Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az egyetemi tárgyak bicskanyitogatóan nagy része csak egy üzleti vállalkozása a tanárnak?

Figyelt kérdés

Részletezem milyen típusú tárgyakra gondolok:

- Általában töltelék típusú, egyáltalán nem olyan amit ne lehetne gond nélkül kihagyni a tantervből.

- A jegyszerzés követelményei a többi tárgyhoz (pláne az ilyen töltelékekhez képest) meglehetősen szigorúak, nehéz teljesíteni.

- Normális, online tananyagot nem adnak ki belőle egyáltalán, maximum az előadás diákat, amiken csak címszavak vannak (üdv 2016-ban).

- Még a szemináriumokon megoldandó példafeladatokat sem teszik közzé, csak annyit, hogy tankönyv, x. oldalon van. Kösz.

- És a lényeg: mivel semmi más forrásod nincs, kénytelen vagy a tankönyvre hagyatkozni, amivel semmi baj nem lenne, csak épp könyvtárból beszerezhetetlen és a többi könyvedhez képest SOKKAL drágább és MINDIG a tárgyfelelős tanár írta.


Ellehetetlenítik tulajdonképpen az anyag ingyenes megtanulását és elvárják, hogy vegyél egy baromi drága könyvet. (Életemben először kaptam szociális alapon tankönyv támogatást az egyetemtől, de gyakorlatilag egy ilyen könyvre elmenne az egész.)

Miért tudják megcsinálni azt a többi tárgynál, hogy kiadnak hozzá egy rakás ingyenes és hasznos jegyzetet, vagy uram bocsáss, magát a könyvet valamilyen elektronikus formátumban, vagy nem összesen 4 darab van belőle a könyvtárban több száz főre?


Nem nyafogni akarok, mester szakot csinálok épp és megint felidéződtek a régi emlékeim az ilyen típusú tárgyakról.



2016. okt. 29. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én egy olyannal sem találkoztam, ahol elengedhetetlen lett volna megvenni egy drága könyvet, pedig több szakot is végeztem már, és szinte soha, semmilyen könyvet nem vettem "muszájból - max pár egyetemi jegyzetet. Ha végképp nincs más, akkor is:

- saját órai jegyzet

- mások órai jegyzetei:)

- felsőbb évesek jegyzetei:)) - szerencsés esetben vizsgakérdésekkel és helyes válaszokkal együtt:)))

Végső mentsvárként kölcsönkérni a könyvet a tanártól vagy attól a tanszéktől, ahol a tanár oktat.

2016. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Végső mentsvárként kölcsönkérni a könyvet a tanártól vagy attól a tanszéktől, ahol a tanár oktat."


:DDDDDD Nem tudom, hol megy ez így, de még sose hallottam ilyenről.


Nem az a gond, hogy meg fogok bukni, de mintha nem is az lenne az érdekük, hogy meg tudjam tanulni.

A saját jegyzeteket meg hagyjuk, az nem a tankönyv meg hivatalos tananyag, az csak az amit sikerül leírni az órákon. Kisebb egyetemeken nem biztos, hogy van ilyen probléma, de amikor 5-6 tanár tart egy tárgyat, akkor azért ez eléggé nagy bökkenő tud lenni.

2016. okt. 29. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűen peches vagy. Mert mi többször is ajánlottak fel kölcsön könyvet az oktatók - nem kis egyetemeken. De az 5 tanár tart egy kurzust rész persze nekem is ismerős. Az ilyen kurzusokon tényleg nagyon nehéz bármit is tanulni:S Viszont jegyzetelni tudni azért nem árt megtanulni egy egyetemistának - azt meg ne mondd, hogy senki nincs, akinek lenne egy valamirevaló jegyzete egy egész csoportban - legfeljebb nem vagy olyan kapcsolatban vele, hogy elkérd tőle.
2016. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez melyik egyetem? :D Én is több helyen megfordultam már, de eddig egyiken sem köteleztek, hogy megvegyük a tanár könyvét. Vagy be volt szkennelve, vagy előadáson elmondták ami kellett, aztán akit nagyon érdeket a téma, megvehette. De ezek is normális tárgyak voltak, nem töltelék hülyeségek.
2016. okt. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem köteleztek, természetesen most sem fogom megvenni, csak az ember eléggé érzi, hogy így hátrányból indul :D


A jegyzetelés meg szép és jó, de általában az emberek dolgoznak egyetem mellett, pláne mesteren, aki dolgozik az meg úgysem fog bejárni előadásra jegyzetelgetni. Persze jöhet a válasz erre, hogy akkor minek mentem mesterre, de ha tényleg csak olyan járna, aki nem dolgozik mellette és minden szir-szarra van ideje, akkor nem 35-en lennénk, hanem hárman se.


