Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A plágiumvizsgáló tulajdonképp...

A plágiumvizsgáló tulajdonképpen mit vizsgál? Azt, hogy mennyire hasonlít más szakdolgozatokra az enyém, vagy azt, hogy mennyire dolgoztam saját kútfőből?

Figyelt kérdés
1 év múlva írom a szakdogát és kíváncsi vagyok. Azt persze tudom, hogy a dolgozatom nem hasonlíthat majd másik szakdolgozatokra, viszont azt nem tudom, hogy ha mondjuk egy internetes oldal tematikáját követem, és nagyjából az ott írtakat fogalmazom át például, akkor az mennyire számít plágiumnak...

2016. nov. 12. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A plágium az, amikor forrásmegjelölés nélkül veszel át hosszabb - rövidebb terjedelmű részeket más szakdolgozatából, könyvből, e-bookból, stb.
2016. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, és a honlapokkal mi a helyzet? Érdekel meddig lehet elmenni.
2016. nov. 13. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármit leírhatsz, csak akkor oda kell írni zárójelben (és a hivatkozáslistában), hogy honnan vetted. Akkor is, ha angolról fordítottad magyarra vagy ha átfogalmaztad
2017. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!