Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 34 éves vagyok és a BKF...

34 éves vagyok és a BKF diplomám semmit sem ér. Senkinek sehol sem kell. WC-papír. Gondolkozom, hogy elkezdem a jogi kart. Milyen hosszú és mennyi egy évben? Mennyit kell tanulni? Hol érdemes elvégezni Pesten?

Figyelt kérdés

#ügyvéd #jogász #ELTE #jogi kar #BKF #Pázmány Jogi Kar
2016. okt. 29. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Nyugdíjba is mehetsz kb., mire azt elvégzed és lesz szakmai gyakorlatod. Végezz inkább egy értelmes szakmát.

Tök jó amúgy, hogy senk inem képes leírni, milyen ppaírja van konrétan. Nyilván egy kommédiával kitörölheted.

2016. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Most nem azért, de az érettségi 18 évesen van. Azóta neked eltelt 16 év (!). Egy BKF diploma 3, de nagyon max. 4 év. Mit csináltál a maradék 12 évben, hogy most jössz rá erre?
2016. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1. Semmi közöd hozzá- 2. Munkát kerestem ezzel a látszatdiplomával. 3. Dolgoztam, de nem az ún. BKF-szakmámban.


Most is dolgozom, a Ballánál és imádom. A főnökömnek nincs diplomája, doktorija, de többet ért a joghoz és a közgázhoz minden nagyokosnál.


A jog azért jött szóba, mert családi hagyomány és az ingatlanozáshoz jól passzol. Kettő az egyben.

2016. okt. 29. 12:43
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

MIlyen ingatlanozás, mikor a gyk-n kérdezgetsz?


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


34 évesen, diplomával a felvi.hu információk tömegével fog elárasztani vágyott jogi képzésről... annyi eszed sincs, hogy ott megnézd. Ingatlanozás meg befektetési tanácsadás... édes istenem.

2016. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól beleástad magad az ingatlanozásba, jól is megy és szereted csinálni, akkor teljesen felesleges a te helyzetedben nekiugrani egy jogi diplomának. Persze te tudod, ha mégsem érzed a mostani helyen jól magad, és potenciálisan váltani szeretnél, akkor ugorj neki, de legyél tisztában vele, hogy mit vállalsz! ... és ha lejár a keresztféléves felvételi, akkor ásd bele magad a felvi.hu-ba. (De ha családi hagyománya van, akkor nem itt kérdezel, mert akkor pontosan tudod a kérdéseidre a választ.)
2016. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A támadó jellegű paraszt kommentjére nem reagálok. Menj szántani vagy vissza a csatornába. Ha ennyire lenézed ezt az oldalt, Te miért olvasod?


Civilizált kommentelő: valóban beleástam magamat az ingatlanba és szeretem csinálni, főként a Ballánál, de vonz a jog. Kérdés, hogy ennyi idősen bírnám és érdemes-e elkezdeni? Szerinted? Anyukám régen végzett. Nem ismeri a mostani jogi kart. Különben tőle kérdeznék.

2016. okt. 29. 20:05
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, azt hogy te bírnád-e, nyilván nem tudom megmondani. Mint ahogy azt sem, hogy hogy bírnád a tanulást és a munkát párhuzamosan éveken át (ráadásul te pontosan tudhatod, hogy egy ingatlanos csak akkor lehet igazán jó, ha folyamatosan nagyon odateszi magát, és még akkor is kemény). Nem vagyok jogász, de csináltam már több dolgot egyszerre 1-2 éveken át, és csak nagyon nagy motivációval bírja ki az ember hosszú távon a sok különböző terhelést. Nem tudom, benned van-e ilyen erős motiváció. (A "vonz a jog" megfogalmazásból számomra nem ez jön le, de lehet, hogy tévedek.)

Azon kívül lehet, hogy anyukád régen végzett, és az is lehet, hogy a felvin most nincsenek meg, csak a keresztféléves képzések információi, azt így is kb. 15 másodperc megnézni a neten, hogy a jogászképzés osztatlan, ezért 10 féléves, kb. 250 ezer / félév. Mivel kell min. egy emelt szintű érettségi is, ez egyben azt jelenti, hogy min. egy tárgyból újra kell érettségizned emelt szinten, hiszen a te érettségid még hagyományos, és azt középszintűnek fogadják el. Nyilván sokat kell tanulni, főként, ha abból indulsz ki, hogy mennyi mindent kell szó szerint megtanulni.

Arra is gyorsan rákereshetsz, hogy hol vannak jogászképzések Pesten. De hogy kinek melyik egyetem oktatási stílusa jön be, az már végképp szubjektív...

2016. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%

7, ne strapáld magad... a kérdező azt se tudja, mit akar.

Itt pl brókerkedni próbál: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


ingatlanozik, és gőze nincs arról, érdemes-e lakást kiadni, mert nem bírja a stresszt? Itt meg épp jogász akar lenni... kár bele a szó, holnap majd az orvosira menne.

2016. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet valaki egyszerre ingatlanos és befektetési tanácsadó? Ki nem tudja mit beszél?
2016. okt. 29. 23:26
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Már bocs, de az a tanácsadó, aki itt, a gyk-n kérdezi, hogy az ügyfelének mit tanácsoljon, az tényleg komolytalan, akkor is, ha családi döntésnél a szokásosnál is körültekintőbb akar lenni az ember. Én azt tanácsolom, inkább a jelenlegi szakmáidat tanuld ki rendesen, ha pedig úgy érzed, nincs tehetséged hozzájuk, akkor egy max. 2 éves képzésben gondolkozz! A eddigiek alapján neked talán egy egzakt, konkrét feladatokra lebontható munka lenne inkább való, nem olyan, ahol tág tere nyílik a mindennapi egyedi döntéseknek, mert az egész lényed azt sugallja, hogy ehhez nem vagy elég magabiztos.
2016. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!