Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Fazekas Mihály...

Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok nyolcadikos, és érdeklődni szeretnék volt, vagy esetleg mostani fazekasos diáktól. Úgy tudom, hogy a tavalyi években a humán jellegű szak nyelvi előkészítős volt, de ebben az évben már csak négyévfolyamos képzés van. Érdekelne hogy maga az iskola milyen? Tudom, nemsokára nyílt nap, de gondoltam itt is feltennék néhány kérdést. A tanárok milyenek, meg úgy általánosságban a közösség? A nyílt napokon ugye próbálja mindenki a jobbik oldalát mutatni, ezért érdekel mindenki véleménye. Töriböl van a szóbeli meg kommunikációs képességből, már elkezdtem a törit tanulni ezerrel. Akinek van tapasztalata, le tudná nekem írni, hogy a szóbeli milyen volt, hogy zajlott le az egész? Elsősorban az angol-spanyolra szeretnék járni, de a biztonság kedvéért az angol-franciát is beírom. Úgy érzem, hogy lenne esélyem bejutni, remélhetőleg ebben a félévben is minden ötös lesz, mint az előbbiekben. Csak egy jó felvételit kell írnom, arra is készülök az előkészítőkkel. Hatodikos koromban megírtam a felvételit, 72 pontos lett (32 matek, 40 magyar). Ha esetleg valaki érdeklődik még ezzel a szakkal kapcsolatban, írjon és akkor majd beszélünk erről. A válaszokat pedig előre is köszönöm! :)



2016. nov. 3. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Francia kéttanos vagyok, próbálom a szubjektív illetve objektív véleményeimet úgy megosztani, hogy körülbelül reális képet kapj a suliról :D


"A tanárok milyenek, meg úgy általánosságban a közösség?" Kéttanosként eddig még nem sok tanárt ismertem, hisz tavaly szinte csak nyelvóráink voltak (ott viszont 6 francia tanárral volt dolgom :D). Most, hogy bejöttek a reál tárgyak jobban átlátom.


Egyébként összességében annak ellenére, ami hír kering, hogy milyen szigorúak, szerintem átlagosak ilyen téren. Legalábbis akik engem tanítanak, nem szigorúak, én inkább azt veszem észre, hogy aki rosszabbul teljesít, azt hogy mondjam... nem kinézik, de azért éreztetik vele, hogy nekik ez nem tetszik, még akkor is, ha egyébként a diák teljesen meg van elégedve az adott tárgyban nyújtott teljesítményével (mert esetleg neki az a tárgy nem olyan fontos továbbtanulás szempontjából, vagy egyszerűen örül, hogy összeszedi a 3-ast).


14 tanár tanít jelenleg, ebből 8 tanárra tudom azt mondani, hogy élvezem az óráit, meg szerintem jól tanítanak, a többi 6 módszereivel nem igazán értek egyet, vagy bealszom az óráikon vagy pedig nem értek semmit a "magyarázásuk"-ból,de egyébként ez mindehol előfordul, bármilyen iskolában.


Ha a lelki / "gyerekkel törődöm" / emberi oldalát nézem, akkor 6-7 tanár az, aki hozzáadott eddig bármit is a lelki fejlődésemhez is szerintem, azért ez sem rossz arány ha azt nézzük.


A közösség meg szerintem jó, és ezt leginkább annak köszönhető, hogy kevesen is vagyunk iskolai szinten (kb. 800), meg a suli felépítésének, hogy állandóan látod a másikat. Persze meg van ennek is a hátránya, hogy szünetben dugó van a folyosón stb :D De ez, hogy kicsi illetve szűkös az épület szerintem osztályszinten is jó (hisz nincs "hova" menni szünetben, és sokszor inkább bent ülsz), meg évfolyam/osztályok közötti szinten is, mert könnyen kapcsolatba kerültök, többször látjátok egymást, mint egy hatalmas épületben.


Akinek van tapasztalata, le tudná nekem írni, hogy a szóbeli milyen volt, hogy zajlott le az egész?


NYEK-en is voltam szóbelizni. Mondjuk nekem a kéttan volt a célom, tehát a töritudás, amivel én odamentem enyhén szólva csapnivaló volt :D (Konkrétan együtt röhögtem a felvételiztető tanárral a hülyeségen, amit mondtam xD).

De amúgy húzol egy tételt (ha szerencséd van azt, amelyiket a legjobban tudod :D), elmondod, bele-bele kérdeznek. Ja, és előtte írhatsz ugye vázlatot, azt nézheted közben ha jól emlékszem, de a felelet végén be kell adni. Aztán húztál egy szituációt, eljátszod a tanárral, ez is kb. 1-másfél perc, nem kell ráizgulni, tökre élvezhető :D Aztán pedig képleírás, pontosabban inkább beszéd a képről, mit gondolsz az azon feltüntetett dologról, cselekményről, cselekvésről, történésről stb...


A kommunikációs részén nem kell aggódni, csak légy határozott, de ne túl sok. Add önmagad, ha csendesebb vagy beszélj szépen, artikuláltan, merd kifejteni a gondolataidat, légy őszinte (ha beszdes vagy, akkor is, csak ugye ez sokszor nehezebb egy alapjáraton csendes embernek, hogy megnyíljon, ne parázzon).


A 72 pont szerintem nagyon jó :) Én 20-at írtam matekból és 46-ot magyarból, tehát 66 ponttal vettek fel kéttanra, úgyhogy simán van esélyed :) Bár tény, hogy humánra többen jelentkeznek, főleg így, hogy most már 4 éves lesz, vizsont ha azt nézzük, kéttanra meg sokszor tényleg erősebbek jelentkeznek, de még így is bekerültem, tehát nekes is simán van esélyed a létszám ellenére :)


Majd ha még eszembe jutvalami vagy esetleg lene még kérdésed írok, nyugodtan kérdezz, addig is jó felkészülést :)


Egyébként van még valami terved, a Fazékban valami más szak, vagy egyéb suli egyéb szakkal? :)

2016. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azta, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)

Őszintén szólva megnyugtatott ez a válasz, kicsit az izgulósabb típusok közé tartozom. :D Nos, egyéb szakokkal kapcsolatban.. ebben az évben a bio-kémet kizártam (nem azért mert rosszul mennének, mindkettőből ötös vagyok, csak a kémiától néha fogom a fejemet). A spanyol kéttanon gondolkodok még, mert én alapból nagyon kedvelem a spanyolt. :D ami még a sorrend elején van az az Ady, azzal a fél osztály nyelvi előkészítőjével. :D Tervezem nagyon, hogy bejussak, teszek érte. Utána a sorrend valahogy a Medgyessy-Bethlen-Csokonai lesz. :D Bethlen csak azért, mert anyukám is odajárt. A Csokonai az igazából, ami a legkevésbé érdekel, mint iskola, de jó ha van egy tartalék suli is. :)

2016. nov. 9. 17:58
 3/4 anonim válasza:

Szia! Én az utolsó nyelvielőkészítős osztályba járok jelenleg, azaz én most kezdtem, és az előttem szóló diáktársam kiválóan vázolta a dolgokat.

Én mindenképpen csak ajánlani tudom neked a Fazekast. :)

Ha gondolod írj privátot és esetleg Facebookon tudok neked mesélni még.

2017. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én odajárok. Szerintem sokkal jobb, hogy már csak négy évfolyamos. Én már rég felvételiztem,de akkor úgy volt, hogy bementem huztam egy tori tetelt, utana egy szituaciot es kepleiras is volt azt hiszem, nem volt tul nehez,sot eskuszom nagyon konnyu volt.
2017. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!