Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kiiratkozok az iskolabol...

Ha kiiratkozok az iskolabol akkor h lesz tovabb, pl megszunik a tanuloi jogviszony?

Figyelt kérdés
Azert erdekel mert jelenleg ugy all a helyzetem, h lehet nem tudom befejezni a sulit. Gondolom ilyenkor az a korrekt ut h kiiratkook majd utana eltunok. De ilyenkor a jogviszonyom elvesz? 18 felett vagyok, tehat mar nem vagyok iskolakoteles. Gondolom az lenne a logikus h ilyenkor csak nem kapunk csaladit ha nem iratkozok be mashova. Ez azert lenne fontos mert esetleg ha kesobb ugy dontenek ha ugy all az eletem, h leteszem az erettsegit, akkor mar csak estin lehet? Tehat az a 3 ev amit elvegeztem eltunik es estin kell x ido alatt elolrol? Es egyebkent ennek milyen hatranyai lennenek, gondolom ha tegyuk fel 24 evesen megcsinalom, akkor ha jol sikerul ugyanugy akar mehetek tovabb nem?
2016. okt. 19. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Amit elvégeztél a középsuliból, az nem "tűnik el"

(Akkor estin már csak egy éved marad)

2016. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

A középiskolai bizonyítványod tedd el, hogy meglegyen,

ha kell megint (estin beiratkozáshoz)

2016. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De estin egyébként is gyorsabban megy, nem? Vagy akinek 8 általános van, az 4 évig jár estire?


De akkor elveszik a jogviszonyom (gondolom, mert csak estin lehet lerakni). Mert a kiíratkozással ez automatikusan nem szűnik meg, van ilyenkor vmi határidő, hogy ha nem iratkozol be vhova, vagy ha már elmúltál x éves, akkor már csak estin lehet?

2016. okt. 19. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, a 11. osztályig megvagy. Most kiszállsz valamilyen okból. Csak mellékesen megjegyzem: nagyon fontold meg, érdemes-e. Megnehezíted a jövődet vele. (sokan megbánták már!) Persze lehet nagyon komoly oka mint családfenntartás, munka. Az komolyabb érv. Szóval igen, megszűnik a tanulói jogviszonyod. Kilépsz a munka világába. Ha dolgozni akarsz, és van hol, dolgozz. Ha nincs, akkor nem értem, miért hagynád ott a sulit. A családit 20 éves korodig kapják a szülők. Mik a lehetőségeid? 24 éves korig visszairatkozhatsz nappalira, vagy munka mellett - bármikor - estin levelezőn leteheted az érettségit. Van azonban olyan, ahol elölről kell kezdened. Ebben változatos képet nyújt az érettségit adó oktatás. Lehetőség még a szakmatanulás. Még átmehetsz valamilyen szakmára is, belefér az idődbe 24 éves korig nappalin. Törvény szerint, ha befejezett 10 éved van, akkor is beiratkozhatsz valamilyen szakmára. Ők a közismeret nélküli szakmások. Ez után is leteheted az érettségit a fent említett úton. Lehetőség még a tanulásra az OKJ-s képzés. Az új törvény szerint kettőt ingyen meg lehet szerezni korhatár nélkül. Remélem, tudtam segíteni.
2016. okt. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami még érdekes lehet: nappali képzésben jár csak a diákigazolvány. 20 éves korig a családi, ahogy írtam. Ne hagyd abba a cél előtt!!! ha nem muszáj. Kíváncsi vagyok az okra. Hátha újragondolható. Ne kapkodd el!
2016. okt. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!