Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 34 éves vagyok és a BKF...

34 éves vagyok és a BKF diplomám semmit sem ér. Senkinek sehol sem kell. WC-papír. Gondolkozom, hogy elkezdem a jogi kart. Milyen hosszú és mennyi egy évben? Mennyit kell tanulni? Hol érdemes elvégezni Pesten?

Figyelt kérdés

#ügyvéd #jogász #ELTE #jogi kar #BKF #Pázmány Jogi Kar
2016. okt. 29. 12:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég érdekes hogy gyik-en kérdezgetsz:DDD

Amúgy meg ha ebben a szakmában dolgozol akkor 10 év alatt egy egyszerű befektetést ki kellene tudnod számolni ebben a szakmában amit egy 8.-os elvégezne 1 év tapasztalattal.

Kontár/laikusként szerintem ha megszerzed az adatokat:

Befektetés, a környező lakások mennyiért mennek, amortizáció, lakásráfordítási költség évente, adó ezekből simán számolhatnál egyet...


Az meg hogy érdekel a jog egy dolog...

Ha munka mellett akarod csinálni és annyira érdekel fenn vannak a tárgyak a neten, és keresd ki a római jogot ami talán az első 1 éves tantárgy. Ezt kb szóról szóra ismerni kell és így mehetsz tovább.

Amúgy van fél éved, megnézegeted a tananyagot és kész, ha szerinted betudnád magolni az összeset akkor hajrá.

De gyorsan dönts mert 1 emelt szint kell a kb 400-as minimumhoz.

2016. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Az isten mentse azokat, akik tőled akarnak tanácsot kérni.

2016. okt. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot és az építő kritikákat is!


Valóban nem tudok eleget, ha azt mondánám, hogy mindent tudok, akkor lennék a legnagyobb szamár.

2016. okt. 31. 12:19
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Én a Pázmány jogi karára járok. Ne foglalkozz azokkal, akik elszeretnének téged tántorítani. :)

Soha nem késő!

Vizsgaidőszakban kell azért tanulni, 0 tudással egyértelműen nem engednek át. Ha elég motivált vagy és lelkiismeretes akkor simán sikerül. :)

Ha esetleg lennének még konkrét kérdéseid nyugodtan írj privátban és segítek.

2016. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Szeretek ingatlanozni és folytatom, de valami még kell mellette. A bölcsész és komm. diploma értéke sajnos O.
2016. nov. 1. 15:28
 16/17 anonim ***** válasza:
3: Ostobaság. Max az ingatlanjogról hallott harangozni. Ha most elkezded, jó esetben 39 évesen lehet diplomád, esetleg 44 évesen kineveznek 2 évre bírónak. Ahol vagy beválsz, vagy nem. A veled egyidősek 15 éve biraskodnak ekkor. Saját ugyvedi irodára nem lesz pénzed, max alkalmazott ugyved lehetsz. Nemzetkozi irodához öreg vagy. Közjegyzőnek reménytelen menni. Jogtanácsost nem tudom, az is kérdőjeles. Jogtudóshoz meg ugye 5 év PhD kene meg a diploma után, ha nem csuszol, 44 évesen lehetsz tanarseged.
2020. jan. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11: Aki csak bemagolja, de nem érti, meg kell buktatni.
2020. jan. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!