Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik azok, amit nem tanítanak...

Mik azok, amit nem tanítanak meg, és fontosak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy értem, tudnátok felsorolni pár olyan dolgot, amit a általános suli/középiskola/egyetem nem tanított meg anno, és mégis elengedhetetlen része az "életnek"?

Mely dolgok oktatásával lehetne hasznosabbá tenni az tanulást?

Lehetőleg "pályakezdő" felnőttek válaszaira lennék kíváncsi!

18/f



2016. nov. 6. 18:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Névelőket egy-két helyen összecseréltem, bocsi :D
2016. nov. 6. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Pénzügyi és gazdasági ismeretek, jogi ismeretek, egészséges életmód, kommunikációs alapok, érzelmi intelligencia fejlesztése, önismeret, ...reggelig lehetne sorolni.
2016. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

elsősorban megfelelő hozzáállás - mondjuk egyetemen általában már megtanulja az ember, de középiskolában is kellene:

- önálló, logikus gondolkozás

- következmények, kockázatok felmérése

- hosszabb szövegek összeállítása (tartalmilag (pl. megfogalmazás, hivatkozások) és formailag egyaránt)

- prezentálási módok, fellépés (a vonatkozó számítógépes programok használata és az előadásmód egyaránt)

- forráskutatási módozatok


ami még ehhez jön: megfelelő és alkalmazható számítógépes és idegen nyelvi ismeretek


Ahhoz, hogy ezeket át lehessen adni, az egész iskolarendszerre másképp kellene tekinteni.

2016. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha meg értenék amit olvasnak.És tudnának számolni az már hatalmas előre lépés lenne.


Sajnos az egész iskola rendszer elvan szúrva. De amúgy lassan de folyamatosan javúl a helyzet.

2016. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!