Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 osztályt járni? - és, ha unom?

16 osztályt járni? - és, ha unom?

Figyelt kérdés
16 éve iskolás vagyok. Keveset buktam is, mert gondjaim voltak az osztályközösséggel. Informatikából is buktam, mert nem értettem túlságosan, de végül következő évben fél lábbal "átrugdostak". Ennyi idő után már beleuntam a tanulásba (már tavaly is), most 12-es vagyok és érettségi előtt állok, de hihetetlenül unom és semmi kedvem tanulni. Akik buktak, azokat mi ösztönzi a további tanulásra az érettségin kívül?

2016. okt. 25. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen, nem csodálom, hogy unod a középiskolát. Mondjuk annak kéne ösztönöznie, hogy nem egy utolsó csöves leszel. Persze ha a szüleid ennyire támogatnak, hogy nem zavartak még el gyári munkásnak, akkor van mit a tejbe aprítanotok.
2016. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Tehat 22-23 evesen kozepiskolaba jarsz.... es meg komolyan panaszkodsz? Leginkabb az kene, hogy motivaljon hogy ne legyel egesz eletedben ilyen buta semmirekello mint amilyet most jatszol.
2016. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: ha "unod", akkor ne csináld! Már régen nem vagy iskolaköteles. Ha inkább azt választanád, nyugodtan elmehetsz dolgozni is.
2016. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod elmehetsz gyári munkásnak is...
2016. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már idáig eljutottál, akkor érettségizz le, különben csak közmunkás lehetsz.
2016. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
22 leszek. Azért kérdeztem, mert anyagi gondjaim vannak, a családomban is. Szeretnék elmenni dolgozni, de "állítólag" érettségivel nem rendelkező embereket nem alkalmaznak. Szeretnék dolgozni. Mellette iskolába járni, de félek, a munka mellett a mostaninál is jobban elmenne a kedvem. Lényeg a lényeg, érettségi nélkül milyen munkát kaphat egy ember?
2016. okt. 26. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!