Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon rossz ha szinte nulla...

Nagyon rossz ha szinte nulla nyelvtudással megyek gimibe?

Figyelt kérdés
A debreceni Fazekasra gondolok hogy ott spanyol az első,az angol a második.Én néhány alapot tudok angolul,de az az alapokról kezdenénk.Akkor a spanyolt mint 2.idegen nyelvet honnan kezdenénk,milyen hogy nem tudok semmit belőle?

2016. nov. 9. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd a kezdő csoportba raknak mindkettőből és kész.
2016. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
általában szoktak ilyenkor felmérőt íratni és az alapján osztanak majd be csoportokba
2016. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A spanyol szerintem a diákok többsége úgy kezdi gimiben, hogy semmit nem tud belőle. Nagyon kevés általános iskola van, ahol oktatnak spanyolt, szóval aki tud is valamit, az vagy magánúton tanulta vagy van valami spanyol kötődése. De lefogadom, hogy az osztály 90%-a nulla tudással megy oda, szóval emiatt ne aggódj.

Angolból meg biztos íratnak szintfelmérőt, és az alapján beosztanak a megfelelő csoportba, emiatt se aggódj. A legjobb barátnőm pl. úgy ment gimibe, hogy általánosban végig németet tanult, gimiben meg az angolt és a franciát választotta. Egyikből sem tudott semmit, de nem volt gáz, franciából mindenki kezdő volt, angolból meg beosztották kezdő csoportba (nem ő volt az egyetlen, aki nem tanult korábban vagy keveset tudott). Érettségiig mindkettőből nyelvvizsgája lett. :)

2016. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# köszönöm!Értelmes válasz
2016. nov. 9. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy mentem gimibe hogy teljes káosz volt a fejemben angolból, aztán 11.be letettem a felsőfokú nyelvvizsgát. Ugyan a tudásom nagy részét nem a giminek köszönhetem, de ez nem változtat azon, amiért írok: Egyáltalán nem gond ha még nem tudsz egy nyelvet se, rengeteg időd van még:) Mi csoportokra voltunk bontva, én természetesen a legrosszabb csoportba kerültem és voltak velünk olyanok akik akkor kezdték az angolt. A tanár ha rendes, akkor az alapoktól kezd, vagy próbál neked segíteni külön, ha meg mégse akkor magadtól is megpróbálhatod felhozni magad egy kicsit. Amúgy nem gondolom hogy te lennél az egyetlen, aki még soha nem tanult spanyolul, elég kevés általános iskolában taníthatják.
2016. nov. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!