Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan személy, akinek...

Van itt olyan személy, akinek másodállásban vállalkozása van, és segítene nekem?

Figyelt kérdés
Bejelentett munkahelyem van. Heti 40 órát dolgozom. Emellett szeretnék egy kis vállalkozást indítani. Kérnem kell ehhez a munkahelyemen, a cégvezető írásos beleegyezését? Valami ilyesmit hallottam... Nem tudom, hogy igaz-e. Köszönöm a segítséget!

2016. aug. 2. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Én semmi ilyenről nem tudok, a felmondásom előtt mintegy két évig vállalkoztam másodállásban. Természetesen nem osztottam meg ezt az információt a megbízható, közvetlen kollégáimon kívül (akik úgyis észrevették volna) senkivel.

Nem kötelező, semmi köze a cégvezetőnek ahhoz, hogy te a szabadidődben mit csinálsz, mit vállalsz el.

2016. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
ha a vállalkozási tevékenységed ütközik a szerződésed, főállásod bizonyos részeihez, akkor kell tudnia róla.
2016. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A főállásom egy gyárban van. A vállalkozás keretein belül pedig kézműves termékeket készítenék. A gyárban készített termékeknek egészen mások, mint amit én készítenék.

2016. aug. 2. 21:08
 4/4 xswerdy ***** válasza:
Hivatalosan be kell jelentened a munkáltatónak írásban. Ha nem tiltakozik, akkor tudomásul vette. Negativ választ csak akkor adhat, ha a tevékenység sérti a munkáltató érdekeit.
2016. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!