016. okt. 19. 16:12
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja meg még annyit: Németo-ban úgy működött hogy reggel 7.45-8.00 között belépési időablak szigorúan formaruhában.

Ha az nem volt be se léphettél hazazavartak a francba helyben, és aznap igazoltalan melyről már később se hozhattál igazolást.

na ez már valami.

2016. okt. 19. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Na és? Pont kifogtál egy olyan iskolát ahol nem tanítottak semmit. Így jártál.

Én amikor himnuszból feleltem, az összes versszakot fel kellett mondani és ha egyszer nem vitted fel a hangsúlyt vesszőnél, már csak 4-es volt a legjobb jegy amit kaphattál. De mind ugyanez a Toldinál, Szózatnál stb.

Nem angol órákról beszéltem, azt tudom hogy az nagyon gyatra.

De én például 2 év töri kisérettségi alatt (GCSE) csak a rómaiakról és a native amerikaiakról tanultam. Magáról az országról nagyon nem is. (Itt Angliát értem)

Én a magyar 8 általánosommal szerintem többet tanultam mint az angol high school-ommal. (A 8 általános alatt inkább 5-8 osztályra gondolok)

Ja, és mielőtt beleszólnál a helyesírásomba, vedd figyelembe hogy 13 éves korom óta hanyagolom a magyart.

2016. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert sz..r az az iskola ahová jársz.


Nálunk volt 1-2 hét türelmi idő, ha addig nem hoztad, akkor igazolatlan.

2016. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj mar le!

Egy gyenge suliba sikerult bekerulnod,ami tele van trogerekkel es semmit nem tanitanak. Valoszinuleg az en sulimban halalra tanulnad magad(az orszag legjobb kettannyelvu tagozata az adott celnyelven),itt nem annyi a kovetelmeny,hogy meg egy pohar vizet se tudjon kerni angolul egy 12. osztalyos. Pedig 3 napon belul lehet hozni az igazolasokat😂 Nem az mutat be egy sulit,hogy hany ertelmetlenul szigoru szabaly van.

2016. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!