Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges tanulónak miért...

Önköltséges tanulónak miért nem jár szociális ösztöndíj és tanulmányi ösztöndíj? Nem igazságtalan?

Figyelt kérdés

Ne kezdjük azt, hogy nem tanult. 470 pontot egy közepes iskolában nem lehet összeszedni, amúgy jó képeeségű embernek sem. Nagyon nehéz, de ez nem jelenti, hogy nem készült. 12.000 lett volna a tanulmányi és 37000 a szociális. Nagyon jól jönne nekem, mert le vagyok égve.

A szociális értem valamennnyire, hogy valaki kifizeti a 150.000 Ft tandíjat, nem rászoruló, de ez nem igaz, mert nyáron dolgoztam érte éjjel-nappal. De tanulmányi még járhatna, mert a kettő nem függ össze.

Pont a fizetősnek lenne szüksége támogatásra, ha az államis olcsóbban megvan.


2016. nov. 2. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Én is így gondolom.

443 pontom lett, ez nem volt elég állami jogászképzésre. Félévente 240ezer forintot fizetünk, ennek egy részéért én dolgoztam meg, a maradékot a szüleim kipótolták.

5 egész feletti átagom van az egyetemen és egy büdös forint tanulmányi ösztöndíj nem jár.


Bezzeg aki 282 ponttal került be gazdinfóra és 2,00 az átlaga, annak jár tanulányi ösztöndíj.


Szóval, de, igazságtalan, de sajnos mi nem tudunk ez ellen tenni.

Tanulunk, fizetünk. Én bízom benne, hogy megtérül.

2016. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk jár a tanulmányi, nálatok biztosan nem jár?
2016. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
És nappalisként még mindig több jár, mint levelezőn. 2 gyerek mellett tanulok, lehetek akarmilyen jó, tojnak rá. Nagyon sok meló, hogy tanulhassak, anyagilag is, minden szempontból és esélyem sincs kapni egy kis segítséget. Én is igazságtalannak érzem, de sokat nem tehetünk.
2016. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez van... Az állami nem csak azért állami, mert nem fizetsz a tanulásért, hanem mert juttatásokat is kaphatsz. Önköltségesen semmi nem jár. De ez már kb. 10 éve így van, nem újdonság.


Én is jártam nappalira, államin, kaptam némi tanulmányi ösztöndíjat. Most estire járok, önköltségesen, és csak fizetek. Vannak ilyen igazságtalan(nak tűnő) dolgok, pl. aki munkanélküli, semmije nincs, az fizeti magának a TB-t, mert amúgy nincs elég baja.

2016. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom igazságosnak, ha mondjuk egy jobb eredményű önköltséges nem kap ösztöndíjat, míg egy gyengébb államis igen. Szerintem az lehet a dolog hátterében, hogy a szociális és tanulmányi ösztöndíjakat is az államtól kapott pénzből osztják. Az államtól pedig csak az államisok alapján kapnak pénzt, tehát köztük kell szétosztani. (Legalábbis régen így volt, mikor még érintett a dolog.)
2016. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!