Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azon kívül, hogy feladom, van...

Azon kívül, hogy feladom, van más megoldás?

Figyelt kérdés

Lassan 16 éves fiú vagyok. A történetem röviden:1-8. osztályig kitűnő tanuló voltam egy 12 osztályos gimibe. Az of. javaslatára átmentem művészeti szakközépbe.Volt osztálytársam is (mivel mindenben majmolt) velem egy suliba jött. Hazúgságokat terjesztett rólam stb. A koleszben a nevelő terrorizált. Bántottam magam, magamban kerestem a hibát. Az iskolában nem indult az a szak, amit szerettem volna, így sulit váltottam. (9.oszályban is kitűnő lettem) Igazából az iskola volt,amit egyedül szerettem...csak ez a sok rossz mellette...MIÉRT?Átmentem gimibe. A mainepig nem kaptam meg a diákomat, október közepén kaptam meg a tankönyveimet (még a könyvtári könyveimet sem kaptam meg előbb), az osztály kiközösít (év elején mondták, h kifognak, ha szóba állok bizomyos emberrel, de amúgy azon a gyereken kívül senki nem beszélt velem), a tanárok fikáznak, mert szakközepes voltam, a dogákba csalnak (volt, hogy azért adtak 3-ast a dogámra, mert az eredményt bekarikáztam, nem pedig aláhúztam, miután megoldottam a számítást) (volt,hogy egy ponttal feljebb vitték a ponthatárt, hogy ne legyen 5 a tz-m) (volt,hogy dogaába egyik feladatba megduplázták a pontokat, így a hibaszámot is, és ez által fél pont miatt 4 lett a tz-m, eredeti pontozásbba pedig 5...egyedül nekem lett volna 5...így senkinek)(volt,h vérzett az orrom, a tanár meg azt mondta: most akkor dobjak rá vizes rogyot?) És még sorolhatnám...

Másik iskolába a félévi jegyeimtől függően vesznek át...de csak ügye félévko...én addig nem bírom itt ki...teljesen lerontják a jegyeimet, és még az se biztos, hogy átvesznek másik suliba...



2016. nov. 8. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Olyan nincs, hogy a világon mindenki ellened van.

Olyan viszont van, hogy azt hiszed, mindenki veled foglalkozik és ellened van. Én ezt látom. Nem hiszem el, hogy megjöttél, a tanárok összefogtak ellened, de ilyen szinten, a gyerekek sem bírnak és TE semmit nem tettél ezért. Kizárt. Bocs, de nem valóságos. Kifogásnak remek. De a szüleidnek is halovány lesz ez a mese ahhoz, hogy átirassanak máshová.

2016. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel. Én 4 suliba jártam, a tapasztalatom az hogy van pár barom (5-6) és a többiek normálisak. 4 közösségben ilyet nem tapasztaltam hogy valakivel "nem szabad" szóbaállni, mert akkor "mindenki" kiközösít.


Ilyet se hallottam még hogy valakit ezért fikázzanak a tanárok. Illetve olyat se hogy karikák miatt vonjanak le jegyeket. Pedig engem is azért tanítottak tanárok szép számmal.

Minden közösségben vannak introvertáltak is, akik általában mindenkit befogadnak. Olyan osztálytársam még nem volt aki egyedül maradt volna.



Szóval fel a fejjel. Ha tényleg minden így történt állati peckhes vagy, következő suliba tuti jobb lesz!

2016. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Amúgy, mint utólag kiderült az osztályba olyan gyerekek járnak, akik 8.-ba jártak ide előkészítőre 30 000 ft.-ér, ez által autómatikusan felvételt nyertek 9. osztályba...kivéve 2 gyereket, akik közül az egyik szeptemberbe otthagyta az iskolát, a másik itt maradt, ez által kiközösítik, mert nem a szülei pénze által, hanem az eszével jutott be... :/

A tanárok meg olyanok, h kinyitják a naplót x helyen, és ha látják, hogy dr.xy-nak a gyerekénél nyílt ki, akkor autómatikusan beírja az 5-öst neki, mert mondván nem akarja a felelésével húzni az időt...

Lehet, h túl reagálom, de nem tudom...túl sok volt már a rossz, és nem tudom már elviselni...

2016. nov. 8. 17:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló

Tudom, hogy nincs ellenem az egész világ, rengetegen vannak, akik jók hozzám :)...de én nem a jók miatt vagyok elkeseredve, nem miattuk kérek segítséget...eddig elviseltem a bántásokat, előző suliaimban sem szeretett mindenki...de itt egyszerűen lehetetlenné tették a helyzetemet

2016. nov. 8. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Osztályfőnök?

Szüleid ehhez mit szólnak?

2016. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A szüleim szerencsére mellettem állnak :)

Az osztályfőnökömmel készer találkoztam. Mostanra lemondott az osztályfőnökségről és felmondott az iskolába. Aki az új ofi lett, az volt legjobban ellenem év elején, azzal fogadott, hogy minek kellett ide jönnöm...

2016. nov. 9. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!