Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME VIK MÉRNÖKINFORMATIKUS...

BME VIK MÉRNÖKINFORMATIKUS szakra miből és milyen szinten érettségizzek? Matek közép és infó emelt elég? Így tudok duplázni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
matematika emelt - és a matek szeretete és magas szintű tudása kell
2016. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Matekot eddig középszinten tanultam, emelt szintet nemrég kezdtem. Középszintes feladatok többnyire mennek, de az emelt szinten megakadok sokszor. Végzősként még van időm felkészülni emeltre? Vagy nem lehet megkerülni sehogy?

Egyébként nincs bajom a matekkal, szeretem, csak félek tőle.

2016. okt. 25. 22:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Mernokinfora a kozepsulis matek, foleg ha kozepszintu, edeskeves. Mondom ezt tapasztalattal a hatam mogott. Az elso felevben olyan matekot fogsz tanulni, hogy vert izzadsz, es melle meg par olyan targyat, amihez keszsegszinten kellene pl. binarisan szamolni. Fel ev alatt oszinten szolva minimalis eselyet latom, hogy fel tudj keszulni egy felvetelire. Inkabb varj egy evet erettsegi utan (marmint ha van aki eltart addig), es kozben kokemenyen keszulj.
2016. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az infót viszont nagyon szeretem, és eléggé el szoktam mélyedni a témákban, pl binárisban számoltam már eleget (biztos nem egyetemi szinten, azt nem állítom, de az alapok megvannak szerintem).
2016. okt. 25. 23:18
 5/8 A kérdező kommentje:
És a kérdésem nem is az lenne, hogy mennyire kell a matek, mert ha tanulni kell én tanulok, hanem hogy matek középpel és infó emelttel egyáltalán be lehet jutni, lehet-e duplázni? Sajnos A VIK oldalán semmi infót nem találok a követelményekről. Felvi.hu-nál se találtam konkrétan, még a pontkalkulátorban sincs benne a BME..
2016. okt. 25. 23:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ezzel készülök pont ide. Mondjuk nekem úgy lesz közép matekom hogy a Romániai emelt matekot nem ismerik el emeltnek, holott nehezebb. Persze érthető, mert teljesen más jellegű.


Amúgy igen. Tudsz duplázni, én is arra hajtok :D. Sok szerencsét.

2016. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és neked is.
2016. okt. 26. 17:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Közép matek közép infóval is be lehet jutni, én is azzal jöttem! :) Ha jók az évvégi jegyek meg akad nyelvvizsga, akkor nem nehéz, műszaki területeken elég alacsonyak a ponthatárok azért.


Az más kérdés, hogy az emelt matekos tudásanyag bőven elvárt.

2016. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!