Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztalatokat kérnék a...

Tapasztalatokat kérnék a salgótarjáni Bólyai Gimnáziumról? És lenne pár kérdésem, azokat lent olvashatjátok.

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy jó választás-e ez a gimnázium és van pár kérdésem, de nincs ismerősöm aki oda járna, szóval itt várom a tapasztalatokat.

Az elején szeretném leírni hogy csak tapasztalatokat írjatok, akkor ha odajártok, mert mondjuk olyat hogy "jaj én az hallottam..." , én is hallottam sok verziót jót is rosszat is és én leginkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Na szóval. Milyenek a tanárok? Legfőképpen a matek, kémia, fizika, és angol nyelvtanárra lennék kíváncsi az angol-magyar kéttannyelű szakon.

Mi a véleményetek magáról a kéttannyelvű szakról? Jó, vagy rossz? A nyelvtanár hogy tanít? A tanulmányi kirándulások külföldre hogyan zajlanak? Tapasztalataitok róla? Lehet választani hogy milyen tantárgyat akarsz angolul tanulni? Vagy ha nem akkor mit kell kötelezően angolul tanulni?

Nehéz bekerülni? Milyen átlaggal vettek fel titeket?


Ha még van pár plusz dolog amit megosztanátok akkor légyszi azt is írjátok le, szívesen elolvasom, és minden tapasztalat érdekel. Köszönöm előre is.



2016. nov. 8. 21:39
 1/2 anonim válasza:
Én egy évig a kéttannyelvűbe jártam és egyáltalán nem bírtam, mert nem voltam általánosban kéttannyelvűs.Nem döntheted el hogy milyen tantárgyat akarsz angolul tanulni, a földrajz, töri a kötelező+ egy célnyelvi civilizáció óra minden héten aminek az ég világon semmi értelme.A tanárok nagy része rendes és segítőkész,A kémia nagyon nehéz, ha a szigorúbbik tanárt kapod meg a kettő közül. Angol nyelvtanárok jók, ők is rendesek.A fizika és matek tanárok is nagyon jók, szerintem azzal sem lesznek gondjaid.Az emberek is jófejek:D Viszont nem egy modern iskola,az új biológia labor ami nem rég nyílt egy nagy kamu, soha nem fogod oda betenni a lábad ha nem vagy emelt bioszos. A legtöbb teremben már 50 éve minden ugyan az.Én ajánlom ezt az iskolát, szerintem a többi tarjáni sulitól milliószor jobb és az emberek is sokkal fehérebbek.Nem nehéz bekerülni, engem 3.5re felvettek,csak a felvételit ne rontsd el.
2016. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még meggondolom, hogy hová menjek, mert a pásztói Mikszáth-al is szemezek, mivel szeptembertől indul ott egy német-magyar kéttannyelvű osztály.
2016. nov. 11. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!