De egyébiránt még mindig nem fér a fejembe, hogy miért jó ez, hogy vagy a jegyzetelés, vagy a tankönyv van kikényszerítve. Az MIT-en konkrétan fent van mindegy anyag a neten, a képzéseiket online elvégezheted, még vizsgázhatsz is úgy és még diplomát is ad (persze nyilván nem lesz olyan elismert mint egy "igazi").

Persze ekkora szintű nyitottságot nem is várnék el, de ha egy tanárnak van egy frankó saját írása a saját tárgyához, akkor miért rejtegetni (az anyagi haszon reményén kívül)? :D

Ez olyan idejétmúlt, felesleges dolog. Még anno egész középiskolában ezzel rágtak minket, hogy tanuljunk meg jegyzetelni, mert az egyetemen milyen nagyon fontos lesz. Tök jól meg is tanultam, aztán lényegében sosem jegyzeteltem egyetemen, mert a többség fel tudja rakni normálisan az anyagot, vagy meg lehet találni a könyvet pdf-ben vagy akárhogyan.


Amúgy BCE.

2016. okt. 29. 23:55
 6/12 A kérdező kommentje:
De egyébiránt még mindig nem fér a fejembe, hogy miért jó ez, hogy vagy a jegyzetelés, vagy a tankönyv vásárlás* van kikényszerítve.
2016. okt. 29. 23:56
 7/12 anonim ***** válasza:

"minden szir-szarra van ideje" - ez gondolom kb. jól tükrözi a hozzáállásod a témához. Ha ilyen szellemben gondolod elvégezni a mesterszakod, azzal sincs semmi baj, egy 2-3-as diploma is diploma, de akkor ne sírj, hogy "hátrányból indulsz", ha nem akarsz órára járni!

Az óralátogatást egyre több helyen elvárják az előadásokon is, épp azért, mert egyre több a lemorzsolódó. Ezzel épp azokat szivatják meg, akik amúgy tanulnának, csak akarnak pár üres órasávot. Egyre több egyetemen előadáson is van katalógus, amivel amúgy nem értek egyet. Ha teszem azt, 80% megbukik, mert csak 10-en járnak órára egy 100 fős évfolyamból, hát bukjanak meg, de egyetemre felnőtt emberek járnak, akik fel kell, hogy tudják mérni a tetteik következményeit.

2016. okt. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Az óralátogatást egyre több helyen elvárják az előadásokon is, épp azért, mert egyre több a lemorzsolódó."


Nálunk mondjuk pont pár éve írták a TVSZ-be, hogy nem lehet előadáson katalógus, maximum pozitív, az is a tantárgy pontjainak 5%-át jelentheti emlékeim szerint.


"ez gondolom kb. jól tükrözi a hozzáállásod a témához."


Igen, nagyon jól tükrözi, hogy kapásból mesteren megint vannak alapozó tárgyak, meg olyanok amiket már ugyanitt alapszakon leadtak... minek?

Lehet, hogy az én hozzáállásom sem olyan sok tárgynál, ami egy mintadiáké, de a tanár hozzáállását továbbra sem értem, ő nem azt akarja, hogy megtanuljam az anyagot? Hát akkor meg miért dugdossa a tananyagot? Ha minden órára bejárnék akkor lenne olyan napom ahol reggel 8-tól este 8-ig folyamatosan, lyukas óra nélkül lenne órám, gondolom nem csak én röhögnék fel egy ilyen órarend láttán, még jó hogy nem járok be mindre.

2016. okt. 30. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Jaaj, annyira tudtam, hogy corvinus. :D


Viccet félretéve ha tudod, hogy nincs jegyzet és a könyv nem éri meg neked ennyiért, akkor vagy kénytelen vagy bejárni előadásra, vagy mondjuk összefogsz pár haverral és összedobjátok rá a pénzt. Vagy megveszed és mikor végeztél a tárggyal, tovább adod egy ezressel olcsóbban. Használd a fantáziád..

2016. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy rohadtul nem az volt ám a kérdés, hogy mit csináljak, mert tudom hogy mit kell csinálni, "pár" ilyenen már túl vagyok.


Az érdekelt, hogy ezzel másnak van-e tapasztalata és eddig egy ember írta azt, hogy ő nem tapasztalt ilyet.

2016. okt. 30. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!