Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett dolgozni?

Egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
ELTE BTK Töri-régészet vagy egyiptológia a cél, viszont az albi amit egy barátommal bérelnénk egy kedves ismerőstől havonta 65ezer forint lenne. Fogalmam sincs milyen munkát lehetne végezni a szak mellett úgy, hogy ne hulljak ki az egyetemről, tudjam finanszírozni a dolgaimat, és maradjon még időm is esetleg magamra. Nyilván nem 200ezer forintos fizetésre gondoltam. Vendéglátásban mennyit keres egy egyetemista diák?

2016. nov. 10. 18:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem abból gondolja hogy nem reál tantárgyat használsz illetve neked semmit nem kell excelben számolni.


Ha meg van 1-2-3 függvény a függvényben azt nem biztos hogy mindenki csak úgy kipöcköli a kisujjából. Egy munkahelyen excelnél általában nem sima "szumm" fügvényért fizetnek:)

2016. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

kicsit több az az excel, mint amit leadnak középiskolában

makrókat tudsz írni? pivotokat készíteni? verziókövető rendszerekkel hogy állsz?

biztos vagyok benne, hogy ezek nem mennek, pedig ezek alapelvárások


nem vagyok egy nagy ókortudományi szakértő, de mivel felteszem a források nagy része ógörög vagy latin, kisebb gondod is nagyobb lesz, mint a valamilyen némettudásodat piacon eladhatóvá foltozni

2016. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A források nagy része angol és német nyelvű :) Én sem vagyok gépészmérnök szakértő, de ettől függetlenül nem alacsonyítom le a tárgyat, ergo nem értem te miért teszed ezt, ráadásul a kérdés nem is ez volt, hanem a munkalehetőségekre irányult.
2016. nov. 10. 21:14
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Angol és német? Az egyiptológia nem azzal a hierogrifás ókori országgal foglalkozik?
2016. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hm, degradáld csak, nem fontos. :) Egyébként kopt és hieroglif írás, de ha már valamit ócsárolsz, akkor azt úgy tedd, hogy előtte utána olvasol néhány dolognak, ne csak a kaki fröcsögjön a szádból. A hallgatók a források túlnyomó részét német nyelven kapják, elenyésző számban vannak angol nyelvű források is. De szerencse, hogy a világon vannak olyan borzasztóan intelligens emberek is mint te, akik profi excel használók és tökéletesen tudnak németül. Isten áldja a családodat, amiért te a Földre jöhettél.
2016. nov. 10. 21:28
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem degradált le a válaszoló, de nyilván téged felvesznek egy gépipari céghez excelt kezeli mint történészhallgató inkább mint hogy egy gyakornokot esetleg:)

De ha még nem is erről van szó akkor próbáld meg.


Amúgy ezeket a bölcsész régészetis dolgokat felesleges degradálni mert nincs hova... lejjebb. Felesleges az egész. Nagyon igény sincs rá, és valószínű hogy valódi régészeti feltáráshoz soha el nem fogsz jutni, főleg nálunk.

2016. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Senki sem beszélt arról, hogy gépészeti irányban szeretnék menni dolgozni. És szerintem ez a pökhendiség undorító. Minden szakot le lehet nézni, gondolom a BTK-t könnyebb, de hát mégsem lehet olyan szar az a régészet, ha túl jelentkezés van rá :) Nem baj, ez a lényeg, elterelni egy rohadt egyszerű kérdést egy ilyen gusztustalan irányba. Meg sem lepődök. További szép estét drágák. :)
2016. nov. 10. 21:38
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

pedig a kérdéssel foglalkozunk... nekem sincs aranyéletem láthatod, és te még most fogod magad lábon lőni a BTK-val


túljelentkezés az van, oké

és elhelyezkedés?

2016. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
27%

Erre mondják hogy a bölcsészek jó sültkrumplit csinálnak.

Hol fog kelleni annyi bölcsész mint amennyi jelentkezik? Hasznot nem hoz egyik se:) Múzeumba is ki jár manapság? Ha az állam nem tartaná fenn azt a keveset akkor sok múzeum már nem is lenne.

2016. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nézz körül a diákszervezeteknél, pl a Melódiáknál jópár munka van, és vannak amiket könnyen az órarendhez is lehet igazítani. :)
2016. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!